میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

راهنمای خرید قالب وردپرس (اسرار پنهان)

خرید قالب وردپرس

با سلام و احترام، امروز در حال نوشتن یکی از جدی ترین و دلسوزانه ترین مقاله های عمرم هستم، دقیقا 4 سال شد که من وارد این صنعت خرید قالب وردپرس شده ام و با افراد مختلفی سر و کار داشتم.

از کلاهبرداران بزرگ با فروشگاهی کوچک گرفته تا بچه های کم سن و سال برنامه نویس، اما امروز واقعا قصد دارم پرده از اسرار بسیاری از این فروشگاه ها بردارم و به نکاتی که هیچکس اشاره نمیکند اشاره کنم.

نمیدانم برای شما هم پیش آمده که برای سایت یا مشتری قالبی تهیه کنید و بعد از کار کردن با آن قالب حس کنید آن چیزی که می‌خواستید نبود؟

صحبت ابتدایی من دقیقا درباره همین است که چطور وقتی کسی سعی دارد با روابط عمومی و تبلیغات گول زننده مارا وادار به خرید قالب وردپرس و ظاهرش کند مقاوت کنیم و خرید نکنیم.

تنها خواهشم از شما دوست عزیزم این است که این مقاله را تا انتها و با دقت 100 درصد مطالعه کنید پس آماده اید شروع کنیم؟؟ بریم

 

اعتماد بی جا ممنوع!

اگر هر فروشگاهی ادعا کرد که بهترین است دلیل بر این نیست که شما به این فروشگاه اعتماد کنید و پولی که ناشی از تلاش و زحمت شماست را دو دستی تقدیمشان کنید پس اول اعتماد را سخت تر کنید و اجازه دهید تا به شما اثبات نشده که این دقیقا همان است که باید باشد خرید نکنید!

بسیاری از فروشگاه ها از محصولات کپی، نال شده (دزدی یا استفاده غیر قانونی) استفاده می‌کنند و مطمئن باشید کسی که در عرضه محصول اینقدر ضعیف است که به این شدت کپی می‌کند در پشتیبانی ام حاضر نیست و در حال جوجه زدن با پول شماست.

یکی از راه های ابتدایی برای تشخیص این نال بودن یا نبودن درخواست عکس از محصول کاربری فروشنده بعد از خرید محصول است مثل نمونه زیر:

لایسنس گرید ساز

این تصویر از حساب کاربری مجموعه سایت انواتو یا همان سایت Themeforest و CodeCanyon است که اکثر محصولات از این سایت تهیه می‌شود و اگر از سایت های دیگری مثل الگانت یا… تهیه شده بود مثل تصویر بالا از آن رسید یا عکس دسترسی به دانلود را از فروشنده بخواهید.

 

گول ظاهر را نخورید!

شما نفر هزارمی هستید که به او می‌گویم گول ظاهر یک قالب را نخور، همین اخیرا مشتری داشتم به اسم آقای ارجمند که دقیقا همین اتفاق برایشان افتاد با وجود اینکه دیده بودند این قالب توانایی و امکانات لازم را ندارد گول ظاهر قالب را خورده بودند و 75 هزار تومان ناقابل را تقدیم به یک فروشنده جوجه بزن که توضیح دادیم کردند.

بهترین راهکار برای اینکه گول ظاهر یک قالب وردپرسی را نخورید این است که به هیچ وجه به عکس های قالب دقت نکنید و به موارد زیر بیشتر دقت کنید:

 1. صفحه ساز (ویژوال کامپوزر یا المنتور)
 2. اگر قالب دارای اسلایدر است (ترجیحا Revslider)
 3. فروشگاه (حتما ووکامرسی)
 4. به آخرین آپدیت قالب در سایت اصلی دقت کنید که فروشنده همین نسخه یا نسخه ای نزدیک را گذاشته باشد
 5. سرعت بارگذاری قالب خیلی کند نباشد (ممکن است هاست فروشنده خوب نباشد حتما سوال کنید و دمو اصلی را چک کنید)
 6. تک تک صفحات قالب را چک کنید مخصوصا صفحات محصول و فروشگاه

 

سرعت سایت را جدی بگیرید!

همینطور که بالا هم اشاره شد سرعت در خرید قالب وردپرس بسیار مهم است ولی با این حال چون دمو یا همان پیش نمایش قالب ها زیاد است ممکن است فروشنده در هاست ضعیفی پیش نمایش را بالا بیاورد برای همین حتما نسخه انگلیسی را هم چک کنید.

اگر می‌خواهید سرعت یک سایت را بسنجید 2 راه دارید:

 

راه اول (ابزار جی تی متریکس)

شما با استفاده از سایت جی تی متریکس می‌توانید سرعت یک سایت را با جزئیات کامل به دست آوردید البته سایت های دیگر مثل tools.pingdom.com)

جی تی متریکس در خرید قالب وردپرس

[vc_btn title=”سایت جی تی متریکس” style=”3d” link=”url:https%3A%2F%2Fgtmetrix.com||target:%20_blank|”]

 

راه دوم (افزونه گوگل کروم)

اگر از گوگل کروم برای وب گردی استفاده میکنید با استفاده از افزونه زیر می‌توانید این افزونه را به گوگل کروم خودتات اضافه کنید

[vc_btn title=”دانلود افزونه گوگل کروم” style=”3d” link=”url:https%3A%2F%2Fchrome.google.com%2Fwebstore%2Fdetail%2Fpage-load-time%2Ffploionmjgeclbkemipmkogoaohcdbig||target:%20_blank|”]

 

عکس های پیش نمایش را غیر فعال کنید!

شاید برای شما عجیب باشد اما دقیقا چیزی که مارا گول میزند همین عکس های لعنتی است پس همه را غیر فعال می‌کنیم تا ببینیم دقیقا این قالب چه چیزی از خودش دارد.

 

غیر فعال کردن نمایش عکس در گوگل کروم

طبق تصویر روی سه نقطه بالای مرورگر کلیک کنید، سپس روی گزینه Settings کلیک کنید از بخش سرچ کلمه Content را جستجو کنید و صفحه را اسکرول کنید و روی گزینه Site Settings کلیک کنید.

عدم نمایش عکس در گوگل کرومسپس گزینه Images را انتخاب کنید.

عدم نمایش عکس در گوگل کرومو تیک Show All را غیر فعال کنید.

عدم نمایش عکس در گوگل کروم

 

غیر فعال کردن نمایش عکس در فایرفاکس

تنظیمات شما باید از طریق about:config انجام شود. فایرفاکس را باز کنید در نوار بالا مثل عبارت about:config را تایپ کنید.

در بخش جستجو کلمه permissions.default.image را جستجو کنید و مقدار 2 را به این پارامتر بدهید.

عدد صحیح ۱ : تصاویر بازگذاری می‌شوند.

عدد صحیح ۲ : تصاویر بارگذاری نمی‌شوند

عدم نمایش عکس در فایرفاکس

دیدید وقتی عکس را غیر فعال می‌کنید چقدر پیشنمایش ها رنگ و لحابشان از بین می‌رود و خود واقعیشان را نشان میدهند؟ حتما استفاده کنید

 

گران نخرید، ارزان هم نخرید!

خرید قالب وردپرس از هزار تومان وجود دارد تا چند میلیون تومان، به شدت خنده دار است کسی که میگوید تمامی قالب هارا با هزار تومان بخرید که اگر کسی خرید کند واقعا به عقلش باید شک کرد تا کسی که با نصب یک قالب بدون هیچ کاری از شما چند میلیون دریافت می‌کند.

اگر این مقاله بنده به کاربران کمک کند که هوشمندانه تر تصمیم بگیرند من به هدف چند ساله خودم در صنعت وردپرس رسیده ام.

اما اگر می‌خواهید بدانید که یک قالب وردپرس در حال حاضر در ایران چه قیمتی باید داشته باشد که هم اصلی باشد و هم سودی داشته باشد که فروشنده پشتیبانی قوی داشته باشد چیزی بین 50 تا 100 هزار تومان است.

البته ممکن است بعضی از قالب های اختصاصی قیمت بالاتری داشته باشند آن هم اگر امکانات عالی داشتند چرا که نه، از قدیم هم گفته اند هر چقدر پول بدهی همان قدر آش میخوری

پیشنهاد بنده به شما خرید قالب تا سقف 200 هزار تومان است چون اگر بیشتر از این قالب بود و فقط خود قالب بدون هیچ آپشن خاصی این قیمت بود صرفه اقتصادی ندارد.

در مورد ارزان ها هم به کل حرفی ندارم اگر فکر کنید قالب اصلی که به دلار نزدیک یک میلیون تومان می‌شود با زحمت ترجمه و پشتیبانی میشد هزار تومان خرید قطعا یا فروشنده تخلف می‌کند و کپی کرده است و محصولش اصلی نیست یا ایراد از خریدار است که می‌خواهد به همچنین کسی در افزایش موجودی حساب بانکی اش کمک کند.

دقت کنید شما با خرید حتی هزار تومان در معرض فیشینگ و.. هستید و اگر هم هیچ اتفاقی نیوفتد شما فردی را تشویق به کلاهبرداری در مبالغ بالاتر می‌کنید پس لطفا به کسی که در این مسیر زحمت می‌شد و محصول اصلی به شما تحویل می‌دهد اعتماد کنید.

 

اینماد، اینماد، اینماد

اگر جایی که قصد خرید قالب وردپرس را دارید اینماد و مجوز های لازم را ندارد به هیچ عنوان خرید نکنید، چون کسی که برای کسب و کار خودش دنبال مجوز نیست پس قطعا مشکلی در کارش وجود دارد که اینکار را نمی‌کند.

کسی که اینماد دارد تعهد های لازم را به قانون کشور اعلام کرده و خودش اینکار را نمی‌کند اگر هم بکند و شما شاکی این سایت باشید به راحتی محکوم خواهد شد ولی اگر اگر مجوز های لازم را نداشته باشد به شما قول می‌دهم به پولتان نخواهید رسید.

 

نظرات بقیه را هم ببینید

نظرات سایر خریداران را هم بررسی کنید به متن و کامنت ها زیاد اکتفا نکنید چون قابل جعل هستند بیشتر از نظرات صوتی و ویدئویی استفاده کنید و اگر مشتریان زیاد تعریف کردند اعتماد شما با دلیل محکمی خواهد بود.

 

با سابقه ها یا تازه کار ها؟

از نظر بنده فروشنده های با سابقه راحتی خیال بیشتری دارند ولی از این نگذریم که تازه کار ها هم برای اینکه به با سابقه ها برسند از هیچ چیزی دریغ نمیکنند مثلا خاطرم هست اوایل شروع کارمان برای رقابت تا نزدیک 5 صبح پشتیبانی داشتیم و ریز ترین مشکلات کاربران را هم حل می‌کردیم و بیشتر مشتریان ثابتی که به دست آوردیم دقیقا در همین روال قوی و همیشه در دسترسمان بود.

اینکه به کدامشان اعتماد کنید با شماست ولی اگر فروشنده تازه کاری بود که مجوز های لازم را داشت و تضمین داشت که اگر ناراضی بودید پول عودت می‌شود حتما اعتماد کنید چون اعتماد شما به قیمت افزایش عمر کسب و کار آن فرد خواهد بود و همینطور که گفتیم جیب افراد کلاهبردار را پر نکنید ولی در عوض از جوانان و افزاد با روحیه و تشنه به کار حمایت کنید و به اندازه کافی هم از آن ها خدمات خوب دریافت کنید.

 

معیار انتخاب پشتیبانی، قیمت یا..؟

از نظر بنده همه ی معیار هارا در نظر بگیرید چون مهم هستند ولی با رعایت همه این ها روی پشتیبانی تمرکز شدیدی داشته باشید که در خرید قالب وردپرس پشیمان نشوید، مثلا در تیکت هایمان اشخاصی بودند که از ما افزونه تهیه کرده بودند ولی قالبشان از شخص دیگری بود و سوالات قالبشان را از ما میپرسیدند و به آن ها میگفتیم چرا از کسی که قالب خرید کردید نمیپرسید میگفتند خب این شخص 72 ساعت دیگر جواب میدهد ولی شما زود جواب میدهید.

 

جمع بندی!

در کل برای خرید قالب وردپرس چندین نکته مهم مثل اینکه به هرکسی اعتماد نکنید و گول ظاهر یک قالب را نخورید و حتما امکانات را ببینید و عکس های قالب را غیر فعال کنید تا خود واقعی قالب را ببینید و در این بین سرعت سایت کمک بزرگی است و نماد اعتماد را فراموش نکنید و نظرات بقیه را هم ببینید و پشتیبانی را در الویت قرار دهید.

نظر شما در مورد انتخاب یک قالب خوب چیست؟ مشتاقم تا نظرات شما را ببینم و از نکات و از مطالب شما لذت ببرم

14 پاسخ

 1. باسلام -واقعا بهره مند شدیم البته ماحتی ازسایت های معتبرهم ضربه دیدیم وقطعااین نکات راهگشاخواهدبود باتشکر

  1. با سلام و احترام
   میثم عزیز بله درسته اعتبار هم بعضا دلیلی بر عدم ضربه نیست ولی ما باید بیشتر هواسمان را جمع کنیم

 2. سلام ، خیلی عالی بود.
  من برنامه نویس سمت سرور هستم ،
  واقعا مطالب مطرح شده کاربردی بود.
  و مثل همیشه امنیت و قابل اعتماد بودن سایت بسیار مهم است
  با تشکر

 3. ممنون مقاله بسیار کاربردی بود ، شما چه روشی و چه سایتی رو برای خرید قالب و افزونه فارسی پیشنهاد میکنید؟ آیا تنها سایت خرید قالب جهانی تم فارست است؟

  1. با سلام و احترام.
   ممنون از نظرتون. فروشگاه هایی هستند که صادقانه کار میکنند البته پیشنهاد بنده این هست اگر هم سراغ چند فروشندگی ها رفتید به هر فروشنده ای امتحان نکنید ما همین اخیرا از راستچین قالبی تهیه کردیم که ویروسی بود و هیچ نظارتی انجام نشده بود.
   شما پول پرداخت میکنید و حق دارید که محصول اصلی و ترجمه تمیز دریافت کنید. ما به زودی جمعی از این مارکت های معتبر را معرفی میکنیم و نقد و بررسی انجام میدیم.

  1. با سلام و احترام
   فکر میکنم قشنگ زخم خورده هستید. خوشحال میشیم از تجربیاتتون بگید دوستان هم استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *