محافظت از محتوای سایت در وردپرس

با امکاناتی نظیر جلوگیری از کلیک راست کردن در سایت و جلوگیری از انتخاب متن و همچنین کپی‌برداری به‌صورت Iframe می‌توانید سایت امن‌تری برای محتوای خود ایجاد کنید. از افزونه‌هایی که به شما کمک بسیار زیادی می‌کند می‌توان به افزونه  CopyRightPro اشاره کرد.
محافظت از محتوای سایت در وردپرس

یکی دیگر از افزونه‌هایی که در جهت محافظت از محتوای سایت در وردپرس به شما کمک می‌کند افزونه CopyRightPro است این افزونه نیز همانند رقیب‌های خود باعث جلوگیری از کپی‌برداری از محتوای سایت می‌شود، اما شاید با خود بگویید که چرا این افزونه را معرفی کردیم؟ علت معرفی این افزونه داشتن قابلیت بیشتری نسبت به افزونه‌های هم‌سطح خود است علاوه بر اینکه شما می‌توانید جلوی کلیک راست کردن را در سایت وردپرسی خود بگیرید، می‌توانید مانع انتخاب متن و همچنین مانع کپی‌برداری به‌صورت Iframe شوید.

داستان آموزش محافظت از محتوای سایت در وردپرس با افزونه CopyRightPro

کاربران زیادی به دنبال افزونه‌ای هستند که بتوانند به‌طور کامل دسترسی بازدیدکنندگان را به محتوای سایت مسدود کنند و با محافظت از محتوای سایت در وردپرس به جدید بودن مطالب خود کمک کنند. برای این کار ما به شما آموزش محافظت از محتوای سایت در وردپرس با افزونه CopyRightPro را پیشنهاد می‌کنیم. برای آشنایی با امکانات بیشتر این افزونه با ما همراه شوید.

امکانات ویژه محافظت از محتوای سایت در وردپرس عبارت است از:

 • قابلیت محافظت از سایت در برابر کلیک راست
 • قابلیت جلوگیری از نمایش سایت شما در سایت دیگران به‌صورت Iframe
 • قابلیت جلوگیری از انتخاب متن
 • قابلیت جلوگیری از drag and drop شدن تصاویر
 • دارای تنظیماتی بسیار آسان

بعد از بررسی امکانات ویژه افزونه CopyRightPro به نصب و راه‌اندازی این افزونه به جهت محافظت از محتوای سایت در وردپرس می‌پردازیم.

نصب افزونه CopyRightPro

برای نصب این افزونه طبق تصویر زیر اقدام کنید:

 1. یا از قسمت افزونه‌ها روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از لینک زیر افزونه را دانلود کنید و در قسمت بارگذاری، افزونه را بارگذاری کنید.
 2. یا اینکه از قسمت کلیدواژه CopyRightPro را تایپ کنید و افزونه محافظت از محتوای سایت در وردپرس را نصب و سپس فعال‌سازی کنید.

نصب افزونه CopyRightPro
درصورتی‌که با نصب کردن افزونه مشکلی ‌دارید می‌توانید آموزش نصب افزونه را مشاهده کنید.
بعد از نصب افزونه در نوار کناری (ساید بار) قسمتی به داشبورد شما اضافه می‌شود بانام CopyRightPro برای رفتن به قسمت تنظیمات این افزونه روی این گزینه کلیک کنید. انتخاب گزینه CopyRightPro
در صفحه بازشده به بررسی تنظیمات این افزونه می‌پردازیم:

 1. Disable right click on your WordPress: با فعال کردن این گزینه کلیک راست روی سایت شما کار نمی‌کند.
 2. Disable selection of text: با فعال کردن این گزینه کاربر قادر به انتخاب متن نیست.
 3. Protects from iframes: اگر می‌خواهید محتوای سایت شما در سایت دیگری به‌صورت Iframe به نمایش درنیاید این گزینه را فعال کنید.
 4. Protects from drag and drop images: برای جلوگیری از برداشته شدن تصاویر و drag and drop شدن تصاویر این گزینه را فعال کنید.
 5. Update options: برای به‌روزرسانی تنظیمات بالا روی این گزینه کلیک کنید.
 6. Places a message in your blog’s footer: اگر مایل به نمایش پیام افزونه CopyRightPro در فوتر سایت خود هستید این گزینه را فعال کنید.
 7. Update options: برای به‌روزرسانی تنظیم نمایش پیام در فوتر روی این گزینه کلیک کنید.

تنظیمات افزونه CopyRightPro
جمع‌بندی:
با امکاناتی نظیر جلوگیری از کلیک راست کردن در سایت و جلوگیری از انتخاب متن و همچنین کپی‌برداری به‌صورت Iframe می‌توانید سایت امن‌تری برای محتوای خود ایجاد کنید. از افزونه‌هایی که به شما کمک بسیار زیادی می‌کند می‌توان به افزونه  CopyRightPro اشاره کرد.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

با دادن امتیاز به مطالب مارا در خدمت رسانی بیشتر یاری کنید و اگر از این مطلب راضی بودید با امتیاز بالا به نویسندگان سایت قوت قلب بدهید و اگر رضایت نداشتید حتما در نظرات همین مطلب اعلام کنید و به ما در این مسیر کمک کنید.

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.