میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع ارور Unauthorized 401 به روش ساده

ارور Unauthorized 401 چیست

همان طور که می دانید امروزه تمامی افراد با دنیای وب و اینترنت سر و کار دارند و ممکن است در استفاده روزمره خود از صفحات وب و سایت های وردپرسی با ارور هایی برخورد کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از ارور هایی که از سمت کاربر می باشد آشنا کنیم. ارور Unauthorized 401  یکی از ارورهایی است که همیشه از جانب کاربر رخ می دهد و از رایج ترین ارورهای وردپرس می باشد که ممکن است حتی مدیران سایت ها هم به آن بر بخورند اما می توانند با استفاده از روش های رفع ارور Unauthorized 401 آنها برطرف کنند. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با انواع این ارور و روش های رفع ارور Unauthorized 401 آشنا کنیم تا در زمان مواجه با این نوع ارور بتوانید به خوبی آن را رفع کنید و از مشکلاتی که ممکن است برای کاربران در هنگام ورود به سایت رخ دهد جلوگیری کنید. پس تا انتهای این مقاله برای بررسی انواع روش های رفع ارور Unauthorized 401 با ما همراه باشید.

 

ارور Unauthorized 401 چیست ؟

یکی از رایج ترین ارور هایی که در سایت های وردپرسی رخ می دهد و به ارور سمت کاربر معروف می باشد ارور Unauthorized 401 است که اکثرا در زمان احراز هویت کاربر در ورود به صفحات به وجود می آید و مجوز ورود به صفحات را برای کاربر صادر نمی کند.

ارور Unauthorized 401 ممکن است به شکل های مختلفی به کاربر نمایش داده شود که دلیل نمایش همه آنها وجود خطا از سمت کاربر است.

ارور Unauthorized 401 چیست ؟

ارور Unauthorized 401 می تواند به شکل های زیر ظاهر شود:

  • Access Denied
  • Unauthorized 401
  • Authorization Required
  • Http Error 401 Unauthorized

 ارور 401 یکی از مهم ترین ارورها می باشد که در سرویس های وب از سمت کاربر به وجود می آید. شاید این سوال که ارور سمت کاربر چیست هم برای شما پیش آمده باشد که در ادامه به بررسی آن و روش های رفع ارور Unauthorized 401 خواهیم پرداخت.

 

سمت کاربر بودن ارور Unauthorized 401 به چه معناست

ارور Unauthorized 401 یکی از ارور های سمت کاربر می باشد که در زمان تایید هویت کاربر به وجود می آید و معمولا زمانی رخ می دهد که کاربر اطلاعاتی چون رمز عبور و نام کاربری خود را در صفحات لاگین به اشتباه وارد می کند و دانش صحیحی از اطلاعات ورود خود ندارد بنابراین برای دسترسی به صفحه محافظت شده ای مانند HTTP Authentication با مشکل مواجه می شود و در نهایت با ارور Unauthorized 401 که از سمت سرور سی پنل می باشد مواجه می شود و تنها راه برطرف کردن آن استفاده از روش های رفع ارور Unauthorized 401 می باشد.

ارور Unauthorized 401 سمت کاربر

به طور کلی ارور هایی که در صفحات وب رخ می دهند با روش های مختلفی نمایش داده می شوند و برخی از آنها برای یک سایت مورد نظر که شخصی سازی شده است و با قالب سایت یکی شدند و برخی دیگر برای سایت هایی که دارای نمایش ساده تری هستند. تمام ارور هایی که کاربران آنها را مشاهده می کنند از یک عدد سه رقمی تشکیل شده اند که به این نوع خطا ها ارور کد وضعیت Http  گفته می شود.

کد های سه رقمی که به کاربر نمایش داده می شوند برای نشان دادن این می باشند که علت به وجود آمدن ارور و اینکه در رابطه با چه موضوعی می باشند را به کاربر اعلائم کنند.

در واقع ارور Unauthorized 401 از ارورهای سمت کلاینت است و به این معنی می باشد که سایت هیچ مشکلی ندارد و مربوط به سمت کاربر می باشد که باید با استفاده از روش های رفع ارور Unauthorized 401 آنها را برطرف کند که ادامه این روش ها را به صورت کامل با هم بررسی خواهیم کرد.

 

Http Authentication به چه معناست ؟

پروتکل Http Authentication به معنای ساز و کاری می باشد که در زمان ورود کاربران به سایت شما هویت آنها را بررسی می کند و در صورت درست بودن اطلاعات کاربران آنها را تایید می نماید و مجوز دسترسی آنها را به تمام صفحات صادر می کند اما اگر یک کاربر اطلاعات کاربری خود را به اشتباه وارد کند و یا در زمان ورود به صفحات به مشکلات دیگری برخورد کرده باشد که در تایید هویت او موثر باشد با ارور Unauthorized 401 مواجه می شود.

مدیران سایت می توانند با استفاده از این پروتکل سطح دسترسی کاربران به اطلاعات را بعد از ورود می توانند تعیین کنند به عنوان مثال برخی از کاربران دارای اکانتی شامل رمز عبور و نام کاربری می باشند و از سطح دسترسی بالایی هم برخوردارند اما بعضی دیگر از کاربران فقط یک بازدید کننده از سایت می باشند و یک کاربر عادی به شمار می آیند که بدون اینکه نیازی به اکانت داشته باشند می توانند وارد سایت شوند و به مطالب مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

 

دلایل به وجود آمدن ارور Unauthorized 401 چیست ؟

ارور Unauthorized 401 به دلایل مختلفی ممکن است در سایت های وردپرسی رخ بدهد که اگر با آنها آشنا باشید به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید آنها را برطرف کنید تا کاربران شما در زمان ورود هیچ مشکلی نداشته باشند البته روش های رفع ارور Unauthorized 401 هم می تواند کمک زیادی در رفع خطا ها داشته باشد، در ادامه به بررسی دلایل به وجود آمدن ارور Unauthorized 401 می پردازیم.

دلایل به وجود آمدن ارور Unauthorized 401 چیست ؟

 

این دلایل عبارتند از:

 

آدرس های URL اشتباه

تایپ کردن اشتباهی آدرس URL سایت یکی از دلایل ظاهر شدن ارور Unauthorized 401 می باشد. پس در وارد کردن آدرس های اینترنتی سایت دقت نمایید تا با این خطا مواجه نشوید.

 

اطلاعات ورود نا معتبر

بعضی از صفحات در سایت ها مانند صفحه لاگین نیازمند وارد کردن یک سری از اطلاعات کاربری مانند رمز عبور و نام کاربری می باشند که اگر این مقادیر اشتباهی وارد شوند کاربر با ارور Unauthorized 401 مواجه می شود. بنابراین برای ورود در صفحات لاگین،  داشتن اطلاعات معتبر از سوی کاربر ضروری است.

 

وجود خطا در DNS

وجود خطا در DNS سایت یکی دیگر از عومل ظاهر شدن ارور Unauthorized 401 می باشد که در زمان خرابی در سیستم نام دامنه رخ می دهد البته وجود خطا در DNS یکی از مواردی است که کمتر رخ می دهد.

 

وجود مشکل در پلاگین ها

در برخی موارد ممکن است علت ارور Unauthorized 401 وجود مشکل در پلاگین و افزونه های نصب شده در وردپرس باشد.

موارد بالا مشکلاتی هستند که می توانند در به وجود آمدن ارور Unauthorized 401 نقش داشته باشند اما هر یک از آنها را می توان به درستی با روش های رفع ارور Unauthorized 401 برطرف کرد. برای رفع ارور Unauthorized 401 چندین روش بررسی وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما توضیح داده ایم.

 

وجود مشکلات امنیتی و فایروال

در بعضی از موارد ممکن است افزونه های امنیتی که در وردپرس نصب شده اند برخی از فعالیت های درون سایت را به عنوان فعالیت مخرب شناسایی کنند که در نهایت موجب نمایش ارور Unauthorized 401 می شوند.

دلایل ارور Unauthorized 401 در وردپرس می تواند کمی متفاوت باشد و دلایل دیگری هم داشته باشد. در ادامه این مورد را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

دلایل ارور Unauthorized 401 در وردپرس

ارور Unauthorized 401 یک خطای کد وضعیت Http  می باشد که در زمان تایید هویت کاربرو تلاش آن برای دسترسی به یک صفحه که قابل بارگذاری نیست رخ می دهد و تنها راه جلوگیری از آن استفاده از اطلاعات کاربری صحیح و معتبر برای لاگین کردن می باشد.

اگر کاربران با اطلاعات صحیح و معتبر توانستند به سایت لاگین کنند اما در داخل سایت با ارور Unauthorized 401  مواجه شوند به معنای این می باشد که حساب کاربری آنها به دلایل مختلفی نا معتبر شده است.

به طور کلی ارور Unauthorized 401 یک خطای وردپرسی است که هنگام برقراری ارتباط با سرور هاست وردپرس و زمانی که احراز هویت کاربران به درستی انجام نشود به وجود می آید.

دلایل ارور Unauthorized 401 در وردپرس

به عنوان مثال اگر پوشه مدیریت وردپرس دارای رمز باشد و کاربر رمز عبور آن را داشته باشد در زمان ورود به آن صفحه با ارور 401 مواجه نمی شود اما با این وجود باز هم ممکن است در برخی موارد در زمان ورود به صفحات و قبل از ورود رمز عبور و نام کاربری ارور Unauthorized 401 را در صفحات وردپرسی خود مشاهده کنید. به عنوان مثال می توان به افزونه های امنیتی وردپرس اشاره کرد که می توانند داشبورد مدیریت را در زمان حمله قفل کنند.(برای اطلاعات بیشتر درمورد افزونه های امنیتی وردپرس می توانید به مقاله بهترین افزونه های امنیتی وردپرس مراجعه کنید)

یکی دیگر از دلایل اصلی رخ دادن ارور Unauthorized 401 اقدامات امنیتی می باشد که توسط شرکت های هاستینگ برای محافظت از صفحات سایت وردپرسی شما انجام می شود.

در واقع خطای 401 در وردپرس نشان دهنده ورود بیش از اندازه کاربران به وردپرس می باشد، که ممکن است این خطا علاوه بر ظاهر شدن در صفحه لاگین مدیر سایت در وردپرس در بقیه صفحات هم نمایش داده شود که باید روش های رفع ارور Unauthorized 401 به درستی انجام دهید تا از آن جلوگیری کنید.

 

روش های رفع ارور Unauthorized 401

همان طور که در بالا به صورت کامل با ارور Unauthorized 401 آشنا شدید و مفهوم و دلایل به وجود آمدن آن را فهمیدید لازم است که با روش های رفع ارور Unauthorized 401 آشنا باشید که در زمان مواجه شدن با آنها بتوانید هر یک از آنها را به درستی برطرف نمایید.

روش های رفع ارور Unauthorized 401

 روش های رفع ارور Unauthorized 401 عبارتند از:

 

بررسی خطا در URL

این احتمال وجود دارد که ارور Unauthorized 401 مربوط به آدرس URL سایت باشد بنابراین می توانید آدرس اینترنتی را چک کنید و از درستی آن مطمئن شوید و در صورت وجود اشتباه تایپی آن را اصلاح کنید.

 

رفرش صفحات

یکی از ساده ترین راه ها برای رفع ارور Unauthorized 401 رفرش کردن صفحه سایت یا وردپرس می باشد چون این احتمال وجود دارد که خطای 401 ناشی از بارگذاری نشدن صفحات باشد.

 

ورود مجدد به سایت

اگر مطمئن هستید که آدرس اینترنتی سایت کاملا درست می باشد اما باز هم ارور Unauthorized 401 را مشاهده می کنید یک بار دیگر به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و به دنبال یک پیوند بگردید که به شما بگوید دسترسی و ورود شما صحیح می باشد. در این قسمت می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را مجدد وارد نمایید و صفحه را امتحان کنید.

 

اصلاح کردن DNS

در بعضی موارد ممکن است که خطای 401 مربوط به DNS  باشد بنابراین برای برطرف کردن آن باید DNS  را اصلاح کنید تا رفع ارور Unauthorized 401 با موفقیت انجام شود. مشکل در DNS یکی از موارد نادر می باشد اما در زمان مواجه شدن با آن به راحتی می توانید آن را با روش های زیر رفع کنید.

 

پاک کردن حافظه کش

یکی دیگر از روش هایی که در رفع ارور Unauthorized 401 کمک می کند پاک کردن حافظه نهان یا همان کش می باشد چون ممکن است اطلاعات نامعتبر در مرورگر شما ذخیره شده باشند و در روند ورود به سیستم خطا ایجاد کنند. با پاک کردن حافظه کش مشکل در پرونده ها حل می شود و به صفحه کمک می کند تا پرونده های جدید بارگیری می شوند که در سیستم عامل های مختلف به روش های زیر انجام می شوند که عبارتند از:

 

رفع ارور Unauthorized 401 کاربران ویندوز

به عنوان مدیر وارد سیستم شوید، سپس وارد پنجره سرچ شوید و عبارت CMD.exe را تایپ کنید تا صفحه Command Prompt برای شما باز شود. در این مرحله در صفحه باز شده داخل رابط CMD کد زیر را وارد نمایید:

”ipconfig / flushdns”:

رفع ارور Unauthorized 401 کاربران MacOs

به عنوان مدیر وارد سیستم شوید، سپس وارد پنجره سرچ شوید و عبارت CMD.exe را تایپ کنید تا صفحه Command Prompt برای شما باز شود. در این مرحله در صفحه باز شده داخل رابط CMD کد زیر را وارد نمایید:

”sudo killall – HUP mDNSResponder”:

تماس با مدیر سایت

اگر با خطای 401 مواجه شده اید و مطمئن هستید که صفحه مورد نظر شما احتیاجی به مجوز ندارد ممکن است که ارور Unauthorized 401 اشتباهی رخ داده باشد، که می توانید برای اطمینان بیشتر با مدیر سایت تماس بگیرید و خطا 401 را اطلاع دهید.

 

غیر فعال کردن افزونه ها

یکی دیگر از دلایل اصلی خطای 401 که می تواند عملکرد سایت شما را تغییر دهد افزونه های وردپرس می باشد.

در برخی از موارد افزونه های امنیتی وردپرس مانند پلاگین ها باعث خطای 401 می شوند. برای رفع ارور Unauthorized 401 به پشتیبانی افزونه ها مراجعه کنید، چون در بعضی موارد برخی از افزونه های امنیتی صفحه ورود به سیستم را قفل می کنند و باعث به وجود آمدن خطای 401 می شوند.

 

مجدد امتحان کنید

گاهی اوقات ممکن است شرکت هایی که میزبان وردپرس شما می باشند مانند پلاگین های امنیتی فکر می کنند که شما در حال انجام یک کار مشکوک می باشید که در این صورت آی پی شما را به طور موقت مسدود می کنند که در این حالت برای رفع ارور Unauthorized 401 منتظر بمانید تا مشکل خودش حل شود چون ممکن است فقط برای مدت کوتاهی سایت شما قفل شود.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل درمورد ارور Unauthorized 401 صحبت کردیم و فهمیدیم که خطای 401 از طرف کاربر می باشد که در زمان تایید اطالاعات کاربر رخ می دهد. در ایجاد خطای 401 یک سری موارد دخیل می باشن که می توانید از آنها به درستی جلوگیری کنید. این خطا بیشتر در سایت های وردپرسی به وجود می آید که با روش های رفع ارور Unauthorized 401 می توانید همه آنها را برطرف کنید.

بنابراین با استفاده درست از روش های رفع ارور Unauthorized 401 می توانید یک کانکشن امن و سالم را برای کاربران خود ایجاد کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *