میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس

آپدیت دستی افزونه وردپرس

یکی از مسائلی که همواره باید همه وبمستر ها به آن توجه داشته باشند آپدیت کردن ابزار هایی است که به کمک آنها وب سایت خود را طراحی کرده اند چرا که آپدیت کردن در وب سایت ها بسیار تاثیر گذار است و سبب عملکرد بهتر وب سایت، امنیت و سرعت آن می شود. این بحث در رابطه با وب سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند هم وجود دارد. وردپرس دارای بخش های مختلفی است که همه آنها نیاز به آپدیت شدن دارند اما یکی از مهمترین بخش های وردپرس که نیازمند بررسی مداوم است و در صورت نیاز باید آپدیت شود افزونه های وردپرس می باشد.

آپدیت کردن افزونه ها

یکی از بهترین کار هایی که کاربران می توانند برای افزایش امنیت در وردپرس به صورت مداوم انجام دهند آپدیت کردن افزونه ها است. همان طور که می دانید وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد که امروزه به خاطر داشتن امکانات گسترده ای که دارد مورد توجه کاربران بسیاری در حوزه طراحی وب سایت قرار گرفته است.

وردپرس یکی از محبوب ترین و بهترین ابزار ها برای طراحی وب سایت است و کاربران به کمک آن و ابزار هایی که دارد همواره می تواند وب سایت خود را به یک ورژن بهتر ارتقاء دهند اما یکی از مهمترین مواردی که وجود دارد بحث امنیت است. آپدیت کردن نسخه وردپرسی که از آن استفاده می شود به همراه افزونه ها یکی از مسائلی است که همه افرادی که صاحب یک وب سایت اینترنتی هستند باید به آن توجه داشته باشند.

بنابراین می توان گفت که همه کاربران برای افزودن یک قابلیت به وب سایت خود نیازمند افزونه ها هستند در واقع استفاده از افزونه های وردپرس یک امر اجتناب ناپذیر است. همچنین لازم به ذکر است که مهم نیست کاربران از چه تعداد افزونه و چه افزونه ای در وب سایت خود استفاده می کنند بلکه آپدیت کردن آنها به صورت مداوم دارای اهمیت است و کاربران باید به آن توجه داشته باشند.

امروزه سیستم مدیریت محتوای وردپرس دو روش برای بروز رسانی کردن افزونه ها در اختیار کاربران خود گذاشته است که می توان به آپدیت دستی افزونه وردپرس و آپدیت خودکار افزونه ها اشاره کرد. آپدیت دستی افزونه وردپرس برای عملکرد بهتر، ایمن و کارآمد وب سایت های اینترنتی که با وردپرس طراحی شده اند یک امر مهم و ضروری به شمار می رود و به عنوان یکی از استراتژی های مهم در وردپرس شناخته شده است.

به طور کلی افزونه های وردپرس را می توان به اپلیکیشن های تلفن همراه تشبیه کرد که همه کاربران برای عملکرد بهتر و امکانات بیشتر همواره آنها را آپدیت می کنند، در واقع افزونه ها مانند اپلیکیشن های تلفن همراه هستند و کاربران باید پس از افزودن آنها به وب سایت خود آنها را به صورت مداوم آپدیت کنند.

آپدیت کردن افزونه ها

توسعه دهندگانی که افزونه های وردپرسی را ارائه می کنند همواره در حال تلاش برای ارائه یک نسخه بهتر هستند و به همین آنها بروز رسانی می کنند و از دلایل مهم آنها برای انجام این کار می توان به مواردی مانند افزودن ویژگی های جدید، رفع مشکلات امنیتی، رفع مشکلات فنی و باگ های افزونه، افزایش سرعت وردپرس و مدیریت سازگاری اشاره کرد که توسعه دهندگان به خاطر این دلایل به آپدیت کردن افزونه ها می پردازند.

تحقیقات انجام شده نشان داده است که بیشتر وب سایت هایی که مورد حمله هکر ها قرار می گیرند به دلیل امنیت پایین در وب سایت آنها است و امنیت پایین وب سایت هم به دلیل استفاده از افزونه های قدیمی و پوسته ها است. همچنین استفاده از نسخه های قدیمی وردپرس می تواند بر روی وب سایت شما تاثیر منفی بگذارد بنابراین پیشنهاد می کنیم که همیشه از نسخه های جدید و آپدیت شده افزونه ها و پوسته ها استفاده کنید و وردپرس خود را با جدیدترین نسخه بروز نمایید تا از رخ دادن مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

برای آپدیت کردن افزونه ها به صورت خودکار تنها نیاز به یک کلیک ساده برای دریافت آخرین نسخه آن است که آموزش آن را در مقاله آپدیت اتوماتیک در وردپرس در اختیار شما قرار داده ایم و برای اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید، اما گاهی اوقات ممکن است آپدیت کردن خودکار افزونه ها با شکست مواجه شود که در این مواقع کاربران باید از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده کرد.

اما قبل از اینکه شروع به آپدیت دستی افزونه وردپرس کنید لازم است به یک نکته توجه داشته باشید که قبل از شروع انجام کار و آپدیت کردن افزونه ها به صورت دستی ابتدا یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید تا در صورت رخ دادن هر گونه مشکل احتمالی یک نسخه از وب سایت خود داشته باشید و به سادگی بتوانید مشکل را رفع کنید.

مزایای آپدیت دستی افزونه وردپرس

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم آپدیت کردن افزونه ها از اهمیت بالایی برخوردار است که به دو روش خودکار و دستی انجام می شود. اما گاهی اوقات ممکن است که در زمان آپدیت کردن افزونه ها به صورت خودکار با مشکل مواجه شوید که در این شرایط باید روش آپدیت دستی افزونه وردپرس را در پیش بگیرید.

مزایای آپدیت دستی افزونه وردپرس

مزایای بروز رسانی افزونه ها از جمله با روش آپدیت دستی افزونه وردپرس عبارتند از :

افزایش امنیت وب سایت

همه افزونه هایی که وجود دارند ممکن است دارای یک سری مشکلات امنیتی باشند که در اصلاح به آنها باگ می گویند. در واقع باگ ها می تواند در وب سایت های اینترنتی یک حفره امنیتی ایجاد کنند که هکر ها به راحتی می توانند از طریق این حفره های امنیتی به وب سایت ها وارد شوند و اطلاعات آنها را به سرقت ببرند.

پس لازم است که همیشه افزونه هایی را که بر روی وردپرس خود نصب کرده اید را آپدیت کنید، چون در نسخه جدید افزونه ها مشکلات امنیتی برطرف شده است و می توانند وب سایت شما را در برابر حمله هکرها ایمن نگه دارند.

افزایش سرعت وب سایت

یکی از اصلی ترین دلایلی که برای آپدیت کردن افزونه ها وجود دارد و به خاطر آن توصیه می شود که همواره افزونه های وردپرسی خود را بروز نگه دارید افزایش سرعت است. امروزه تیم های توسعه دهنده افزونه های وردپرسی تمام تلاش خود را برای ارائه یک افزونه بهینه می کنند و در هر آپدیت جدیدی که ارائه می دهند افزونه را نسبت به نسخه قبلی بهینه سازی می کنند. بنابراین کاربران می توانند برای تجربه سرعت بهتر در وب سایت خود افزونه ها را آپدیت کنند و پیشنهاد می کنیم که این کار را با روش آپدیت دستی افزونه وردپرس انجام دهند تا نسخه فارسی افزونه با همه امکانات برای آنها نصب و فعال شود.

افزایش امکانات جدید در افزونه

همان طور که می دانید امروزه هدف اصلی تیم های توسعه دهنده افزونه ها ارائه امکانات و قابلیت های جدید نسبت به نسخه های قبلی است به همین دلیل همواره در حال تلاش برای ارائه یک نسخه بهتر هستند. بنابراین با آپدیت کردن افزونه ها می توانید از قابلیت ها و ویژگی های جدید در وردپرس خود بهره مند شوید و هیچوقت از ویژگی های جدید غافل نخواهید شد.

افزایش عملکرد و کارایی افزونه

یکی دیگر از مزایای آپدیت کردن افزونه ها بهبود عملکرد و کارایی آنها است، اگر کاربران از آپدیت کردن  افزونه ها، قالب و هسته وردپرس خود غافل شوند مشکلات بسیاری ممکن است برای وب سایت آنها پیش آید چرا که هر نسخه جدیدی که ابزار های وردپرس ارائه می شود دارای کد نویسی ها و الگوریتم های جدیدی است و کاربران باید طبق همان الگوریتم ها افزونه های آپدیت شده را بر روی وردپرس خود نصب نمایند و از رخ دادن مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورتی که برای آپدیت کردن افزونه ها با مشکل مواجه شدید از روش آپدیت دستی افزونه استفاده کنید و وب سایت خود را از درگیر شدن با مشکلات احتمالی نجات دهید.

چه زمانی افزونه ها را آپدیت کنیم؟!

بسیاری از باگ های نرم افزاری و مشکلاتی که توسط کاربران به تیم های توسعه گزارش می شود مربوط به باگ های افزونه ها است اما امروزه تمامی این باگ ها در نسخه های جدید برطرف می شوند و به صورت بهینه شده در اختیار کاربران قرار می گیرند به همین به کاربران توصیه می شود که از نسخه های جدید و آپدیت شده استفاده کنند.

همچنین در نسخه های جدیدی که از افزونه ها ارائه می شود امکانات و المان های بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد و پیشنهاد می شود که کاربران آنها را از دست ندهند.

چه زمانی افزونه ها را آپدیت کنیم؟!

برای آپدیت کردن افزونه های وردپرس کاربران نیازمند زمان خاصی نیستند بلکه هر زمان که نسخه جدیدی از افزونه ارائه شود می توانند برای آپدیت کردن اقدام کنند. کاربران می توانند برای آپدیت کردن افزونه ها و اطلاع از زمان آپدیت آنها به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کنند.

البته لازم به ذکر است که پیشخوان وردپرس هنگام نیاز به آپدیت افزونه ها خودش به صورت خودکار اطلاع می دهد و کاربران می توانند اعلان های مربوط به آپدیت را از منوی بروز رسانی ها مشاهده کنند.

همچنین کاربران می توانند افزونه های اورجینالی را که نصب کرده اند با خیالی راحت آپدیت کنند اما گاهی اوقات ممکن است که کاربران برخی از افزونه ها را به صورت سفارشی نصب کرده باشند که در این مواقع باید دقت بیشتری در زمان آپدیت کردن افزونه ها خرج دهند.

روش آپدیت دستی افزونه وردپرس

یکی دیگر از روش های بسیار کاربردی ای که در رابطه با آپدیت افزونه ها وجود دارد و بسیاری از کاربران از آن استفاده می کنند، آپدیت دستی افزونه وردپرس است. در واقع آپدیت دستی افزونه وردپرس به این صورت انجام می شود که کاربر فایل افزونه مربوطه را به صورت مستقیم و از طریق هاست در وب سایت

قبل از اینکه به توضیح آموزش آپدیت دستی افزونه بپردازیم بهتر است که بگوییم چرا از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده خواهیم کرد و از روش آپدیت خودکار که راحت تر است استفاده نمی کنیم.

آپدیت دستی افزونه وردپرس

دلایل استفاده از آپدیت دستی افزونه وردپرس عبارتند از:

وجود ارور های مختلف

مواجه شدن کاربران با ارور های مختلف در وردپرس در زمان آپدیت کردن کردن افزونه ها یکی از دلایلی است که کاربران باید از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده کنند و آن را با روش آپدیت خودکار جایگزین کنند و حتی ممکن است که کار به پیاده سازی نسخه های پشتیبان قبلی کشیده شود.

قطع بودن پنل کاربری

گاهی اوقات ممکن است که وب سایت شما درگیر یک سری شرایط شود و شما نتوانید به پنل مدیریتی وب سایت خود دسترسی داشته باشید، بنابراین می توانید به سراغ تنظیمات هاست رفته و از طریق هاست به آپدیت دستی افزونه وردپرس بپردازید.

ویروسی شدن وب سایت

یکی دیگر از دلایلی که کاربران را مجبور به استفاده از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس می کند ویروسی شدن وب سایت است که به دلیل برخی از بی احتیاطی ها وب سایت درگیر ویروس ها می شود. کاربران می توانند در چنین شرایطی از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده کنند و فایل های آلوده را بدون اینکه فعال شوند از بین ببرند و آنها با یک فایل جدید جایگزین کنند.

وجود محدودیت در دسترسی هاستینگ

یکی دیگر از مواردی که ممکن است کاربران به خاطر آن بخواهند از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده کنند وجود محدودیت در دسترسی هاستینگ است. معمولا برخی از هاست ها به صورت ابری یا اشتراکی سرویس دهی می شوند به همین دلیل ممکن است کاربران برای آپدیت و ایجاد تغییرات اساسی با محدودیت هایی مواجه شوند و نتوانند آپدیت افزونه ها را به صورت خودکار انجام دهند.

در این دسته از هاست ها کاربران باید برای بروز رسانی افزونه ها از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس استفاده کنند و کار خود را با این روش راه بیاندازند.

وجود محدودیت در دسترسی هاستینگ

در واقع می توان نتیجه گرفت که گاهی اوقات کاربران به دلیل وجود مشکلات مجبور به استفاده از این روش برای رفع مشکل هستند.

آموزش آپدیت دستی افزونه وردپرس

به طور کلی کاری که باید انجام دهید این است که آخرین نسخه افزونه را دانلود کنید و آن را درون هاست و در یک جای مناسب بارگذاری کنید.

با انجام این کار افزونه وردپرسی مورد نظر شما به نسخه جدید ارتقاء پیدا می کند و در نهایت آپدیت می شود. با دنبال کردن مراحل زیر به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

نکته: قبل از شروع کار یک نسخه بکاپ از ورژن قدیمی افزونه و یک نسخه بکاپ از وب سایت خود تهیه کنید و آنها را در یک جای مطمئن ذخیره کنید.

مرحله اول: ابتدا باید نسخه جدید افزونه ای را که قصد آپدیت کردن آن را دارید دانلود کنید یا اگر آن افزونه به صورت پرمیوم است باید آن را خریداری کنید.

مرحله دوم: در این مرحله برای آپدیت افزونه دستی وردپرس از طریق هاستینگ کاربر باید به مدیریت هاست خود مراجعه کند و پس از وارد شدن به صفحه هاستینگ بر روی گزینه File manager کلیک کند تا به بخش مدیریت فایل ها برود.

در واقع کاربران باید طبق مسیر File manager -> public_html  -> wp_content هم مانند تصویر زیر پیش بروند تا به همه فایل های وردپرس دسترسی داشته باشند.

مراجعه به هاست

پس از وارد شدن به پوشه wp_content شما قادر به مشاهده همه فایل های وردپرسی مهم وب سایتتان خواهید بود در واقع این پوشه یکی از مهمترین پوشه ها است و شما نباید به سایر بخش های آن دست بزنید و فقط طبق همین آموزش برای آپدیت افزونه پیش بروید.

سپس به پوشه plugins مراجعه کنید تا همانند تصویر زیر همه افزونه هایی را که در وب سایت خود نصب کرده اید مشاهده کنید، در واقع شما از طریق این پوشه می توانید تعداد افزونه های نصب شده را مشاهده کنید و حتی می توانید آنها را حذف نمایید.

مراجعه به پوشه افزونه ها در هاست

در ادامه شما باید نسخه جدید افزونه ای که قصد آپدیت آن را دارید و در مرحله اول آن دانلود یا خریداری کرده اید را داخل پوشه plugins بارگذاری کنید، برای انجام این کار لازم است از طریق گزینه  upload files که در سمت چپ قرار دارد افزونه خود را بارگذاری کنید و منتظر باشید که فایل افزونه شما به درستی و با موفقیت درون پوشه plugins آپلود شود.

آپلود افزونه جدید

پس از اینکه فایل افزونه مورد نظر خود را درون پوشه افزونه ها با موفقیت بارگذاری کردید لازم است که در بین سایر افزونه ها به دنبال آن بگردید و سپس پس از یافتن آن بر روی نام افزونه کلیک راست نمایید و گزینه extract را انتخاب نمایید.

خارج کردن فایل افزونه از حالت فشرده

پس از انتخاب گزینه extract یک پنجره همانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که در این مرحله باز هم باید گزینه extract را انتخاب کنید تا فایل افزونه شما به صورت کامل از حالت فشرده خارج شود و پوشه آن در بین سایر افزونه ها قرار بگیرد.

خارج کردن افزونه از زیپ

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما می توانید مسیر انتخاب شده برای فایل فشرده را تغییر بدهید، اما لازم به ذکر است که برای آپدیت دستی افزونه وردپرس از طریق هاست باید آن را در پوشه plugins از حالت فشرده خارج کنید و از قرار دادن آن در سایر پوشه ها خودداری نمایید.

اتمام خارج کردن افزونه از حالت فشرده

اگر با تصویر بالا مواجه شوید به این معنا است که نسخه جدید افزونه با موفقیت درون وب سایت شما از حالت فشرده خارج شده است و شما توانسته اید از روش آپدیت دستی افزونه وردپرس به درستی استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که همه مراحل را طبق توضیحاتی که برای شما ارائه کردیم پیش بروید تا بتوانید آپدیت افزونه دستی وردپرس را به درستی انجام دهید، پس از اتمام مراحل بالا می توانید به پیشخوان وردپرس خود و سپس بخش افزونه ها مراجعه نمایید و در آنجا نسخه جدید افزونه خود را مشاهده کنید.

با انجام درست مراحل بالا می توانید با موفقیت با روش آپدیت دستی افزونه وردپرس را انجام دهید و افزونه مد نظر خود را بدون اینکه مشکلی در وب سایت اینترنتی شما رخ دهد آپدیت کنید. اما برخی از افراد فکر می کنند که با انجام آپدیت دستی افزونه وردپرس همه تنظیمات وب سایت آنها بهم می ریزد اما به این صورت نیست چون افزونه ها همه تنظیمات را درون پایگاه داده ذخیره می کنند و همین موضوع باعث می شود که تنظیمات درون وب سایت شما باقی بمانند.

البته باز هم تاکید می کنیم که قبل از انجام هرگونه تغییری درون وب سایتتان یک نسخه پشتیبان از آن تهیه نمایید سپس برای آن کار اقدام کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا با استفاده از آن نسخه پشتیبان بتوانید وب سایتتان را به حالت اولیه اش باز گردانید.

نتیجه گیری

به طور کلی آپدیت کرردن افزونه ها در وردپرس به دو روش خودکار و دستی انجام می شود که در این مقاله دلایلی را که ممکن است دسترسی کاربر را به پنل مدیریت وردپرس محدود کند را توضیح دادیم تا در این شرایط کاربر آپدیت دستی افزونه وردپرس را جایگزین آپدیت خودکار کند.

در کل همه کاربران باید توجه داشته باشند که همیشه باید ابزار های وردپرس خود را از جمله افزونه ها را باید آپدیت کنند و در این زمینه پیشرو باشند تا بتوانند از مزایا و ویژگی های جدید افزونه ها برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *