میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش کامل بهینه سازی نرخ تبدیل در وردپرس + آموزش ویدیویی

آموزش کامل بهینه سازی نرخ تبدیل در وردپرس

وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ می شود،هدف ایجاد ترافیکی در وبسایت است که منجر به فروش بیشتر شود.در حالی که شاید تمرکز اصلی شما هدایت کاربران به وبسایتان باشد،ممکن است تجب کنید اگر بدانید این تمام کاری نیست که باید انجام دهید! شما باید به فکر بهینه سازی نرخ تبدیل در وبسایتتان باشید.

 

نرخ تبدیل را بهینه سازی کنید!

CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل به جای اینکه بر روی ایجاد ترافیک تمرکز کند،به بعد از این قدم متمرکز است.آنچه که در وبسایت شما باعث فروش می شود.نرخ تبدیل قابل تجزیه و تحلیل و بهینه سازی است.

در این مقاله به طور کامل با بهینه سازی نرخ تبدیل  آشنا می شوید و به مسائل متدوال در این زمینه از جمله موارد زیر آشنا می شوید:

 • CRO چیست؟
 • چگونه باید نرخ تبدیل را محاسبه کنیم؟
 • آیا CRO استراتژی مناسبی برای کسب و کار من است؟
 • چهارچوب CRO چیست؟
 • در کجا از نرخ تبدیل استفاده کنم؟
 • از کدام ابزار برای بهینه سازی نرخ تبدیل استفاده کنم؟

 

نرخ تبدیل چیست؟ بهینه سازی نرخ تبدیل چگونه انجام می شود؟

هنگامی که ما در مورد تبدیل صحبت می کنیم،یعنی به ایجاد یک روند دلخواه اشاره می کنیم.این ممکن است دریافت آدرس ایمیل یا شماره تلفن،خرید یک محصول یا خواندن یک مقاله باشد.

اعتماد به نفس زیاد در مورد این مسئله مضر است.مثلا شما قصد دارید آدرس ایمیل کاربران را از آنها بگیرید و این کار را به خوبی انجام می دهید.اما نباید از فرصت های بالقوه دیگر غافل شوید.

اگر از نرخ تبدیل به درستی استفاده کنید،به شما کمک می کند تا هدفتان را  از ابتدا تا انتها مدیریت کنید.

محاسبه نرخ تبدیل فرمول مخصوص خودش را دارد.از آنجا که CRO یک فرایند پیوسته است و هدف آن افزایش تبدیل است و در این مورد می توان چندین تکنیک را به کار برد،بنابراین درک چگونگی محاسبه انواع مختلف نرخ تبدیل مهم است.در ادامه مقاله به این مورد اشاره شده است.

 

نحوه محاسبه نرخ تبدیل

محاسبه نرخ تبدیل به شما این امکان را می دهد تا تلاش و میزان موفقیت خود را اندازه گیری کنید.این امر روش های گوناگونی دارد.

قبل از شروع کار باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شما باید قبل از محاسبه نرخ تبدیل وبسایتتان تعداد بازدیدکنندگان سایت را در دست داشته باشید.
 • مطمئن شوید که هدف شما چیست.می خواهید محصول بفروشید،خدمات ارائه کنید یا…
 • فرایند خرید رایج ترین بحث است.شما باید بدانید قرار است چه چیزی بفروشید.

حال بیایید اساسی ترین روش و فرمول را بررسی کنیم.

در این فرمول شما باید تعداد تعامل(مثلا خرید،ارسال آدرس ایمیل و…) را در دست داشته باشید.سپس این عدد را تقسیم بر تعداد بازدید از سایتتان کنید.

 

مثلا اگر از هزار بازدید در یک ماه ده فروش داشته اید،نرخ تبدیل شما در آن ماه برابر 1 درصد است.

خوشبختانه برای اندازه گیری دقیق این موضوع شرکت گوگل ابزاری را طراحی کرده است.با مراجعه به وبسایت Google Ads می توانید به ابزار  conversion tracking دسترسی پیدا کنید.

 

آیا باید از CRO استفاده کنید؟(4 سوال کلیدی که باید از خود بپرسید)

هر کسی این تیتر را بخواند در نگاه اول می گوید: بله،من می خواهم ترافیک وبسایتم بیشتر باشد.با این حال سوالات و مسائلی وجود دارد که قبل از شیرجه زدن برای برنامه ریزی افزایش نرخ تبدیل باید از خود بپرسید.

 

 1. آیا مخاطبان خود را درک می کنید؟

برای اجرای یک استراتژی CRO قوی و موثر باید داده های خوبی از بازار هدف داشته باشید.پرسونا ها مکان خوبی برای شروع هستند و می توانید از آن طریق نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

اگر پرسونا ندارید اما هنوز اصرار دارید که از CRO استفاده کنید،باید از ابزار هایی مانندMarket Finder استفاده کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل در وردپرس

این پلتفرم می تواند به شما در تعیین بازار کسب و کارتان کمک زیادی کند.علاوه بر این شما می توانید بازار های جدید را از طریق این ابزار شناسایی کنید.

اگر این داده هایی از مخاطبان را بدست نیاورید،بعید است بتوانید در افزایش نرخ تبدیل موفق شوید.

 

 1. آیا ردیابی های کلیدی را رعایت می کنید؟

شما باید در وبسایت خود رفتار مهم کاربران را ردیابی کنید.CRO بر اساس داده هایی مانند سرعت بارگذاری صفحه،تجربه کاربر(UX)،تعداد بازدید صفحه به دست می آید.در صورتی که شما این داده ها را در اختیار ندارید پس نمی توانید برای افزایش نرخ تبدیل خود برنامه ریزی کنید.داده ها کلید افزایش عملکرد هستند.

 

 1. آیا ترافیک خوبی دارید؟

در حالی که مطنق ریاضی به ما می گوید هر چقدر تعداد بازدید و ترافیک سایت بیشتر باشد باید تعداد خرید نیز افزایش پیدا کنید،اما CRO این حرف را نمی زند.بهینه سازی های وبسایت در صورتی که با روش های صحیح CRO همراه باشند می توانند منجر به افزایش ترافیک وبسایت شما شوند.

بنابراین اگر ترافیک شما خوب است می توانید به سراغ پرسش بعدی بروید.در غیر این صورت بهتر است ابتدا بر روی جذب مخاطب بیشتری کار کنید.

 

 1. آیا بودجه بازاریابی شما به اندازه کافی است؟

همانطور که قبل تر نیز گفتیم،CRO با استفاده از داده های موجود وبسایت شما را بهینه سازی می کند.به دست آوردن داده ها از وبسایت یا بازار هدف ممکن است کمی هزینه بر باشد،بنابراین لازم است یک بودجه مناسب برای بازاریابی خود در نظر بگیرید.

 

درک فرایند CRO

اگر از نرخ تبدیل به درستی استفاده کنید می توانید وبسایت خود را متحول کنید.قبل از این لازم است فرایند CRO را درک کنید.

افزایش نرخ تبدیل تنها بر روی یک آگهی یا کمپین متمرکز نمی شود و می تواند بر روی چهارچوب های مختلفی سوار شود.در هر چهارچوب باید پنج دسته اصلی را در نظر بگیرید:

 • پژوهش
 • فرضیه
 • اولویت بندی
 • آزمایش کردن
 • یادگیری

این می تواند به عنوان چهارچوب اصلی نرخ تبدیل سایت شما قرار بگیرد.البته چهارچوب های دقیق تر و عمیق تری نیز وجود دارد که بحث آن در این مقاله باز نمی شود.

 

بهترین مناطقی برای بهینه سازی نرخ تبدیل

حال می خواهیم مناطقی از وبسایت شما را مشخص کنیم که می توانید از دانسته های خود برای افزایش نرخ تبدیل در آنها استفاده کنید.

 

 1. Call To Action

CTA از اهمیت ویژه ای برخور دار است.اگر بازدید کنندگان وبسایت را به انجام کاری تشویق نکنید،بعید است که آنها آن کار را انجام دهند.

ممکن است شما با روش های ایجاد دکمه CTA  آشنا باشید.اما زمانی که درباره CRO یا افزایش نرخ تبدیل صحبت می کنیم بحث ما کمی متفاوت تر است.در واقع شما در اینجا توصیه هایی برای استفاده از متن در دکمه هایCTA  می خوانید.

متن های CTA معمولا با تگ H3 یا H4 و با رنگی متفاوت از رنگ نوشته ها مشخص می شوند.طبق تحقیقات انجام شده در یک وبسایت دانلود نرم افزار،43 تا 97 درصد از دانلود ها توسط دکمه های CTA انجام شده است.

 

 1. بهینه سازی وبسایت

بسیاری از کارشناسان طراحی قوی یک وبسایت را مخلوطی از هنر و علم می دانند.با این حال CRO یک فرمول و روش برای بهینه سازی برخی از مناطق وبسایت شما دارد.

مثلا بهینه سازی عنوان ها در وبسایت بسیار مهم هستند.زیرا اولین چیزی است که بازدید کنندگان مشاهده می کنند.همچنین اگر عنوان قوی نداشته باشید ممکن است کاربران حتی بر روی وبسایت شما کلیک هم نکنند!

به طور کلی باید تمامی قسمت های وبسایت خود را از همه نظر جذاب و جذاب تر کنید.

 

 1. ساختار سایت

ساختار سایت می تواند یک عامل مهم در موفقیت شما باشد.روش های زیادی برای بهینه سازی آن وجود دارد،پس نگران نباشید.یک ساختار مناسب نقش مهمی در CRO بازی می کند.

در حقیقت نیل پاتل(متخصص سئو) ساختار سایت را برادر بزرگ تر CRO می نامد.

اگر ساختار سایت شما هموار نیست،احتمالا راهکار های بهینه سازی نرخ تبدیل نیز در وبسایت شما کارایی مناسبی نخواهد داشت.

اینجا جاییی است که شما می توانید برای ساختن تجربه کاربری بهتر نیز تلاش کنید.برای اینکار می توانید از مدل لانه زنبوری استفاده کنید.

 

 1. سرعت صفحه

سرعت صفحه از مهم ترین عواملی است که می توان به آن اشاره کرد.اگر سرعت سایت شما کند باشد اصلا در نتایج گوگل ظاهر نمی شوید.اگر از طریق راه های دیگر نیز اقدام به جذب مخاطب کنید احتمال بسیار پایینی وجود دارد که مخاطبان از سایت شما استقبال کنند.پیشنهاد می کنیم مقاله نکات طلایی و نهایی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی را بخوانید.

 

جمع بندی

امیدواریم از مقاله بهینه سازی نرخ تبدیل لذت برده باشید.اگر سوالی داشتید در نظرات به ما اعلام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *