میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

ایجاد پاورقی در وردپرس

ایجاد پاورقی در وردپرس

کاربرد پاورقی (پانوشت) تنها برای کارهای تحقیقاتی نمی‌باشد شما هم می‌توانید در وردپرس برای محتواهای خود از این قابلیت استفاده کنید، اول توضیح کوتاهی داشته باشیم در مورد ایجاد پاورقی در وردپرس: برای شرح نوشته‌ها گاهی نیاز است در پایین برگه توضیحات بیشتری داده شود تا کاربران برای درک بهتر محتوای شما به پاورقی مراجعه کنند، گاهی اوقات نمایش پاورقی با نمادهای مختلفی مشخص می‌شود که در افزونه Easy Footnotes نماد پاورقی با اعداد نمایش داده می‌شود.

داستان آموزش ایجاد پاورقی در وردپرس با افزونه Easy Footnotes

بعد از توضیح کوتاهی که در مورد ایجاد پاورقی در وردپرس داشتیم لازم است بدانید که این امکان برای اولین بار در Microsoft Office ایجاد شد تا مشکلات خیلی از نویسندگان در مورد پانوشت (پاورقی) حل شود که این قابلیت در Word 2016 به‌صورت تخصصی‌تر بانام Footnotes اضافه شد. همان‌طور که متوجه شده‌اید با اضافه شدن این قابلیت به وردپرس می‌توانید همانند محصول شرکت ماکروسافت به وردپرس خود این قابلیت را اضافه کنید. اگر مایل به ایجاد پاورقی در وردپرس هستید، امکانات ویژه افزونه Easy Footnotes را ملاحظه فرمایید.

امکانات ویژه افزونه Easy Footnotes عبارت است از:

  • رابط کاربری بسیار آسان
  • قابلیت افزودن پاورقی به وردپرس شما
  • قابلیت افزودن برچسب به پاورقی
  • دارای کد کوتاه برای استفاده از پاورقی در هر برگه و هر نوشته‌ای
  • بدون محدودیت در استفاده از پاورقی

بعد از آشنایی با امکانات ویژه افزونه Easy Footnotes اگر آماده هستید، بریم سراغ نصب و راه‌اندازی افزونه Easy Footnotes برای ایجاد پاورقی در وردپرس …

نصب افزونه Easy Footnotes

برای نصب این افزونه طبق تصویر زیر اقدام کنید:

  1. یا از قسمت افزونه‌ها روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از لینک زیر افزونه را دانلود کنید و سپس در قسمت بارگذاری، افزونه را بارگذاری کنید.
  2. یا اینکه از قسمت کلیدواژه Easy Footnotes را تایپ کنید و افزونه Easy Footnotes را از مخزن وردپرس پیدا کنید و سپس نصب و فعال‌ کنید.

نصب افزونه Easy Footnotesدرصورتی‌که با نصب کردن افزونه مشکلی ‌دارید می‌توانید آموزش نصب افزونه را مشاهده کنید.
به نوار کناری (سایدبار) بروید و از قسمت تنظیمات روی گزینه Easy Footnotes کلیک کنید و به قسمت تنظیمات این افزونه بروید. انتخاب گزینه Easy Footnotes در افزونه Easy Footnotes
تنظیمات افزونه
Easy Footnotes: Easy Footnotes Label: در فیلد زیر می‌توانید به پاورقی خود یک برچسب اضافه کنید Insert Easy Footnotes Label: با فعال کردن این گزینه برچسب شما در پاورقی نمایش داده می‌شود در ادامه برای ذخیره تغییرات روی گزینه Update Options کلیک کنید. تنظیمات افزونه Easy Footnotes
برای افزودن قابلیت پاورقی به یکی از نوشته‌های خود بروید و همانند تصویر زیر در بین نوشته‌های خود کد کوتاه زیر را وارد کنید و بجای نوشته (.Insert your note here) نوشته خود را جای‌گذاری کنید.

[note]Insert your note here.[/note]

هیچ محدودیت برای استفاده از پاورقی وجود ندارد. افزودن کدکوتاه به نوشته موردنظر در افزونه Easy Footnotes
در تصویر زیر پیش‌نمایشی از افزونه Easy Footnotes را مشاهده می‌کنید که شما هم بعد از گذراندن مراحل نصب و راه‌اندازی این افزونه می‌توانید چنین قابلیتی را به سایت خود اضافه کنید. پیش نمایش افزونه Easy Footnotes
جمع‌بندی:
در این آموزش با کاربرد پاورقی (پانوشت) در نوشته‌ها آشنا شدید این افزونه علاوه بر استفاده در کارهای تحقیقاتی می‌تواند در وردپرس به کمک محتواهای شما بیاید اگر محتوای سایت شما نیازمند ارائه توضیحات بیشتر در پاورقی (پانوشت) است می‌توانید افزونه Easy Footnotes را در وردپرس خود راه‌اندازی کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *