میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش کامل چگونگی تغییر پیوند یکتا در وردپرس و تنظیمات آن

پیوند های یکتا جزو اصلی‌ترین فاکتورهای سئو برای وب‌سایت یا وبلاگ شما است. فرقی نمی‌کند که از وردپرس استفاده می‌کنید یا نه شما باید یک ساختار مشخص و قابل‌فهم از پیوند یکتا برای موتورهای جستجوگر مثل گوگل ایجاد کنید تا وب‌سایت شما از نظر سئو بهینه شود. در این آموزش از شهر وردپرس به بررسی چگونگی تغییر پیوند یکتا در وردپرس می‌پردازیم.

 

پیوند یکتا در وردپرس چیست؟

به طور کلی پیوند های یکتا آدرس تک‌تک صفحات یا محصولات شما را مشخص می‌کند. تعیین این آدرس به همین راحتی‌ها هم نیست و قوانین خاص خود را دارد:

  • باید لینک صفحه شما همیشه ثابت باشد و تغییر نکند؛ چراکه لینک وبسایت شما در سایت‌های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود.
  • اگر می‌خواهید محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید باید از آدرس انگلیسی استفاده کنید تا لینک منظم‌تر باشد. (می‌توانید از کوتاه کننده‌های لینک نیز استفاده کنید در این مورد پیشنهاد می‌کنیم مقاله کوتاه کردن آدرس اینترنتی محتوا در وردپرس را بخوانید.)
  • زمانی که گوگل بخواهد وبسایت شما را ایندکس کند یکی از اصلی‌ترین موارد آدرس صفحات است که باید از نظر سئو بهینه باشد.

اگر لینک‌های وبسایت شما ساختار خوبی ندارد همین حالا باید برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس اقدام کنید. اهمیت این موضوع بسیار بالاتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

 

بهترین پیوند یکتا در وردپرس

یکی از اصلی‌ترین مشکلات وردپرس این است که پیوند های یکتا در آن به طور کامل بهینه‌سازی نشده است. شما باید به طور دستی این کار را انجام دهید.

به طور پیشفرض ساختار وردپرس به این شکل است:

http://www.yoursite.com/?p=123

دلیل اینکه می‌گوییم این ساختار مناسب نیست این است که اولا کاربر شما متوجه نخواهد شد که این صفحه یا محصول چیست. دوما گوگل نیز متوجه موضوع و محتوای صفحه نخواهد شد.

مثلا اگر قرار است مطلبی با عنوان (وردپرس چیست) منتشر کنید، باید از این ساختار استفاده کنید:

http://www.yoursite.com/what-is-wordpress

در این صورت هم گوگل و هم کاربر متوجه خواهد شد که این صفحه درباره چه چیزی صحبت می‌کند؛ اما در ساختار پیشفرض وردپرس هیچ‌چیز رعایت نشده است.

 

تنظیمات پیوندهای یکتا

برای ویرایش پیوند یکتا در وردپرس کافی است به بخش تنظیمات>پیوندهای یکتا مراجعه کنید و ساختار مورد نظر را انتخاب کنید.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس

برای تغییر پیوند یکتا در وردپرس شما چند گزینه در اختیاردارید که در ادامه هرکدام را بررسی کرده‌ایم:

ساده: این ساختار به طور پیشفرض توسط وردپرس مورد استفاده قرار می‌گیرد و همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شده نه برای کاربران و نه برای موتورهای جستجوگر قابل تشخیص نیست؛ بنابراین نباید از این ساختار استفاده کنید.

روز و نام: در این حالت وردپرس در ابتدای آدرس، تاریخ انتشار نوشته را می‌نویسد و سپس عنوان صفحه را به آن اضافه می‌کند. در این حالت نیز تاریخ انتشار نوشته دردی از کاربرانتان دوا نمی‌کند و فقط لینک شما را بیهوده طولانی می‌کند.

ماه و نام: تفاوت این ساختار با ساختار قبلی این است که در ساختار ماه و نام تنها تاریخ ماه و سال به‌علاوه عنوان صفحه ذکر می‌شود که باز هم تاثیر چندانی ندارد.

عددی: در این حالت وردپرس به‌ طور خودکار عددی را برای صفحه شما در نظر می‌گیرد و بعد عنوان آن را ذکر می‌کند. این حالت نیز مناسب نیست.

نام نوشته: بهترین ساختاری که می‌توانید از آن در سایت خود استفاده کنید همین ساختار است. در این حالت هیچ چیز اضافه‌ای به آدرس صفحه شما اضافه نمی‌شود و فقط نام نوشته ‌نمایش داده می‌شود که مناسب‌ترین قالب برای کاربران و سئو سایت است.

ساختار دلخواه: یکی از بهترین امکانات وردپرس این است که می‌توانید یک ساختار دلخواه برای پیوند های یکتا در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید که قالب (نام نوشته) بهترین ساختار است و پیشنهاد می‌شود از آن استفاده کنید.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس

تغییر پیوند دسته و برچسب

در انتهای همان صفحه می‌توانید ساختار دسته‌ها و برچسب‌ های سایتتان را نیز تغییر دهید. البته پیشنهاد می‌شود از ساختار پیشفرض وردپرس استفاده کنید، چراکه در ساختار پیشفرض بهینه است و نیازی به تغییر نیست.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس

جمع‌بندی

در این مقاله به طور کامل درباره چگونگی تغییر پیوند یکتا در وردپرس صحبت کردیم. امیدواریم بتوانید با استفاده از این آموزش سایت خود را بهینه کنید و جایگاه بهتری در گوگل کسب نمایید. اگر سوال یا مشکلی در این رابطه داشتید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید. برای اطلاعات بیشتر درباره پیوند های یکتا می توانید به وبسایت رسمی وردپرس سر بزنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *