میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

نحوه اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس

اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس

یکی از سوالات بسیار رایجی که افراد سئوکار از مدرسان سئو می‌پرسند این است: «اتصال گوگل سرچ کنسول به گوگل آنالیتیکس چگونه انجام میشود؟»

برای پاسخ، بیاید ببینیم چگونه می‌توانیم گوگل آنالیتیکس را به گوگل سرچ کنسول متصل یا لینک کنیم. سپس نگاهی سریع و کلی به گزارشاتی که این اتصال در گوگل آنالیتیکس به ما می‌دهد، خواهیم انداخت.

 

قدم اول: سایت‌تان را در گوگل سرچ کنسول وارد کنید

اول اینکه در مقاله آموزش اتصال آمارگیر گوگل به وردپرس کامل روش اتصال این مورد به وردپرس رو یاد گرفتید و در ابتدا باید سایت خودتان را در سرویس گوگل سرچ کنسول تایید کنید. این کار اقدامی حیاتی در فرایند سئو است. تایید سایت در گوگل سرچ کنسول به شما اجازه می‌دهد یک شبکه ارتباطی مستقیم با گوگل بسازید، ببینید چه کلمات کلیدی به سایت شما ترافیک بیشتری می‌دهد و خیلی مزیت‌های دیگر.

 

قدم دوم: وارد گوگل آنالیتیکس شوید

اگر سایت‌تان را در گوگل سرچ کنسول وارد کرده‌اید، همه چیز برای شروع آماده است. وقتی این کار انجام شد، وقتشه که وارد گوگل آنالیتیکس شوید. یادتان باشد از اکانتی استفاده کنید که هم در گوگل آنالیتیکس از آن استفاده می‌کنید و هم در گوگل سرچ کنسول؛ یعنی برای استفاده از هر دو سرویس باید از یک اکانت مشترک استفاده کنید.

وقتی وارد گوگل آنالیتیکس شوید، در منوی سمت چپ و قسمت پایین آن، روی عکس چرخ‌دنده کلیک کنید تا رابط کاربری ادمین برای شما ظاهر شود؛ سپس روی Property settings کلیک کنید.

Property settingsan alytics

search console integrationدر این قسمت صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینه سرچ کنسول (search console) را ببینید. در قسمت راست و سمت پایین بر روی گزینه Adjust search console کلیک کنید.

Adjust search consoleحالا شما به تنظیمات گوگل سرچ کنسول دسترسی پیدا کرده‌اید. سپس بر روی نوشته آبی رنگ Add کلیک کنید.

 

با کلیک بر روی نوشته آبی رنگ، وارد صفحه‌ای می‌شوید که عنوان Enable search console data in google Analytics دارد.سپس سایتی که می‌خواهید به گوگل آنالیتیکس وصل کنید را مشخص کنید و بر روی دکمه رادیو در سمت چپ کلیک کمید. وقتی این کزینه را انتخاب کردید، بر روی save کلیک کنید.

search console integrationاز شما برای تایید association سؤال می‌شود؛ بر روی ok  کلیک کنید.

associationبه گوگل آنالیتیکس بازگردید و یکبار صفحه را refresh کنید. اگر تمام موارد ذکر شده را به درستی انجام داده باشید،وقتی بر روی گزینه enable views کلیک کنید، سایت شما لیست شده و آن را می‌بینید.

enable views

اگر می‌خواهید کامل خیالتان راحت شود، در گوگل آنالیتیکس در قسمت Admin و ستون property که در سمت چپ قرار دارد بازگردید و بر  روی گزینه All Products کلیک کنید تا یک تیک سبز رنگ در زیر قسمت search console ببینید.

search console

پیدا کردن اطلاعات گوگل سرچ کنسول در گوگل آنالیتیکس

وقتی تمام فرایند ذکر شده را به درستی انجام دادید، در قسمت acquisition در گوگل آنالیتیکس، به بسیاری از گزارشات مربوط به سرچ کنسول دسترسی خواهید داشت.

بخش acquisitionحالا می‌توانید این گزارشات را بینید:

Landing pages (صفحه فرود): این قسمت به شما می‌گوید که وقتی کاربر در گوگل سایت شما را سرچ می‌کند، به کدام صفحه از سایت‌تان وارد می‌شود. با کلیک بر روی آدر سصفحات می‌توانید ببینید چه عبارت‌های سرچ شده‌ای کاربران را به این صفحه هدایت می‌کند.بخش لندینگ پیج

Countries (کشورها): این قسمت هم به شما می‌گوید که ترافیک سایت شما از کجا و کاربران سایت‌تان از کدام کشورها هستند.

بخش CountriesDevices (دستگاه‌ها): دستگاه‌ها بیانگر این است که کاربران با چه وسیله‌ای (کامپیوتر، تبلت، موبایل) به سایت شما سر می‌زنند.

بخش DevicesQueries (عبارت‌ها): این ویژگی پایانی هم به شما نشان می‌دهد که گوگل در نتایج جستجو چه جملات یا کلمات کلیدی را از وبسایت شما نمایش می‌دهد. در قسمت Average position information هم میانگین رتبه شما در این موضوع نشان داده می‌شود.

بخش Queriesتمام شد! حالا صفر تا صد نحوه اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل سرچ کنسول را یاد گرفتید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *