میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش کامل ابزارک ها در وردپرس

آموزش کامل ابزارک ها در وردپرس

ابزارک ها در وردپرس بلوک های محتوایی هستند که می توانید از آنها در سایدبار ها،فوتر و سایر مناطقی که در قالب شما تعیین شده باشد استفاده کنید.

آیا تاکنون در وبسایت های مختلف فرم های ثبت نام،خبرنامه و موارد دیگر را مشاهده کرده اید؟همه اینها ابزارک هستند.

هر ابزارک می تواند بدون نیاز به نوشتن کد یک ویژگی یا عملکرد را به سایت شما اضافه کند.ابزارک های محبوب برای اضافه کردن ویژگی های مختلف عبارتند از:لیست نوشته های محبوب،تقویم،تبلیغات،آیکون شبکه های اجتماعی و…

همه ویژگی های ابزارک ها در وردپرس به اینجا ختم نمی شود،میتوانید نصب افزونه های مختلف ابزارک ها یا ویجت های بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید.

ابزارک ها را در کجا میتوانید اضافه کنید؟همه اینها به قالب سایت شما بستگی دارد.بستگی به این دارد که طراح یا کدنویس قالب شما در چه مناطق و در چه ناحیه هایی ابزارک تعریف کرده باشد.این مناطق معمولا فوتر،سایدبار و گاها هدر است.

ابزارک ها می توانند به کاربران سایت شما کمک کنند و آنها را به کارهای خاصی که شما تعیین کرده اید ترغیب کند.

 

استفاده از ابزارک ها در وردپرس

وقتی سایت خود را برای ولین بار ایجاد می کنید تنظیمات ابزارک ها بسیار مهم است.ابزارک ها به سادگی هرچه تمام تر به شما کمک می کنند.

برای اضافه کردن ابزارک جدید به وردپرس باید به بخش نمایش>ابزارک ها مراجعه کنید تا مناطق موجود و ابزارک های قابل استفاده را مشاهده کنید.

با ورود به بخش ابزارک ها، در سمت راست ابزارک های قابل استفاده و در سمت چپ مناطق موجود را مشاهده می کنید.

در زیر هر ابزارک توضیحاتی مختص به آن ابزارک را مشاهده می کنید.برای افزودن ابزارک به سایت خود کافیست ابزارک مورد نیاز را بکشید و در منطقه دلخواه خود رها کنید.(Drag & Drop)

همچنین می توانید برای مرتب کردن ابزارک ها آنها را به بالا یا پایین لیست خود بکشید.هانطور که بالاتر نیز ذکر شد هر ابزارک یا ویجت(Widget) تنظیمات خاصی دارد که پس از اضافه کردن آن به سایت تنظیمات را اعمال و روی دکمه (ذخیره) کلیک کنید.

بهتر است ابزارک ها زیادی به وبسایت خود اضافه نکنید تا هم سایت شما سریعتر لود شود و هم بر تجربه کاربری مشتریان تاثیر منفی نگذارد.پیشنهاد می کنیم در این مورد مقاله نکات طلایی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی را بخوانید.

 

تفاوت بین ابزارک و افزونه چیست؟

بسیاری از کاربران مبتدی وردپرس تفاوت بین ابزارک و افزونه ها را بدانند.افزونه ها می توانند امکانات بیشتری را به وبسایت ما اضافه کنند.یک از آن امکانات همان ابزارک ها هستند.

از طرفی دیگر ابزارک ها بلوک های محتوایی هستند که از آنها برای اضافه کردن فرم های ثبت نام،خبرنامه و… در مناطقی که توسط قالب شما تعیین شده است استفاده می گردد.

 

جمع بندی

در این مقاله به طو کامل با ابزارک ها در وردپرس آشنا شده اید.ابزارک ها برای اضافه کردن محتواهایی به فوتر،سایدبار یا سایر قسمت های وبسایت شما است.این مناطق توسط قالب شما تعیین می شود.

وردپرس به طور پیشفرض ابزارک های محدودی دارد.شما می توانید با کدنویسی یا با استفاده از افزونه،ابزارک های متنوعی را به سایت خود اضافه کنید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.اگر مشکلی داشتید در بخش نظرات به ما اعلام کنید.

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *