میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش درج ویدئو آپارات در وردپرس

آموزش درج ویدئو آپارات در وردپرس

همان طور که می دانید امروزه سایت آپارات به عنوان یکی بهترین و اولین سرویس اشتراک گذاری ویدئو به صورت حرفه ای می باشد که همه افراد می توانند به راحتی در سایت آپارات ثبت نام کنند و با ایجاد یک کانال برای خود شروع به بارگذاری ویدئو های مرتبط با کسب و کار خود کنند. در این مقاله قصد داریم آموزش درج ویدئو آپارات در وردپرس را مورد بررسی قرار دهیم، قرار دادن ویدئو در وردپرس شامل چندین روش می شود که هر یک از آنها مزایا و معایب خود را دارند.

اما با درج ویدئو آپارات در وردپرس می توانید از مصرف بالای پهنای باند هاست خود جلوگیری نمایید. امروزه با مسدود شدن بسیاری از سرویس دهنده های خارجی، کاربران سایت آپارات نیز افزایش یافته است و اکثر افراد از آپارات برای درج ویدئو های خود استفاده می کنند.

 بنابراین افرادی که قصد استفاده از سایت آپارات را دارند ابتدا باید یک کانال برای خود ایجاد کنند و سپس تمام ویدئو هایی را برای سایت خود تهیه کرده اند را در داخل کانال آپارات خود آپلود کنند و سپس از طریق راه های اشتراک گذاری اقدام به درج ویدئو آپارات در وردپرس نمایند که این کار بهترین روش برای درج ویدئو در وردپرس می باشد چرا که پهنای باند کمتری از هاست شما استفاده می شود و سرعت سایت شما کاهش پیدا نمی کند. در ادامه این مقاله می خواهیم به بررسی کامل درج ویدئو آپارات در وردپرس بپردازیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

درج ویدئو در وردپرس

امروزه قرار دادن ویدئو های آموزشی و مرتبط با کسب و کار یکی از بهترین روش ها برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود می باشد که بسیاری از افراد که در زمینه تولید محتوای ویدئویی فعالیت می کنند از بارگذاری ویدئو در سایت آپارات و سایت وردپرسی خود استفاده می کنند. اما نکته ای که وجود دارد و توصیه می شود که همه افراد به آن توجه کنند این است که آپلود کردن ویدئو در سایت های وردپرسی به صورت مستقیم چندان کار خوبی نیست و انجام آن توصیه نمی شود.

به طور کلی قرار دادن ویدئو ها به صورت مستقیم در وردپرس به شدت سرعت سایت شما را کاهش می دهد و بارگذاری ویدئو در هاست هم سبب کم شدن پهنای باند می شود چون به مرور زمان فضای داخل هاست اشغال می شود و در نهایت بر روی سرعت لود شدن سایت تاثیر منفی می گذارد.

بنابراین در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه درج ویدئو آپارات در وردپرس آشنا کنیم تا بتوانید با استفاده از روش های ارائه شده ویدئو های خود را که در آپارات منتشر کرده اید یا ویدئویی که سایر افراد بارگذاری کرده اند را در سایت وردپرسی خود درج نمایید.

در واقع آپلود کردن ویدئو در وردپرس روش های زیادی دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آنها برای شما پرداخته ایم تا بتوانید با استفاده از آنها ویدئو های خود را در سایت درج نمایید.

 

آپلود ویدئو به صورت مستقیم در وردپرس

آپلود کردن ویدئو به صورت مستقیم در سایت های وردپرسی یکی از روش هایی می باشد که استفاده از آنه خیلی پیشنهاد نمی شود. بارگذاری ویدئو در هاست سایت وردپرسی شما به صورت مستقیم و پخش آنلاین آن برای بازدید کنندگانی که به آن مراجعه می کنند می تواند به شکل قابل توجهی پهنای باند سایت شما را مورد استفاده قرار دهد.

بنابراین اگر شما از روش آپلود ویدئو به صورت مستقیم در سایت وردپرسی خود استفاده می کنید، ابتدا باید از پهنای خود اطمینان حاصل کنید و اگر میزان مصرف پهنای باند خود را به خوبی کنترل نکنید ممکن است بلافاصله متوجه به اتمام رسیدن پهنای باند خود بشوید.

اما بهترین راه حل برای رفع این مشکل در سایت های وردپرسی این می باشد که برای بارگذاری ویدئو خود از سایت های میزبانی مانند آپارات استفاده کنید، که در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه درج ویدئو آپارات در وردپرس آشنا کنیم تا با استفاده از این روش ویدئو های خود را با خیالی آسوده و بدون اینکه سرعت سایت و میزان پهنای باند هاست کاهش پیدا کنند ویدئو های خود را آپلود نمایید.

آپلود کردن ویدئو ها در سایت های اشتراک گذاری ویدئو مانند آپارات یک روش ایده آل می باشد که استفاده از آن در حفظ پهنای باند سایت وردپرسی شما تاثیر زادی دارد و همچنین می تواند ترافیک سایت شما را تا حد زیادی افزایش بدهد که در ادامه درج ویدئو آپارات در وردپرس را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

نحوه درج ویدئو به صورت مستقیم در وردپرس

برای درج ویدئو به صورت مستقیم در سایت وردپرسی خود ابتدا باید یک نوشته جدید ایجاد کنید که ما در اینجا از ویرایشگر کلاسیک استفاده کرده ایم و سپس در داخل نوشته گزینه بارگذاری پرونده چند رسانه ای را انتخاب نمایید.

 

نحوه درج ویدئو به صورت مستقیم در وردپرس

 

پس از انتخاب گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای، باید بارگذاری پرونده ها و سپس گزینش پرونده ها را   بزنید تا بتوانید از داخل کامپیوتر خود ویدئوی مورد نظر را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که وردپرس فقط اجازه بارگذاری ویدئو هایی با حجم 64 مگابایت را به شما می دهد بنابراین شما باید قبل از شروع کار بارگذاری اقدام به کم حجم کردن ویدئوی خود نمایید یا اینکه از روش های افزایش حجم بارگذاری ویدئو در وردپرس استفاده کنید.

پس از انجام مراحل بالا ویدئو شما در سایت درج خواهد شد که می توانید آن را مشاهده کنید.

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس

به طور کلی چند روش برای درج ویدئو آپارات در وردپرس وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید به راحتی ویدئو های خود را درون سایت بارگذاری کنید و حتی دیگر لازم نیست نگران کاهش پهنای باند و سرعت سایت خود باشید.

آپارات یکی از سایت های ایرانی برای اشتراک گذاری ویدئو می باشد که از سرعت بالایی هم بر خوردار است. آپلود کردن ویدئو در آپارات بسیار راحت می باشد به طوری که همه افراد می توانند از آن استفاده نمایند و ویدئو های خود را بر روی میزبانی مانند آپارات قرار بدهند. در ادامه می خواهیم به بررسی روش های درج ویدئو آپارات در وردپرس بپردازیم پس با ما همراه باشید.

روش های درج ویدئو آپارات در وردپرس عبارتند از موارد زیر:

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از کد

یکی از راه های درج ویدئوهای آپارات در سایت های وردپرسی استفاده از کدهایی می باشد که خود آپارات در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از کد هایی که آپارات در اختیار شما می گذارد می توانید به راحتی ویدئو های خود را در سایت درج نمایید. همچنین می توانید اندازه دلخواه خود را برای نمایش ویدئو انتخاب کنید.

برای انجام این کار لازم است به صفحه آپارات خود مراجعه کنید و ویدئویی را که قصد درج کردن آن در سایت وردپرسی خود را دارید را انتخاب کنید و صفحه آن را باز نمایید.  پس از اینکه ویدئوی خود را باز کردید در زیر ویدئو دکمه ای به نام اشتراک گذاری به شما نمایش داده خواهد شد مانند شکل زیر که باید آن را انتخاب نمایید.

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از کد

 

پس از باز شدن صفحه اشتراک گذاری که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید باید گزینه کد را انتخاب نمایید.

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از کد

 

در این مرحله پس از اینکه گزینه کد را انتخاب نمایید صفحه ای هم مانند شکل زیر به شما نمایش داده خواهد شد. در این صفحه دو نوع کد اسکریپت و آی فریم را مشاهده خواهید کرد که هریک از آنها با در اختیار گذاشتن کدی می توانند به شما در درج ویدئو کمک کنند.

درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از کد

 

همان طور که تصویر بالا مشاهده می کنید پس از انتخاب کد اسکریپت یا کد آی فریم می توانید با استفاده از گزینه های زیر کد را برای خود شخصی سازی نمایید و از آن در سایت خود استفاده کنید.

بنابراین پس از انتخاب کد دلخواه خود می توانید آن را کپی کنید و سپس به داخل ویرایشگر نوشته ای که قصد دارید ویدئو را در آن درج نمایید ماجعه کنید و سپس در داخل ویرایشگر گزینه متن را انتخاب کنید و حالا در صفحه ای که برای شما باز شده است کدی که در مرحله قبل کپی کرده بودید را هم مانند شکل زیر قرار دهید:

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از کد

 

پس از اینکه کد ویدئو خود را در قسمت متن ویرایشگر قرار دادید نوشته مورد نظر را ذخیره نمایید و سپس به صفحه نمایش نوشته مراجعه کنید تا بتوانید ویدئویی که در سایت قرار دادید را مشاهده کنید. با انجام مراحل بالا به سادگی می توانید کار درج ویدئو آپارات در وردپرس را با استفاده از کد انجام دهید.

 

درج ویدئو آپارات با استفاده از افزونه

دومین روش برای درج ویدئو آپارات در وردپرس استفاده از افزونه ها می باشد که با استفاده از آن می توانید به راحتی آدرس ویدئو خود را وارد نمایید تا ویدئو در داخل سایت شما نمایش داده شود. همچنین این افزونه امکانی مانند ابزارک در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید برخی از فیلم ها را در بخشی از سایت خود قرار دهیدو از این طریق بازدید ویدئو های خود را بالا ببرید و بتوانید به راحتی محصولات و خدمات خود را معرفی نمایید.

افزونه ای که در این بخش قصد معرفی آن را داریم افزونه Aparat for WordPress می باشد که در مخزن وردپرس هم قرار دارد و می توانید با استفاده از آن می توانید ویدئو های آپارات را در سایت وردپرسی خود به صورت یک ابزارک نمایش دهید، همچنین می توانید با استفاده از دکمه ای که در ویرایشگر شما اضافه می شود به راحتی ویدئو های خود را درون سایت قرار دهید.

اما قبل از هر کاری لازم است که این افزونه را بر روی سایت خود نصب و فعال نمایید، بنابراین برای انجام این کار باید به بخش افزودن افزونه در سایت وردپرسی خود بروید و سپس در درون فیلد جستجو نام Aparat for WordPress را وارد کنید و در نهایت افزونه ای که به شما نمایش داده می شود را نصب و فعال کنید، هم مانند شکل زیر:

 

درج ویدئو آپارات با استفاده از افزونه

 

پس از اینکه افزونه آپارات را نصب و فعال کردید درست مانند تصویر زیر یک قسمت به نام تنظیمات آپارات به منوی شما اضافه خواهد شد که می توانید بر روی آن کلیک کنید تا صفحه تنظیمات این افزونه برای شما باز شود. از طریق صفحه تنظیمات آپارات می توانید شخصی سازی های لازم را بر روی این افزونه انجام دهید و همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید می توانید تنظیمات هر بخش را با توجه به نیاز خود تغییر دهید که در ادامه هر یک از این تنظیمات را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

درج ویدئو آپارات با استفاده از افزونه

 

پس از اینکه پنجره تنظیمات آپارات را باز کردید می توانید یک سری از تنظیمات را برای شخصی سازی انجام دهید که در ادامه به توضیح هر یک از این تنظیمات پرداخته ایم.

 

  • تنظیمات باز کردن در زبانه جدید: تنظیمات این بخش به ما این امکان را خواهد داد که با کلیک کردن بر روی ویدئو، لینک آن در یک تب جدید و یا پنجره ای که کاربر در آن قرار دارد هدایت شود. که پیشنهاد می کنیم گزینه باز کردن پیوند در صفحه جدید را انتخاب کنید.
  • تنظیمات طول و ارتفاع تصویر: در تنظیمات این دو گزینه می توانید طول و ارتفاع تصویری که قصد دارید قبل از باز شدن ویدئو نمایش داده شود را تعیین کنید.
  • تنظیمات طول تصویر: در این قسمت تنظیمات طول تصویر به صورت درصدی می باشد که شما قادر خواهید بود تا اندازه تصویر را به صورت درصدی وارد کنید تا تصویر شما با همان اندازه نمایش داده شود.
  • تنظیمات تصویر دلخواه: این بخش از تنظیمات به شما این قابلیت را می دهد که برای ویدئو هایی که در آپارات کاور ندارند یا اینکه کاور آنها دارای مشکل می باشد یک تصویر جدید جایگزین کنید تا ویدئو های آپارات در سایت وردپرسی شما قبل از اینکه پخش بشوند این کاور به بازدید کنندگان نمایش داده شود. حتی اگر خطایی در زمان نمایش ویدئو وجود داشته باشد این تصویر به جای خطا نمایش داده می شود.

 

پس از اینکه تنظیمات بالا را برای درج ویدئو آپارات در وردپرس انجام دادید دکمه ذخیره تغییرات را بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند و سپس به صفحه ویرایش نوشته ای که قصد دارید ویدئو در آن نمایش داده شود مراجعه کنید و طبق آموزش زیر عمل کنید.

 

قرار دادن ویدئو آپارات در ویدئو با کمک افزونه

برای قرار دادن ویدئوی آپارات خود در وردپرس با استفاده از افزونه Aparat for WordPress باید پس از اینکه افزونه را بر روی سایت وردپرسی خود نصب و فعال کردید به صفحه نوشته ای که قصد دارید ویدئو را در آن قرار دهید خود مراجعه کنید. زمانی که به صفحه افزودن نوشته مراجعه کنید هم مانند تصویر زیر یک آیکون آپارات که به ویرایشگر شما اضافه شده را مشاهده خواهید کرد:

 

قرار دادن ویدئو آپارات در ویدئو با کمک افزونه

 

در این مرحله می توانید بر روی دکمه آپارات کلیک کنید تا یک پنجره که مربوط به افزودن ویدئو می باشد برای شما باز شود همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

شما باید در بخش شناسه پنجره باز شده شناسه یا همان آیدی ویدئو خود را وارد کنید. به عنوان مثال ما قصد داریم ویدئو وردپرس چیست؛ معرفی معروف ترین عنصر در طراحی سایت را درون سایت خود اضافه کنیم که این ویدئو در آپارات دارای آدرس https://www.aparat.com/v/7uWGp می باشد.  همان طور که در این لینک مشاهده می کنید پس از v یک شناسه وجود دارد که همان آیدی می باشد و باید آن را در قسمت شناسه ویدئو وارد کنید.

 

قرار دادن ویدئو آپارات در ویدئو با کمک افزونه

 

پس از اینکه شناسه ویدئو را وارد کردید باید با توجه به قالبی که برای سایت وردپرسی خود استفاده می کنید در فیلد طول تصویر یک اندازه دلخواه برای ویدئو خود انتخاب تعیین نمایید که این اندازه به صورت پیش فرض 600 می باشد اما اگر شما می خواهید برای ویدئو خود از اندازه ای بزرگتر یا کوچکتر استفاده کنید می توانید اندازه دلخواه را در در مقابل طول تصویر وارد نمایید و در نهایت دکمه قبول را بزنید تا ویدئو شما در نوشته قرار بگیرد و عملیات درج ویدئو آپارات در وردپرس با موفقیت انجام شود.

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با ابزارک ها

یکی دیگر از قابلیت هایی که افزونه Aparat for WordPress که در بخش های بالا به توضیح نصب و فعال سازی آن پرداختیم در اختیار شما قرار می دهد این است که می توانید به بخش ابزارک ها در منوی نمایش مراجعه کنید. به عبارتی شما با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود تا تعدادی از ویدئو های خود را که در آپارات منتشر کرده اید در سایت وردپرسی خود به نمایش بگذارید تا در بخشی از سیت شما به عنوان ابزارک قرار بگیرند و کاربران بتوانند با کلیک کردن بر روی هر یک از آنها به صفحه ویدئو در آپارات هدایت شوند.

برای درج ویدئو آپارات در وردپرس با استفاده از ابزارک ها می توانید به مسیر پیشخوان، نمایش، ابزارک ها مراجعه کنید. و سپس ابزارکی را که به نام آپارات برای وردپرس اضافه شده است را انتخاب نمایید و از داخل گزینه هایی که وجود دارد مکان دلخواه خود از قالب سایت را که می خواهید ویدئو در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید و در نهایت مشخصات کانال آپارات خود را مانند تصویر زیر به آن اضافه نمایید.

 

درج ویدئو آپارات در وردپرس با ابزارک ها

 

همان طور که در تصویر بالا مشاهده کردید پس از اینکه وارد قسمت ابزارک ها شدید نیاز است که یک سری از تنظیمات را برای نمایش ویدئو های کانال آپارات خود در سایت وردپرسی انجام دهید، که ما در ادامه به توضیح این تنظیمات پرداخته ایم تا بتوانید به راحتی کار درج ویدئو آپارات در وردپرس را انجام دهید.

 

  • ابتدا پس از اینکه وارد منوی ابزارک ها شدید بر روی ابزارک آپارات برای وردپرس کلیک نمایید و سپس مکانی را که می خواهید قالب ابزارک در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید. با همین روش می توانید چند ابزارک را انتخاب نمایید که برای هر ابزارک یک صفحه در مقابل باز می شود که باید شناسه کانال آپارات خود را در آن وارد کنید.
  • پس از اینکه مکان قرار گیری ابزارک های خود را در قالب سایت انتخاب کردید باید در فیلد عنوان یک نام برای ابزارک خود انتخاب کنید و سپس در بخش شناسه آیدی کانال آپارات خود را وارد نمایید. پس از اینکه شناسه کانال خود را وارد کردید در بخش بعدی لازم است تعداد ویدئو هایی را که می خواهید در ابزارک نمایش داده شوند را تعیین کنید و در نهایت دکمه ذخیره را بزنید تا ابزارک های ساخته شده در سایت شما نمایش داده شوند.

 

پس از اینکه مراحل بالا را برای درج ویدئو آپارات در وردپرس با ابزارک ها انجام دادید می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید تا آنها را مشاهده نمایید.

 

مزایا استفاده از آپارات برای درج ویدئو

استفاده از روش درج ویدئو آپارات در وردپرس مزایای زیادی دارد، شما می توانید از آپارات برای درج ویدئو های خود یک سایت اشتراک گذاری ویدئو می باشد استفاده کنید و بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای آپلود و نگهداری، ویدئو های خود را در آپارات بارگذاری نمایید و به راحتی از طریق روش های اشتراک گذاری آن را در سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند قرار دهید. همچنین درج ویدئو در آپارات سبب می شود که ویدئو شما بر روی یک هاست دیگر آپلود شود و در نهایت به هاست سایت شما فشاری وارد نمی شود.

همچنین از مزایای دیگر آپارات که می توان به آن اشاره کرد سرعت پخش بالا استکه دلیل آن وجود سرور های اختصاصی و قدرتمند آپارات می باشد. بنابراین می توانید پس از بارگذاری ویدئو های خود در آپارات با استفاده از روش های درج ویدئو آپارات در وردپرس هم بهره مند شوید.

 به طور کلی در مقاله بالا همه روش هایی که برای درج ویدئو در سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند را برای شما توضیح دادیم و مزایا آپلود کردن ویدئو در آپارات را هم بیان کردیم تا بتوانید با استفاده از آنها عملیات درج ویدئو آپارات در وردپرس را با موفقیت انجام دهید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر درمورد رسانه های وردپرس به مقاله رسانه در وردپرس مراجعه کنید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کمل به توضیح درج ویدئو آپارات در وردپرس پرداختیم، در واقع روش هایی برای درج ویدئو در سایت های وردپرسی وجود دارد که یکی از آنها درج ویدئو به صورت مستقیم می باشد و به دلیل اینکه فضای زیادی از هاست را اشغال می کند و در نهایت سبب کاهش پهنای باند و سرعت سایت می شود این را را توصیه نمی کنیم. می توانید برای بارگذاری ویدئو های خود در سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند از روش های درج ویدئو آپارات در وردپرس که به صورت درج با کد، افزونه و ابزارک می باشند استفاده کنید و به راحتی هر ویدئویی را که می خواهید در سایت خود قرار دهید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *