میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

ساخت چت روم در وردپرس با کمک افزونه

ساخت چت روم در وردپرس

همان طور که می دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای ابزارها و امکانات بسیار زیادی است و همین موضوع باعث شده است که کاربران به راحتی بتوانند هر قابلیتی را به وب سایت های وردپرسی خود اضافه کنند. امروزه ساخت چت روم در وردپرس و در وب سایت های اینترنتی برای ایجاد یک گفتگوی آنلاین و برخط با کاربران بازدید کننده یک امر رایج و پرطرفدار است. در واقع بسیاری از وب سایت های شناخته شده و معتبر  از این امکان برای تعامل در بین کاربران خود استفاده می کنند.

خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس هم دارای این قابلیت می باشد و همه کاربرانی که صاحب یک وب سایت وردپرسی هستند می توانند با استفاده از افزونه ها اقدام به ساخت چت روم  در وردپرس کنند و با استفاده از این قابلیت جذاب وب سایت خود را حرفه ای تر نشان بدهند.

در این مقاله قصد داریم آموزش ساخت چت روم در وردپرس را با کمک افزونه ها در اختیار شما بگذاریم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اهمیت ساخت چت روم در وردپرس

زمانی که شما در وب سایت اینترنتی خود یک چت روم راه اندازی می کنید، ممکن است در آن لحظه کاربران بسیار زیادی وارد وب سایت شما شوند و از منابع وب سایت شما استفاده کنند. اتفاقی که در این لحظه برای وب سایت شما رخ می دهد این است که نسبت به قبل سرعت آن کند شده و مشکلاتی در آن نمایان خواهد شد. در واقع ساخت چت روم در وردپرس می تواند دردسر های زیادی را ایجاد کند اما ساخت این چت روم ها بی اهمیت نیست و می توانند برای وب سایت شما یک برند سازی ایده آل داشته باشند.

در واقع استفاده از چت روم هایی که تخصصی هستند می تواند به صورت شگفت انگیزی در افزایش بازدهی وب سایت شما تاثیر بگذارد. همچنین ساخت چت روم در وب سایت های اینترنتی می تواند یک زمینه بسیار خوب برای تعامل با کاربران بازدید کننده و فروش محصولات به آنها فراهم کند.

هر چند که شما تمامی پیشنهادات خود را برای فروش محصولات در صفحه مربوط به محصولات در اتیار کاربران قرار می دهید اما در چت روم ها می توانید متوجه علاقه کاربران خود شوید و در صورتی که نیازمند اطلاع رسانی بیشتر هستند به آنها کمک کنید. به طور کلی می توان گفت که ایجاد چت روم ها در وب سایت های اینترنتی به شما و کاربران بازدید کننده این اجازه را می دهد که به راحتی بتوانید با آنها بدون هیچ واسطه ای صحبت کند.

 

اهمیت ساخت چت روم در وردپرس

همچنین اگر شما در وب سایت خود برای فروش محصولات با فروشنده های مختلفی همکاری می کنید یا اینکه دارای یک نمایندگی دیگر هستید، ساخت چت روم ها می تواند کمک بسیاری به شما کند چون می توانید با سایر فروشندگان در این چت روم ها در ارتباط باشید و محصولات خود را نقد و بررسی کنید.

در صورتی که بخواهیم موضوع تعامل با سایر کاربران را کنار بگذاریم، می توان گفت که امروزه بسیاری از وب سایت های اینترنتی به منظور ایجاد یک محیط خوب برای تبلیغات از چت روم ها استفاده می کنند. همچنین کاربران می توانند در این چت روم ها از ربات های ارسال کننده تبلیغات استفاده کنند یا اینکه در صفحه هایی که چت روم ها قرار دارند از لینک های هوشمند و تبلیغاتی استفاده کنند که کلیک کردن بر روی آنها می تواند در آمد خوبی برای شما داشته باشد.

یکی از مهمترین اهداف از ساخت چت روم در وردپرس بالا بردن کلیک های تبلیغاتی است که همین موضوع می تواند افرادی را که صاحب یک وب سایت اینترنتی هستند را مجاب به ساخت چت روم بکند و باعث شود که شما سایر دردسر هایی را که ساختن یک چت روم به همراه دارد را به جان بخرید و آن را در وب سایت خود راه اندازی کنید.

اما یکی دیگر از مزایای ساخت چت روم در وردپرس جمع آوری کردن اطلاعات کاربران بازدید کننده و مشتریان است. در واقع زمانی که شما یک وب سایت با موضوع خاص داشته باشید و برای آن یک چت روم اختصاصی ایجاد می کنید که کاربران بتوانند در آن فعالیت کنند و ایمیل یا شماره تلفن خود را در آن وارد کنند در نهایت می توانید یک پایگاه داده قوی و کامل از اطلاعات مشتریان و کاربران خود تهیه کنید.

همه کاربرانی که برای شرکت در بحث های مخلف وارد چت روم ها می شوند و اطلاعات خود را ارائه می کنند می توانند مشتری های احتمالی شما در آینده باشند، در واقع این مسیر می تواند مارکتینگ شما و سایر پیگیری هایی که انجام می دهید را مشخص کند و تعیین کند که این اتفاق در چه زمان و به چه صورت رخ دهد.

چت روم ها به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که در چت روم های عمومی همه کاربران می توانند با استفاده از یک نام کاربری و پسورد در چت روم ها حضور داشته باشند و به گفتگو و تبادل نظر با سایر کاربران بپردازند.

اما در چت روم های اختصاصی به این صورت نمی باشد و برای تمامی کاربرا قابل مشاهده نیست و فقط کاربرانی که شما برای آنها یک نقش خاص ایجاد کرده اید می توانند در این چت روم ها حضور داشته باشند.

در واقع استفاده از چت روم های اختصاصی می تواند امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما بگذارد و به کمک آن می توانید تمامی هماهنگی های لازم را با کاربران یا کارمندان خود در مورد هر موضوعی  انجام دهید و دیگر نیازی به استفاده از سایر شبکه های مجازی نیست.

به طور کلی با توجه به توضیحات بخش بالا ممکن است که تصور کنید ساخت چت روم در وردپرس پر دردسر است اما باید گفت که این کار را می توانید به سادگی انجام دهید.

چرا باید از چت روم ها استفاده کنیم؟!

در بخش بالا به صورت کامل در رابطه با اهمیت ساخت چت روم در وردپرس توضیحاتی را در اختیار شما قرار دادیم، در واقع اگر شما دارای یک وب سایت وردپرسی هستید می توانید با استفاده از ابزار هایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس در اختیار شما می گذارد یک چت روم ایجاد کنید و از آن برای ارتباط بین کاربران بازدید کتننده خود استفاد کنید.

 همچنین وردپرس این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است که بتوانند از سایر شبکه های مجازی استفاده کنند و با سایر کاربرانی که به وب سایت آنها مراجعه می کنند در ارتباط باشند اما این موضوع بدین صورت است که همه ارتباطات خارج از وب سایت انجام می شود.

چرا باید از چت روم ها استفاده کنیم؟!

اما ساخت چت روم در وردپرس و افزودن آن به وب سایت باعث می شود که همه کاربرانی که به عنوان بازدید کننده به وب سایت شما مراجعه کرده اند بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند و نیازی به ترک کردن وب سایت نباشد.

در واقع در پاسخ به سوال اینکه چرا باید از چت روم ها استفاده کنیم می توان گفت که ایجاد چت روم ها می تواند سبب تعامل کاربران با یکدیگر شود، همچنین وجود آنها درون وب سایت سبب دسترسی راحت کاربران بدون ترک کردن وب سایت می شود.

آموزش ساخت چت روم در وردپرس

اگر شما هم جزو آن دسته از کاربرانی هستید که یک وب سایت وردپرسی دارید مطمئنا در این رابطه که چگونه می خواهیم به ساخت چت روم در وردپرس بپردازیم را حدس زده اید. همان طور که می دانید  وردپرس یکی از بهترین سیستم هایی است که امکانات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار داده است و به عنوان یک سیستم افزونه محور و قالب محور شناخته شده است.

این موضوع باعث شده است که کاربران بتوانند هر قابلیت جدیدی را به سادگی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس اضافه کنند. برای ساخت چت روم در وردپرس می توانید از افزونه هایی که وردپرس در اختیار شما گذاشته است استفاده کنید.

در واقع به کارگیری افزونه ها برای اضافه کردن قابلیت های جدید به یک وب سایت ساده ترین کاری است که همه کاربران می توانند به راحتی انجام دهند و با افزودن قابلیت های جدید وب سایت خود را حرفه ای تر کنند که در ادامه این مطلب قصد داریم یکی از بهترین افزونه هایی را که با کمک آن می توانید اقدام به ساخت چت روم در وردپرس کنید را به شما معرفی کنیم.

معرفی افزونه برای ساخت چت روم در وردپرس

اگر قصد دارید که در کمترین زمان ممکن و با ساده ترین روش اقدام به ساخت چت روم در وردپرس کنید می توانید از افزونه های ساده و روانی مانند Simple Ajax Chat استفاده کنید و این کار را با ساده ترین روش ممکن انجام دهید.

افزونه Simple Ajax Chat یکی از بهترین افزونه هایی است که می تواند به ساده ترین روش ممکن شما را در ساخت چت روم در وردپرس کمک کند. اگر شما هم برای ساخت چت روم در دنیای اینترنت گشت  و گذار داشته باشید مطمئنا نام افزونه Simple Ajax Chat را بیشتر از سایر افزونه ها شنیده اید و می توانید آموزش های زیادی را در رابطه با نحوه کار این افزونه در اینترنت پیدا کنید.

 این افزونه را به راحتی می توانید درون وردپرس نصب کنید که در ادامه آموزش نصب و راه اندازی افزونه Simple Ajax Chat را به صورت کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معرفی افزونه برای ساخت چت روم در وردپرس

یکی از موارد مهمی که در زمان ساخت چت روم در وردپرس باید به آن دقت کنید این موضوع است که اگر به دنبال ساخت چت روم به صورت پایه می باشید و فقط می خواهید که وب سایت شما دارای یک چت روم باشد می توانید به دنبال یک قالب مناسب بگردید که دارای ویژگی چت روم باشد و از گشتن به دنبال افزونه ها خودداری کنید، چون افزونه ها در بهترین حالت ممکن هم امکانات محدودی را در اختیار شما می گذارند.

اما اگر شما از قالب های وردپرس برای انجام این کار استفاده می کنید می توانید مطمئن باشید که یک چت روم خوب و کامل را برای وب سایت خود خواهید داشت و می توانید آن را به عنوان یک شبکه اجتماعی و یک مجموعه کامل از اطلاعات در دسترس داشته باشید.

اکنون که می دانید روش های ساخت چت روم در وردپرس به چه صورت است و برای اینکه بتوانید آن را درون وب سایت وردپرسی خود راه اندازی کنید چه گزینه هایی در پیش دارید نوبت آن است که به سراغ نصب و راه اندازی یکی از بهترین افزونه های ساخت چت روم در وردپرس برویم.

اگر شما هم با نصب و راه اندازی افزونه Simple Ajax Chat آشنایی ندارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید به راحتی به نصب آن بپردازید و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

نصب و راه اندازی افزونه Simple Ajax Chat در وردپرس

اگر می خواهید درون وب سایت خود از یک چت روم خوب استفاده کنید و میزان کیفیت دسترسی به وب سایت شما همچنان بالا بماند باید از یک هاست با کیفیت استفاده کنید.

افزونه Simple Ajax Chat یکی از افزونه های قدرتمند برای ساخت چت در وردپرس است که به صورت رسمی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون از سوی کاربران چهار هزار نصب فعال داشته و امتیاز پنج ستاره را کسب کرده است.

برای نصب و راه اندازی این افزونه لازم است که ابتدا وارد پنل مدیریتی خود در وردپرس شوید و سپس به مسیر “پیشخوان وردپرس -> افزونه ها -> گزینه افزودن” مراجعه نمایید و در صفحه باز شده درون فیلد جست و جو عبارت Simple Ajax Chat را وارد کنید یا اینکه می توانید این افزونه را از انتهای این مقاله دریافت کنید و آن را از طریق گزینه بارگذاری افزونه نصب کنید.

در ادامه اقدام به نصب و فعال سازی افزونه ای را که هم مانند تصویر زیر است بکنید.

 

نصب افزونه Simple Ajax Chat

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه یک گزینه جدید به نام Simple Ajax Chat به منوی تنظیمات در پیشخوان وردپرس شما مانند تصویر زیر اضافه خواهد شد که می توانید با مراجعه به این قسمت تنظیمات مورد نظر این افزونه را انجام دهید.

 

منوی تنظیمات افزونه Simple Ajax Chat

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید این افزونه دارای چند بخش مختلف می باشد که در هر یک از این بخش ها می توانید یک سری از تنظیمات مورد نیاز خود را انجام دهید که در ادامه هر یک از بخش های مختلف افزونه Simple Ajax Chat را برای شما توضیح خواهیم داد.

تنظیمات بخش Overview

در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به مشخصات کلی افزونه و کارهایی را که می تواند برای شما انجام دهد را همراه با ارائه دهندگان آن مورد بررسی قرار دهید. اگر بخواهیم به صورت کلی در رابطه با این بخش صحبت کنیم باید گفت که بخش Overview مطلب چندان زیادی برای ارائه ندارد و فقط شما با کلیک بر روی این بخش قادر به مشاهده لینک ها و سایر دسترسی ها هستید.

 

تنظیمات بخش Overview

تنظیمات بخش Plugin Setting

دومین تب تنظیمات مربوط به بخش Plugin Setting می باشد که دارای طولانی ترین تنظیمات در این افزونه است. در واقع با کمک این بخش می توانید نحوه کارکرد چت رومی که می خواهید درون وب سایت خود قرار دهید را مشخص کنید.

 

تنظیمات بخش Plugin Setting

 

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بخش Plugin Setting دارای قسمت های مختلفی است که در ادامه هر یک از آنها را برای شما توضیح داده ایم.

  • General options: در این قسمت می توانید تنظیمات عمومی افزونه را انجام دهید و نام چت روم خود، نحوه نام گذاری برای کاربران در چت روم، نیاز به ورود به وب سایت و …را از طریق این قسمت مشخص نمایید.
  • Notifications: در این قسمت می توانید اطلاعاتی که در رابطه با هشدار ها و نوتیفیکیشن ها است را مشاهده نمایید که در این بخش می توانید متن هشدار ها و تصویر آنها را همراه با پیام صوتی آنها تغییر دهید.
  • Times and colors: در این قسمت می توانید رفرش شدن چت روم، زمان بندی پیام ها و رنگ آنها را مشخص کنید.
  • Appearance: از طریق این قسمت می توانید استایل های CSS ای را که می خواهید بر روی چت روم خود اعمال کنید را وارد نمایید. با انجام این کار می توانید چت روم خود را شخصی سازی کنید و یک ظاهر زیبا برای آن طراحی نمایید.
  • Targeted loading: در این قسمت می توانید مشخص کنید که چت روم شما در چه صفحه هایی از وب سایت شما نمایش داده شود.
  • Custom content: از طریق این قسمت می توانید نسبت به ویرایش چت روم خود اقدام کنید و مطالبی را که قبل و بعد از آن می خواهید نمایش داده شود را در این بخش وارد کنید.

تنظیمات بخش Banned Phrases

در این بخش از تنظیمات شما این دسترسی را دارید که برخی از کلمه ها را در چت روم خود فیلتر کنید و کاربران نتوانند از آنها استفاده کنند. زمانی که شما از طریق این بخش فیلتر کنید آن کلمه دیگر در متن های چت روم نمایش داده نخواهد شد و در صورتی که توسط کاربران هم تایپ شود به صورت کامل پاک می شود و دیگر داخل گفتگو قابل مشاهده نیست.

 

تنظیمات بخش Banned Phrases

تنظیمات بخش Manage Chat Messages

یکی دیگر از اقداماتی که برای ساخت چت روم در وردپرس از طریق این بخش در اختیار شما قرار می گیرد قابلیت مدیریت کردن پیام های کاربران می باشد که یکی از بهترین امکانات این افزونه می باشد و از طریق آن می توانید پیام های خود را داخل چت روم مشاهده کنید یا اینکه آنها را ویرایش نمایید.

 

تنظیمات بخش Manage Chat Messages


تنظیمات بخش
Export Chat Messages

با استفاده از تنظیمات Export Chat Messages می توانید یک خروجی کامل از تمامی پیام های داخل چت روم و مطالب درون آن بگیرید، در واقع این بخش می تواند به شما در گرفتن یک خروجی از چت روم کمک فراوانی کند.

 

تنظیمات بخش Export Chat Messages

تنظیمات بخش Restore Defaults

همان طور که مشاهده کردید تا این بخش تنظیماتی زیادی برای ساخت چت روم در وردپرس وجود داشت که همه آنها مهم هستند و نقش مهمی برای تنظیمات دارند که انجام تغییرات زیاد در آنها می تواند چت روم شما را از حالت طبیعی خارج کند و پیدا کردن مشکل برای شما سخت باشد.

اما نیازی به نگرانی نیست چون از طریق این بخش می توانید تمامی تنظیماتی را که در سایر بخش های افزونه انجام داده اید را ریست کنید و آنها را به حالت اولیه باز گردانید.

 

تنظیمات بخش Restore Defaults

تنظیمات بخش Shortcode & Template Tag

یکی دیگر از تنظیماتی که برای ساخت چت روم در وردپرس در اختیار دارید این بخش است. در واقع از طریق این تب می توانید تگ های HTML و شورت کد های مورد نیاز برای درج کردن چت روم در صفحه های وب سایت خود را به دست آورید.

 

تنظیمات بخش Shortcode & Template Tag

تنظیمات بخش Show Support

بخش Show Support آخرین قسمت از تنظیمات افزونه می باشد که کاربران می توانند از طریق مراجعه به این بخش اطلاعاتی را در رابطه با اسپانسر های افزونه و پرداخت برخی از هزینه ها برای دسترسی بیشتر به دست آورند.

به طور کلی می توان گفت که همه کار هایی که افزونه Simple Ajax Chat می تواند برای ساخت چت روم در وردپرس انجام دهد و امکاناتی را در اختیار کاربران قرار دهد همه مواردی است که در بخش بالا به توضیح آنها پرداختیم. اما لازم به ذکر است که شما برای ساخت چت روم در وردپرس می توانید فقط به تنظیمات بخش Plugin Setting مراجعه نمایید و نیازی به انجام سایر تنظیمات ندارید.

پس از انجام همه تنظیمات به مرحله آخر یعنی ساخت چت روم در وردپرس می رسیم که برای انجام این کار باید شما از طریق بخش Shortcode & Template Tag شورت کد چت روم را دانلود نمایید و در نهایت می توانید این شورت کد را از طریق ویرایشگر گوتنبرگ یا المنتور در وب سایت خود درج نمایید.

 با انجام این کار کاربران شما با مراجعه به این صفحه می توانند از چت رومی که ساخته اید استفاده کنند، همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویرایشگر گوتنبرگ می توانید به مقاله ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل توضیحاتی را در رابطه با ساخت چت روم در وردپرس برای شما ارائه دادیم، در واقع با استفاده از افزونه های وردپرس قادر خواهید بود که هر قابلیتی را به وب سایت خود اضافه نمایید که در این مقاله با استفاده از افزونه Simple Ajax Chat تمامی مراحل ساخت چت روم در وردپرس را برای شما توضیح دادیم.

افزونه های بسیاری هستند که با کمک آنها می توانید اقدام به ساخت چت روم در وردپرس کنید، افزونه LiveChat یکی از بهترین افزونه ها در این زمینه است اما فقط نسخه پرمیوم آن در دسترس می باشد همچنین افزونه Tidio یکی دیگر از افزونه های قدرتمند برای ساخت چت روم در وردپرس می باشد اما استفاده از آن می تواند وب سایت شما را با یک سری از مشکلات مواجه کند بنابراین پیشنهاد می شود که از افزونه Simple Ajax Chat در وردپرس خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *