میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش نمایش امتیاز ستاره‌ای مطالب وردپرس

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

یکی از مواردی که می‌تواند به صورت غیرمستقیم روی سئو سایت تاثیرگذار باشد استفاده از داده‌های ساختارمند یا همان ریچ اسنیپت‌ها ( ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل ) در سایت است. به کمک این ویژگی می‌توانید درصد کلیک روی نتیجه سایت را بالاتر برده و کاری کنید که به کمک CTR گوگل به دلیل کلیک بیشتر روی نتیجه سایت شما و ماندن بیشتر کاربران در سایت متوجه شود محتوای صفحه شما از بقیه سایت‌ها مفیدتر است. بنابراین به صورت غیر مستقیم و با تاثیر زیاد سئو سایت افزایش خواهد یافت.

در این مقاله قصد دارم به معرفی افزونه برای ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل بپردازم که به کمک آن می‌توانید امکان دادن امتیاز به مطالب وردپرس و لایک و دیس لایک نظرات در وردپرس را پیاده سازی کرده و از آن استفاده کنید.

 

آموزش ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

افزونه‌ای که برای ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل قصد دارم معرفی کنم با نام wp ulike در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده بیش از 20.000 نصب فعال را ازآن خود کند. این افزونه امکان لایک کردن مطالب وردپرس و همچنین امکان لایک کردن نظرات در وردپرس را به شما خواهد داد. علاوه بر این از داده‌های ساختار یافته نیز استفاده می‌کند که باعث می‌شود تعداد لایک‌هایی که برای مطالب ثبت شده را به عنوان امتیاز ستاره‌ای در نتایج گوگل نمایش دهد.

مزیتی که استفاده از این افزونه دارد در این است که، در سایر افزونه‌ها امتیاز به صورت 5 ستاره نمایش داده می‌شود و بخاطر فارسی بودن و راستچین شدن سایت هنگامی که کاربران روی ستاره کلیک می‌کنند به جای انتخاب 5 ستاره 1 ستاره را انتخاب می‌کنند که همین مسئله باعث می‌شود امتیاز ستاره‌ای در گوگل نیز با کمترین حد ممکن ثبت شود. اما این افزونه به صورت لایک است که با هر بار کلیک امتیاز 5 در نظر گرفته خواهد شد.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان وردپرس یولایک در پیشخوان سایت وردپرس شما اضافه خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

تنظیمات عمومی افزونه WP ULike

حالت دکمه: این گزینه را روی دو حالت آیکون یا نوشته قرار دهید تا با کلیک روی دکمه لایک کردن کاربران قادر به لایک مطالب و نظرات در وردپرس باشند. در صورتی که حالت آیکون انتخاب شده باشد خود افزونه از دو آیکون قلب برای پسندیدن و لغو پسندیدن مطالب و نظرات استفاده می‌کند. در صورت انتخاب حالت لایک نیز می‌توانید عنوان دلخواه را برای دکمه انتخاب کنید.

 

متن تولتیپ دسترسی: در این فیلد متن دلخواه برای نمایش در حالتی که کاربر وارد سایت نشده باشد را وارد کنید. این افزونه امکان لایک مطالب و نظرات را در حالتی عضویت کاربران به شما خواهد داد.

 

متن ورود کاربران: با استفاده از این گزینه متن نمایش ورود کاربران را در حالت جعبه‌ای یا نمایش روی دکمه لایک انتخاب کنید.

 

Disable Plugin Files: با این گزینه در صفحاتی خاص که قصد استفاده از لایک مطالب را ندارید، می‌توانید کاری کنید که فایل‌های افزونه برای بارگیری نشوند. بنابراین دکمه لایک و دیس لایک مطالب یا نظرات وردپرس در این صفحات نمایش داده نخواهند شد.

 

فرمت اعداد: با فعال کردن این گزینه فرمت نمایش تعداد لایک به صورت رشته‌ای نمایش داده خواهد شد. یعنی اگر نوشته‌ای بالای 1.000 بار لایک خورده باشه به جای نمایش 1.000 به صورت 1000+ نمایش داده خواهد شد.

 

اطلاعیه ها: این گزینه هنگام کلیک روی آیکون لایک و دیس لایک مطالب و نظرات وردپرس باکسی را در گوشه سایت به صورت رنگی نمایش خواهد داد.

تنظیمات نوشته ها در WP ULike

قالب‌ها: با استفاده از این گزینه می‌توانید دکمه لایک را در سه حالت مختلف برای مطالب و نوشته‌های سایت نمایش دهید.

 

نمایش خودکار: با فعال کردن این گزینه دکمه لایک به صورت خودکار در انتها، بالا یا پایین نوشته‌ها نمایش داده می‌شود. در صورتی که مایل بودید در مکان دیگری نمایش دهید کافی است این گزینه را غیرفعال کرده و از شورت کد افزونه برای نمایش در مکان دلخواه استفاده کنید.

 

محل قرار گیری در نمایش خودکار: با استفاده از این گزینه محل دکمه لایک را در سه حالت مختلف نمایش دهید.

 

فیلتر گذاری در نمایش خودکار: با انتخاب گزینه‌های موجود در این بخش دکمه لایک از این صفحات مخفی خواهد شد.

 

google rich snippets: حتما سعی کنید از این گزینه استفاده کنید. با استفاده از این گزینه داده‌های ساختار یافته مربوط به امتیاز دهی در نتایج جستجو در نوشته‌ها اعمال شده و امتیاز ستاره‌ای برای مطالب در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد. در صورتی که پیش از این از افزونه دیگری برای امتیازدهی استفاده می‌کنید بهتر است این گزینه را فعال نکنید تا تداخلی پیش نیاید.

تنظیمات دیدگاه ها در WP ULike

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد این افزونه علاوه بر امتیازدهی و لایک مطالب وردپرس، امکان امتیاز دهی به نظرات در وردپرس را هم می‌دهد. با رفتن به سربرگ دیدگاه‌ها می‌توانید تنظیمات این بخش را هم درست مثل تنظیمات بخش نوشته‌ها شخصی سازی کرده و از دکمه با استایل مختلف برای دادن امتیاز به نظرات وردپرس استفاده کنید.

تنظیمات سفارشی سازی در WP ULike

با رفتن به تب سفارشی سازی نیز می‌توانید به تنظیمات رنگ بندی و استایل افزونه دسترسی پیدا کنید. اگر استایل خاصی برای دکمه مد نظر شماست می‌توانید استایل دلخواهی در آن تعریف کنید. به عنوان نمونه در نسخه‌های اول این افزونه لایک مطالب به صورت ساده بود اما در نسخه‌های جدید لایک مطلب به صورت انیمیشن استایل دهی شده است که درست مانند فیو زدن توییتر است.

در نهایت پس از ذخیره کردن تنظیمات وقتی به صفحه یکی از نوشته‌ها مراجعه کنید خواهید دید که امکان لایک کردن نوشته‌ها و نظرات در وردپرس مانند استایل توییتر یا استایل دلخواهی که تعریف کردید نمایش داده می‌شود. بعد از مدتی این حالت در گوگل به صورت امتیاز دهی در آمده و تعداد امتیازی که برای هر مطلب ثبت می‌شود به عنوان یک امتیاز 5 ستاره‌ای در نتایج گوگل نمایش داده خواهد شد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *