سلام، شاید شما هم از دسته افرادی هستید که به‌ظاهر سایت بسیار اهمیت می‌دهید برای داشتن سایتی زیبا و کارآمد نیاز است افزونه‌هایی نصب کنید، یکی از این افزونه‌ها نمایش صفحه شمار در وردپرس با افزونه WP Page Numbers است که این افزونه با ساختن ظاهری زیبا برای صفحه شمار، کاربران را به دیدن صفحات بیشتری در سایت هدایت می‌کند.

داستان آموزش نمایش صفحه شمار در وردپرس با افزونه WP Page Numbers

احتمالاً شما هم با سایت‌های پرمحتوا و پربازدید روبه‌رو شده‌اید که دارای صفحات زیادی هستند، بسیاری از این سایت‌ها وردپرسی هستند که برای نمایش صفحه شمار در وردپرس از افزونه WP Page Numbers استفاده می‌کنند تا کاربران سایت خود را به دیدن مطالب قدیمی‌تر سایت هدایت کنند. شما هم می‌توانید برای افزایش بازدیدکننده‌های سایت خود و برای پایین آوردن بانس ریت از این دسته افزونه‌ها استفاده کنید.

امکانات ویژه این افزونه عبارت است از:

 • دارای ۵ تم مختلف
 • رابط کاربری آسان
 • قابلیت تغییر نمایش متن در سایت
 • قابلیت مخفی کردن مشخصات صفحات
 • دارای محدودکننده نمایش صفحات از ۰ تا ۱۰ صفحه
 • دارای کد PHP جهت استفاده در پوسته
 • کاملاً واکنش گرا
 • دارای تنظیمات اختصاصی پیشرفته
 • دارای راهنمای استفاده از کدها در سایت
بعد از بررسی امکانات ویژه این افزونه به نصب و راه‌اندازی نمایش صفحه شمار در وردپرس با افزونه WP Page Numbers می‌پردازیم.  
نصب افزونه WP Page Numbers
برای نصب این افزونه طبق تصویر زیر اقدام کنید:
 1. یا از قسمت افزونه‌ها روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از لینک زیر افزونه را دانلود کنید و در قسمت بارگذاری، افزونه را بارگذاری کنید.
 2. یا اینکه از قسمت کلیدواژه WP Page Numbers را تایپ کنید و افزونه WP Page Numbers را نصب و سپس فعال‌سازی کنید.
پیشنهاد شهر وردپرس:
آموزش ثبت‌نام در سایت WordPress.com
نصب افزونه WP Page Numbers  درصورتی‌که با نصب کردن افزونه مشکلی ‌دارید می‌توانید آموزش نصب افزونه را مشاهده کنید. بعد از نصب افزونه در نوار کناری (ساید بار) در قسمت تنظیمات گزینه‌ای بانام Page Numbers اضافه می‌شود، روی آن کلیک کنید و به قسمت تنظیمات این افزونه بروید. انتخاب گزینه Page Numbers   تنظیمات افزونه WP Page Numbers به این صورت است که:
 1. Use themes: در این قسمت شما می‌توانید تم صفحه شمار را تغییر دهید که شامل ۵ نوع مختلف است.
 2. Theme folder name: OVERRIDE settings above: در این فیلد کدهای Css خود را جهت تغییر استایل قرار دهید.
 3. Settings – Text: در این قسمت می‌توانید نام هرکدام از نوشته‌های زیر را جهت نمایش در سایت تغییر دهید همانند: ۱ صفحه از ۱۰۰ صفحه و …
تنظیمات افزونه WP Page Numbers   ادامه تنظیمات:
 1. Settings – show / hide: تنظیمات نمایش یا مخفی سازی جهت موارد زیر است:
نمایش اطلاعات صفحه مثل نمایش صفحات به‌صورت ۳ از ۵ نمایش متن صفحه به‌صورت بعدی / قبلی <> نمایش شماره‌های شروع و پایان به‌صورت ۱ … … ۵ نمایش شماره صفحات به‌صورت ۱۲۳۴۵۶۷
 1. Settings – Misc: تنظیمات متفرقه این افزونه هم عبارت است از:
 2. Number of pages to show: این قسمت برای محدود کردن تعداد صفحات جهت نمایش است که می‌توانید حداکثر به ۱۰ صفحه محدود کنید در صورت نیاز به نامحدود کردن صفحات این مقدار را روی ۰ قرار دهید.
 3. Instructions – Code to add to your theme: برای اضافه کردن کد به پوسته خود از این دستورالعمل استفاده کنید:
در قسمت ویرایشگر پوسته، پوسته خود را انتخاب کنید و این کد را در قسمت index.php و بین endwhile; و endif; اضافه کنید: Advanced (optional) settings: در این قسمت به تنظیمات پیشرفته (اختیاری) می‌رسید که به‌صورت مثال توضیح داده‌شده است که برای شروع و پایان تعداد صفحات ازاین‌گونه کدها استفاده کنید. تنظیمات افزونه WP Page Numbers   Instructions – Settings: دستورالعمل – تنظیمات هم به این صورت است که:
 1. فیلدها اگر خالی باشد، اکثر تنظیمات به‌صورت پیش‌فرض قرار داده می‌شود.
 2. در گزینه‌های متن شما می‌توانید تمام متون را به آنچه که دوست دارید تنظیم کنید، به‌جز اعداد.
 3. تعداد صفحات برای نمایش: این منو صفحه‌بندی شمارا محدود خواهد کرد. حداکثر تعداد صفحات را در همان زمان نمایش دهید. اگر فیلد خالی باشد، ۱۰ به‌طور پیش‌فرض تنظیم‌شده است. اگر ۰ تنظیم شود، صفحه‌بندی محدود نمی‌شود.
 4. برای تغییرات پیشرفته می‌توانید کدهای Css جدید خود را به پوسته اضافه کنید.
پیشنهاد شهر وردپرس:
آموزش ایجاد فرصت های شغلی در وردپرس
در آخر هم‌روی گزینه Update Settings » کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. تنظیمات افزونه WP Page Numbers   در تصویر زیر می‌توانید پیش‌نمایش صفحه شمار در وردپرس را با افزونه WP Page Numbers به همراه تغییرات ایجادشده در تنظیمات پیشرفته را مشاهده کنید. پیش نمایش افزونه WP Page Numbers

باتشکر از توجه شما

Telegram-Chanell-ShahrWp به کانال تلگرام شهر وردپرس بپیوندید ورود
Telegram-Chanell-ShahrWp ما را در اینستاگرام دنبال کنید ورود

نویسنده


AvatarAvatar

حمید جعفری جوزانی

اشک‌هایی که به هنگام شکست می‌ریزیم همان عرق‌هایی است که برای پیروزی نریخته‌ایم

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد