میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش ساخت Breadcrumb در وردپرس

ساخت Breadcrumb در وردپرس

ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای کاربران در زمان مراجعه به وب سایت های اینترنتی هم مانند یک محتوای خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربرانی که به عنوان یک بازدید کننده وارد وب سایت شما می شوند باید بتوانند به راحتی در بین صفحات مختلف وب سایت جابجا شوند و از همه محتوا هایی که درون صفحات قرار دارند بازدید کنند. همچنین وجود یک ارتباط داخلی در بین صفحات می تواند کمک بسیاری به سئوی وب سایت شما بکند. در واقع افرادی که وب سایت اینترنتی خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی کرده اند به راحتی می توانند این قابلیت را برای کاربران خود ایجاد کنند.

ساخت Breadcrumb در وردپرس یکی از بهترین روش ها برای ایجاد یک مسیر حرکت بهینه برای کاربران است که به کمک آن می توانند به راحتی در بین صفحه های مختلف وب سایت جابجا شوند.

Breadcrumb چیست؟

Breadcrumb(برد کرامب) به معنای ردپایی است که کاربران بازدید کننده در وب سایت های اینترنتی کمک می کند مسیر حرکت خود را به صورت بهینه مشاهده نمایند و به راحتی در بین صفحه هات مختلف که درون وب سایت قرار دارند جابجا شوند.

Breadcrumb در لغت به معنای خرده نان است که در ظاهر ارتباط چندان زیادی با دنیای طراحی وب سایت ندارد اما این اصلاح به نقشه های راه گفته می شود که درون صفحه های وب سایت های اینترنتی قرار می گیرد و به کاربران می گوید که در کجای وب سایت قرار دارند.

به طور کلی می توان گفت که Breadcrumb یک منوی افقی شامل لینک های صفحات وب سایت است که مسیر را به کاربر نمایش می دهند.این قابلیت برای افرادی که دارای یک فروشگاه اینترنتی هستند بسیار کار آمد است و می تواند تاثیر زیادی در افزایش در آمد و سئوی سایت آنها داشته باشد.

 

Breadcrumb چیست؟

 

ساخت Breadcrumb در وردپرس به موتور های جستجو کمک می کند تا سلسله مراتب لینک های درون یک وب سایت را بهتر درک کنند، در واقع موتور های جست و جویی مانند گوگل متن هایی که با Breadcrumb ایجاد شده اند را در زیر عنوان وب سایت شما به عنوان نتیجه جستجو نمایش می دهند و این کار سبب می شود که بازدید وب سایت شما و میزان کلیک کاربران افزایش پیدا کند و در نهایت تاثیر مثبتی بر روی سئوی وب سایت شما بگذارد.

کاربرد های ساخت Breadcrumb در وردپرس

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که کاربرد های ساخت Breadcrumb در وردپرس چیست که در پاسخ به این سوال باید گفت که هدف اصلی از ساختن آنها در وب سایت هایی که با وردپرس طراحی شده اند راهنمایی کردن کاربران برای پیدا کردن و دسترسی به همه صفحات مختلف وب سایت است.

 

کاربرد های ساخت Breadcrumb در وردپرس

 

به عنوان مثال فرض کنید که شما وارد صفحه تغییر رنگ پیشخوان وردپرس می شوید، در واقع شما برای رسیدن به این صفحه مسیرصفحه اصلی وب سایت -> وبلاگ -> تغییر رنگ پیشخوان وردپرسرا طی کرده اید و این مسیر در بالای صفحه توسط کاربر قابل مشاهده است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تغییر رنگ پیشخوان می توانید به مقاله تغییر رنگ پیشخوان وردپرس مراجعه نمایید.

مسیری که به کاربر نمایش داده می شود با ساخت Breadcrumb در وردپرس ایجاد شده است و به صورت لینک می باشد که کاربر می تواند با کلیک کردن بر روی هر بخش به همان صفحه برود در واقع Breadcrumb ها به کاربر اجازه برگشت به مراحل قبل را می دهند و سبب تجربه کاربری بهتر برای کاربران می شوند.

هدف دیگر از ایجاد ساخت Breadcrumb در وردپرس کمک کردن به موتور های جست و جوی گوگل است تا بتوانند راحت تر ساختار وب سایت های اینترنتی را درک کنند که امروزه گوگل تاکید بسیار زیادی بر استفاده از Breadcrumb دارد و استقبال بسیار خوبی از وب سایت هایی که از آن استفاده می کنند دارد.

انواع Breadcrumb در وردپرس

Breadcrumb یا همان مسیر راهنمای کاربر دارای کاربرد های بسیار خوبی است که به آنها در بخش بالا اشاره کردیم، Breadcrumb ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای انواع مختلفی هستند و به سه دسته مختلف تقسیم می شوند که با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه به بررسی هر یک از آنها پرداخته ایم.

 

انواع Breadcrumb در وردپرس

 

انواع Breadcrumb ها عبارتند از:

 Breadcrumb های مبتنی بر سلسله مراتب

رایج ترین نوع Breadcrumb ها، بردِکرامب های مبتنی بر سلسله مراتب می باشد که امروزه بسیاری از وب سایت های اینترنتی از آن استفاده می کنند. Breadcrumb های مبتنی بر سلسله مراتب به کاربران می گویند که در کدام قسمت از وب سایت قرار دارند و برای بازگشت چند مرحله را باید طی کنند. به عنوان مثال صفحه اصلی وب سایت <- وبلاگ <- نام نوشتهنمونه ای از Breadcrumb سلسله مراتبی است.

Breadcrumb  های مبتنی بر ویژگی

Breadcrumb هایی که مبتنی بر ویژگی هستند معمولا زمانی که کاربران در یک فروشگاه اینترنتی در حال جست و جو هستند نمایش داده می شوند و کاربر می تواند آنها را مشاهده کند. به عنوان مثال می توان به صفحه اصلی وب سایت -> دسته محصولات -> سایز محصول -> رنگ محصول به عنوان یک دنباله از Breadcrumb های مبتنی بر ویژگی در فروشگاه های اینترنتی اشاره کرد.

 Breadcrumb های مبتنی بر تاریخ

Breadcrumb هایی که مبتنی بر تاریخ هستند دقیقا طبق آنچه که کاربر در وب سایت انجام داده است سازمان دهی می شود و می توان آنها را به عنوان یک جایگزین بسیار خوب برای نوار تاریخ اینترنت در نظر گرفت. به عنوان مثال می توان به “صفحه اصلی وب سایت <- صفحه قبلی <- صفحه فعلی” به عنوان یک دنباله از Breadcrumb های مبتنی بر تاریخ اشاره کرد.

دیگر مزایای ساخت  Breadcrumb در وردپرس

 

مزایای ساخت Breadcrumb در وردپرس

 

کاهش بونس ریت

همان طور که می دانید کاربران فقط از طریق صفحه اصلی وارد وب سایت شما نمی شوند بلکه هر بخش از وب سایت شما دارای یک نقطه ورود است که کاربران می توانند از طریق آن به وب سایت شما مراجعه کنند. حالا فرض کنید که صفحه انتهایی وب سایت شما پاسخگوی نیاز کاربر نیست بنابراین باید یک مسیر راهنما برای بازدید از سایر قسمت های وب سایتتان برای کاربر در نظر بگیرید.

امروزه Breadcrumb ها توانسته اند نرخ بونس ریت را کاهش دهند، در واقع Breadcrumb سبب می شوند که یک روش جایگزین برای مرور وب سایت در اختیار کاربران قرار بگیرد.

مزایا و کاربرد های Breadcrumb سبب ترغیب افراد بسیار زیادی شده است که بخواهند برای ساخت        Breadcrumb در وردپرس اقدام کنند و با انجام این کار محبوبیت وب سایت خود را نزد گوگل افزایش دهند.

آموزش ساخت Breadcrumb در وردپرس

روش های بسیار زیادی برای ساخت Breadcrumb در وردپرس و افزودن آن به وب سایت های اینترنتی وجود دارد. خوشبختانه وردپرس امکانات بسیار زیادی  مانند افزونه ها در اختیار کاربران خود گذاشته است تا بتوانند به راحتی هر قابلیتی را که نیاز دارند به وب سایت خود اضافه کنند و با استفاده از آن سبب ارتقای وب سایت خود شوند.

Breadcrumb ها را می توانید با استفاده از افزونه های بسیار خوبی که برای انجام این کار در مخزن وردپرس به ثبت رسیده اند نصب و فعال سازی کنید و با انجام این کار Breadcrumb ها در وب سایت شما نمایش داده خواهند شد.

اگر در در سایر وب سایت ها هم برای آموزش ساخت Breadcrumb در وردپرس جستجو کرده باشید احتمالا با وب سایت هایی مواجه شده اید که این کار را با افزودن برخی از کد های برنامه نویسی توضیح داده اند که ما این روش را برای انجام این کار توصیه نمی کنیم و بهترین روش را استفاده از افزونه های وردپرس می دانیم.

 

آموزش ساخت Breadcrumb در وردپرس

 

بنابراین اگر می خواهید Breadcrumb در نتایج جست و جوی گوگل نمایش داده شوند باید درون وب سایت خود که با وردپرس آن را راه اندازی کرده اید از داده های ساختار یافته استفاده کنید به شکلی که گوگل متوجه این موضوع شود.

ساخت Breadcrumb در وردپرس با افزونه ها

افزودن Breadcrumb به وب سایت های اینترنتی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده اند با کمک افزونه هایی که وردپرس در اختیار کاربران خود گذاشته است بسیار راحت است و فقط کافی است که افزونه معرفی شده را نصب کنید سپس تنظیمات مربوط به آن را انجام بدهید تا این قابلیت شگفت انگیز در وب سایت شما نمایش داده شود.

افزونه هایی که در ساخت Breadcrumb در وردپرس موثر هستند عبارتند از:

افزونه سئو Yoast Seo

افزونه سئو Yoast Seo یکی از بهترین افزونه هایی است که وردپرس در اختیار کاربران خود برای سئو قرار داده است. این افزونه دارای امکانات بسیار زیادی می باشد که ساخت Breadcrumb در وردپرس هم یکی از این موارد است که با کمک این افزونه می توان به راحتی آن را برای وب سایت فعال کرد.

امروزه افزونه Yoast Seo به علت محبوبیت زیادی که در بین کاربران پیدا کرده است جزو افزونه های برتر برای سئو به شمار می رود، افزونه Yoast Seo در مخزن وردپرس به صورت رسمی به ثبت رسیده است و تاکنون توسط پنج میلیون کاربر نصب فعال داشته است و امتیاز پنج ستاره را توسط کاربران دریافت کرده است.

برای نصب این افزونه ابتدا باید وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و سپس به مسیر “پیشخوان وردپرس ->  افزونه ها -> افزودن” مراجعه کنید و افزونه ای را در تصویر زیر هم مشاهده می کنید نصب و فعال نمایید.

 

افزونه سئو Yoast Seo

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه Yoast Seo یک گزینه جدید به نام سئو به منوی پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد که از طریق آن می توانید تنظیمات مربوط به Breadcrumb را در وب سایت خود انجام بدهید.

برای ساخت Breadcrumb در وردپرس با کمک افزونه Yoast Seo طبق مسیر منوی پیشخوان -> گزینه سئو -> ظاهر جست و جوپیش بروید و در صفحه باز شده از طریق منوی بالای صفحه به بخش مسیر راهنما طبق تصویر زیر مراجعه کنید.

 

تنظیمات افزونه سئو Yoast Seo

 

شما برای ساخت Breadcrumb در وردپرس صفحه را اسکرول کنید و به انتهای صفحه بروید و مانند تصویر زیر گزینه فعال شده را انتخاب نمایید و در نهایت بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات مورد نظر بر روی وب سایت شما  اعمال شوند

 

تنظیمات Breadcrumb با افزونه سئو Yoast Seo

 

اگر به تصویر دوم دقت کنید یک گزینه به نام جدا کننده بین مسیر راهنما خواهید دید که در فیلد رو به روی آن می توانید یک کاراکتر را به دلخواه وارد نمایید تا مسیر های بین صفحات وب سایت شما با آن کاراکتر از یکدیگر جدا شوند. همچنین گزینه های دیگری را مشاهده خواهید کرد که در صورت لزوم می توانید آنها را به صورت دلخواه پر کنید.

افزونه Breadcrumb NavXT

یکی دیگر از افزونه هایی که برای ساخت Breadcrumb در وردپرس وجود دارد افزونه Breadcrumb NavXT است که می تواند به کاربران برای ایجاد یک مسیر راهنما در وب سایت های اینترنتی کمک بسیاری کند.

افزونه Breadcrumb NavXT می تواند یک ابزارک به وب سایت شما اضافه کند که می توانید به سادگی Breadcrumb  را به هر یک از نواحی ابزارک های وردپرس خود مانند فوتر، ساید بار و … اضافه نمایید. این افزونه از انعطاف بسیار خوبی خوبی برخوردار است و به کاربران این امکان را می دهد که صفحات وب سایت و دسته هایی را که می خواهند در مسیر راهنما نمایش داده شود انتخاب کنند. همچنین این افزونه شامل نشانه گذاری اسکیما برای بهبود بخشیدن به سئو وب سایت است.

افزونه Breadcrumb NavXT در مخزن وردپرس به صورت رسمی به ثبت رسیده است و تاکنون توسط کاربران 900 هزار نصب فعال داشته است  که می توانید برای نصب این به مسیر “پیشخوان وردپرس ->  افزونه ها -> افزودن” مراجعه کنید و افزونه ای را در تصویر زیر هم مشاهده می کنید نصب و فعال نمایید.

افزونه Breadcrumb NavXT

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه Breadcrumb NavXT یک گزینه جدید به نام Breadcrumb NavXT به منوی پیشخوان در بخش تنظیمات اضافه خواهد شد که از طریق آن می توانید تنظیمات مربوط به ساخت Breadcrumb در وردپرس را انجام دهید.

 

تنظیمات افزونه Breadcrumb NavXT

 

در بخش جدا کننده تکه مسیر می توانید کاراکتر مورد نظر خود را وارد نمایید تا مسیر راهنمایی که در داخل وب سایت شما به نمایش در می آید با آن کاراکتر از یکدیگر جدا شوند.

پس از وارد کردن کاراکتر مورد نظر از انتهای صفحه بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات انجام شده بر روی وب سایت شما اعمال شوند.

یکی دیگر از افزونه هایی که برای ساخت Breadcrumb در وردپرس وجود دارد افزونه سئو رنک مث است که به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های سئو که طرفداران بسیاری هم دارد در بین کاربران شناخته شده است و با کمک آن می توان Breadcrumb را به وب سایت های وردپرسی اضافه کرد.

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل در رابطه با ساخت Breadcrumb در وردپرس توضیحاتی را برای شما ارائه دادیم،  Breadcrumb یا همان اصلاح خرده نان به معنای قرار دادن یک مسیر راهنما و بهینه در اختیار کاربران می باشد. Breadcrumb دارای سه دسته مختلف هستند که دارای کاربرد و مزایایی مانند محبوبیت نزد گوگل و بهبود تجربه کاربری است و می توانیم آن را با افزونه های جانبی در وب سایت خود پیاده سازی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *