میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش کامل افزودن نوار جستجو به وردپرس

آموزش افزودن نوار جستجو به وردپرس

آیا به دنبال راهی برای افزودن نوار جستجو به وردپرس هستید؟

به طور پیشفرض شما می توانید توسط ابزارک ها فرم جستجو را به فوتر،سایدبار یا هر جایی که از ابزارک ها پشتیبانی بکند اضافه کنید.با این حال بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که این فرم در هدر سایت قرار بگیرد،زیرا اولین جایی که بازدیدکنندگان می‌بینند هدر سایت است و دسترسی به آن نیز آسان است.

در این مقاله نحوه افزودن نوار جستجو در وردپرس را به طور کامل توضیح داده ایم.

چرا باید به دنبال راهی برای افزودن نوار جستجو به وردپرس باشید؟

جستجو باعث می شود کاربران بدون صرف زمان زیاد به آنچه که می خواهند دست پیدا کنند.این امر به بهبود تجربه کاربری (UX) نیز کمک شایانی می کند.

به همین دلیل است که اکثر کارشناسان توصیه می کنند تا فرم یا نوار جستجو را به هدر وبسایت خود اضافه کنید تا کاربران را حتی به آن دسترسی داشته باشند.

اما در وردپرس به طور پیشفرض شما می توانید بخش جستجو را فقط در مناطقی که از ابزارک ها پشتیبانی می کنند اضافه کنید که متاسفانه هدر جزو این بخش ها نیست.

اما خوشبختانه افزونه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که توسط آنها می توانید نوار جستجو را به بخش های مختلف از جمله منو ها اضافه کنید.

افزودن نوار جستجو به وردپرس

ما در این آموزش از افزونه رایگان Ivory search استفاده می کنیم.توسط این افزونه می توانید فرم دلخواه جستجو خود را ایجاد کنید و آن را در هر جایی منتشر کنید.

نصب افزونه Ivory Search

برای نصب و فعالسازی افزونه وارد پیشخوان و بخش افزونه ها>افزودن شوید.سپس نام افزونه را جستجو کرده یا از انتهای همین مقاله فایل فشرده افزونه را دانلود و از طریق دکمه (بارگذاری افزونه) به نصب آن اقدام کنید.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

پس از نصب و فعالسازی افزونه به بخش Ivory Search که در پیشخوان شما ظاهر شده است بروید. در این صفحه از شما می خواهد که به افزونه اجازه دهید فعالیت های شما را زیر نظر بگیرد تا در آپدیت های بعدی نسخه بهتری ارائه کند.در صورت تمایل گزینه (Allow And Continue) و در غیر این صورت گزینه (Skip) را کلیک کنید.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

بعد از کلیک بر روی یکی از دو گزینه بالا شما به صفحه (Search Form) منتقل می شوید.در این صفحه افزونه به طور خودکار فرم جستجو پیشفرض وردپرس را آماده می کند.شما در بخش (Include) می توانید مشخص کنید که جستجو در کدام یک از بخش های سایتتان باشد.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

در بخش (Exclude) نیز می توانید مشخص کنید که جستجو در کدام یکی از بخش های سایتتان نباشد.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

در بخش (Customize) می توانید فرم را به طور کامل سفارشی سازی کنید.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

بخش (Ajax) نیز مربوط به فعال کردن آژاکس برای جستجو است.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

و در نهایت در بخش (Options) می توانید تنظیمات مربوط به فرم را انجام دهید.

افزودن نوار جستجو در وردپرس

حال برای افزودن نوار جستجو به وردپرس کافی است به بخش Ivory Search>Setting>Menu Search بروید و منویی که در هدر سایت شما وجود دارد را فعل کنید تا فرم جستجو به منو در هدر اضافه شود.

جمع بندی:

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *