میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

ساختار محتوا در وردپرس برای سئو سایت + آموزش ویدیویی

ساختار محتوا در وردپرس

اگر طراحی وبسایت شما جسم روح باشد،ساختار محتوا ستون فقرات آن است.ممکن است بتوانید با کدهای آسان یا پیچیده ظاهر وبسایت خود را کاربرپسند کنید.اما در محتوا به‌جز کاربر با موتورهای جستجو نیز درگیری شدیدی دارید! در این مقاله درباره ساختار محتوا در وردپرس صحبت خواهیم کرد.

نگه‌داشتن کاربران در هنگام خواندن محتوا یا افزایش رتبه محتوا در گوگل دو تا از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای شما است.

ساختار محتوا بسیار اساسی است،اما تازه‌کارها معمولا از آن غافل می‌شوند.خبر خوب برای شما این است که مهم نیست تا الان چقدر اشتباه کرده‌اید،پس از خواندن این مقاله دیگر مشکلی نخواهید داشت.

پیشنهاد می کنیم مقاله 8 نکته برای تولید محتوا بهتر و فروش بیشتر را بخوانید.

 

چرا ساختار سایت وردپرسی اهمیت دارد؟

بعضی از افراد فکر می‌کنند همین‌که فونت محتوا،رنگ و اندازه آن را برای کاربران تغییر دهند کافی است.اما واقعیت این چنین نیست،محتوا برای کسب‌وکار شما حیاتی است.نه در وردپرس بلکه هر طور که وبسایت خود را پیاده‌سازی کنید برای جذب ترافیک بیشتر فقط و فقط محتوا به شما کمک می‌کند.

 

بهینه سازی موتور های جستجو

ساختار محتوا یک تاکنیک خوب و اساسی برای سئو در موتور های جستجو است.موتور های جستجو بر اساس عواملی مانند تعداد کلمات کلیدی،استفاده درست از هدینگ ها و… محتوای شما را بررسی می‌کنند.

بک لینک ها نیز در سال 1996 وارد الگوریتم های گوگل شد و به‌عنوان یک کاتالیزور در سئو سایت به کار می‌رود و هنوز نیز بخشی عظیم از سئو را در دست دارد.

سازمان‌دهی محتوا می‌تواند در ایجاد ساختار مناسب به شما کمک کند.مثلا اگر شما درباره حیوانات سایتی راه‌اندازی کرده اید،می‌توانید برای همه حیوانات یک صفحه یا نوشته در نظر بگیرید.سپس دایناسورها را بر اساس قرنی که در آن زندگی می‌کردند،نوع خوراک و… سازمان‌دهی کنید.البته این تنها یک مثال برای سازماندهی محتوا بود.

 

تجربه کاربری خوب

اگر به دنبال راهی برای ایجاد مناسب ساختار محتوا در وردپرس هستید،ابتدا باید تجربه کاربری وب‌سایت خود را بهبود ببخشید.با این کار نه تنها وقت بیشتری را در وبسایت شما می گذارند بلکه اگر مطالب مفیدی داشته باشید وبسایت شمارا به دیگران معرفی می‌کنند.

 

چگونه ساختار محتوا در وردپرس را بهبود ببخشیم؟

برنامه‌ریزی کنید

بهترین زمان برای ایجاد محتوا،قبل از نوشتن آن است.برای شروع فرایند برنامه‌ریزی فقط کافی است چشمانتان را باز کنید.

جستجو کنید و ببینید که می‌خواهید درباره چه چیزی محتوا بنویسید.اگر قبلا تقویم محتوایی ایجاد کرده‌اید که چه‌بهتر،از آن استفاده کنید.در غیر این صورت به دنبال یک موضوع جذاب برای کاربرانتان بگردید.

 

قالب اختصاصی داشته باشید

اگر برنامه‌ریزی کامل شد و به سراغ نوشتن محتوا رفتید،برخلاف دفعه‌های پیش این دفعه سعی کنید از قالب اختصاصی خودتان استفاده کنید.منظور این است که محتوای شما باید قالب مختص خود را داشته باشد که با هیچ‌کدام از وبسایت های دیگر یکی نباشد.

این قالب را می‌توانید با استفاده از عنوان‌هایی که به کار می‌برید،لحن محتوا،نوع محتوا و… ایجاد کنید.یا مثلا می توانید با اضافه کردن ویدیو و pdf به هر مقاله خواندن آن را برای کاربران راحت‌تر سازید.

 

به آدرس صفحه توجه کنید

وردپرس به‌طور پیشفرض چند نوع قالب برای پیوند های یکتا در نظر گرفته است.اما بهترین قالب پیوند های یکتا که در برگه‌ها یا نوشته این است که شما یک عنوان کوتاه و مفهومی انتخاب کنید.اینکه از تاریخ و ساعت،شماره و موارد این‌چنینی استفاده کنید هم به سئو و هم به تجربه کاربری شما آسیب می‌زند.

 

ایجاد دسته بندی های مناسب

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم،دسته‌بندی‌ها و سازمان‌دهی محتوا بسیار پراهمیت است.شما باید از دسته‌بندی‌ها مناسب و درست استفاده کنید که کاربر سردرگم نشود.در آخر این مورد نیز به بهبود تجربه کاربری باز می‌گردد.

 

جمع بندی

در این مقاله درباره ساختار محتوا در وردپرس به طور کامل صحبت کردیم.امیدواریم بتوانید استفاده مناسب را از نکاتی که گفته شد ببرید.در صورت سوال یا راهنمایی بیشتر از بخش نظرات استفاده نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *