میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

افزودن شبکه های اجتماعی در وردپرس + افزونه فارسی

افزودن شبکه اجتماعی در ودرپرس + افزونه فارسی

آیا به دنبال راهی برای اضافه کردن آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس هستید؟وردپرس به طور پیشفرض امکانی برای ساختشبکه اجتماعی ندارد و شما باید این کار را توسط یک افزونه جانبی یا یک قطعه کد در قالب خود ایجاد کنید.شما می توانید با ساخت یک منو ناوبری آیکون های مورد نظر خود را اضافه کنید و از آنها در سایت خودتان لذت ببرید.

 

چرا باید به دنبال اضافه کردن آیکون شبکه های اجتماعی در وردپرس باشید؟

شما باید در سایت خود از آدرس شبکه های اجتماعی خود را درج کنید تا کاربران از طرق مختلف با شما ارتباط داشته باشند و شما را فراموش نکند.

بزرگترین مزیت استفاده از منو های وردپرس این است که شما می توانید به راحتی آنها را مدیریت کنید و یا حتی آنها را جا به جا کنید.

درست است که افزونه های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد اما هیچکدام به اندازه منو های وردپرس انعطاف پذیر نیستند.همچنین افزونه ای که ما در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد جزو بهترین و ساده ترین افزونه ها برای انجام این کار است.

گذشته از رابط کاربری خوب و مدیریت آسان،وقتی آیکون شبکه های اجتماعی را به منو اضافه کنید میتوانید از آن در هر جای سایت خود مانند فوتر،سایدبار یا حتی هدر نیز استفاده نمایید.

 

شبکه های اجتماعی در وردپرس

برای استفاده از این روش باید حتما افزونه  Menu Image را نصب و فعالسازی کنید.برای نصب این افزونه باید به بخش افزونه ها>افزودن مراجعه کنید و نام افزونه را جستجو کنید.همچنین می توانید نسخه فارسی سازی شده (اختصاصی شهر وردپرس) را از انتهای همین مقاله دانلود کنید و از طریق دکمه (بارگذاری پرونده) اقدام به نصب آن کنید.پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس را بخوانید.

افزودن شبکه اجتماعی در وردپرس

پس از نصب و فعالسازی افزونه به بخش نمایش>فهرست ها مراجعه کنید و یک منو برای شبکه های اجتماعی خود ایجاد کنید.

در قدم بعدی باید به اندازه دلخواه آیتم لینک سفارشی به منو خود اضافه کنید.حال مشاهده می کنید که دو گزینه Menu Image و Image On hover اضافه شده است:

Menu Image: تصویر شبکه اجتماعی خود ا اضافه کنید.

Image on hover: اگر ماوس بر روی آیکون قرار داده شود چه تصویری نمایان شود؟

پس از این در بخش Image Size باید انازه تصویر را مشخص کنید.(ییشنهاد می شود این عدد را برروی 36*36 تنظیم کنید.)

در مرحله آخر باید مشخص کنید که آیا نام شبکه اجتماعی مشخص باشد یا خیر.می توانید در قسمت Title Position گزینه های مخفی،بالا،پایین،قبل و بعد را علامت بزنید.

افزودن شبکه اجتماعی در وردپرس

همین کار را به تعداد لازم انجام دهید و منو خود را ایجاد کنید.در آخر نیز مکان نمایش فهرست خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه (ذخیره فهرست) کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش نمایش>ابزارک مشاهده کنید که امکان جدیدی برای اضافه کردن شبکه های اجتماعی در وردپرس به وجود آمده است.می توانید هر کجایی از سایت که از ابزارک ها پشتیبانی می کند از این امکان اسفاده کنید.

 

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل درباره نحوه افزودن شبکه های اجتماعی در وردپرس صحبت کردیم.اگرمشکلی در کار با افزونه داشتید می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *