میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

مشکلات ترموستات در تعمیر یخچال

مدرن تکنیک

مشکلات ترموستات در تعمیر یخچال

 

مدرن تکنیک 

همه ی ما برای نگهداری مواد غذایی در منزل خود از یخچال فریزر استفاده می کنیم. در واقع  یخچال و فریزر نقش محافظت از مواد غذایی شما با سرد نگه داشتن آن ها را دارند. اما چه چیزی باعث می شود که یخچال به طور مداوم دمای محیط داخل خود را در حالتی ثابت و استاندارد قرار دهد؟ در این مقاله قصد داریم برای پاسخ به این سوال به معرفی قطعه  مهمی از یخچال ها بپردازیم. این قطعه ی کنترل کننده که ترموستات نام دارد نقش با اهمیتی را در کنترل دمای داخلی یخچال و فریزر ایفا می کند. بنابراین آشنایی با مشکلات ترموستات یخچال به شما در حل آن ها و عملکرد بهتر یخچال کمک بسیاری خواهد کرد. ترموستات یخچال در هر فصلی دمای مشخصی را تنظیم می کند تا مواد غذایی داخل یخچال به خوبی حفظ شوند.
برای آشنایی بیشتر با تعمیر یخچال ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

نشانه های خرابی ترموستات

اگر دمای داخلی یخچال بالا برود ترموستات وارد عمل شده و کمپرسور را برای کنترل افزایش دما در جریان قرار می دهد. در این حالت کمپرسور با قدرت بیشتری هوای سرد را به داخل یخچال خواهد برد. اما اگر این فرایند به درستی صورت نگرفت و در واقع دمای یخچال به طور طولانی مدتی بالا بود و یا کمپرسور یخچال کار نکرد میتوان به سرعت حدس زد که ترموستات یخچال خراب شده است. این یکی از مشکلات ترموستات یخچال است.

در مواردی که ترموستات به درستی کار نمی کند یخچال به صورت غیر قابل پیش بینی خاموش می شود. در این صورت پیشنهاد می شود که ترموستات یخچال را عوض کنید. در اولین اقدام برای بررسی خرابی ترموستات کمپرسور را نگاه کنید.

 

چگونه عیب یابی کنیم

یکی از مواردی که نشانگر خرابی ترموستات است سرد بودن کمپرسور است. حال با ما همراه باشید تا روندی که برای تست ترموستات باید طی شود را مرور کنیم. در ابتدا سعی کنید ترموستات را تا آخر بگردانید و بعد از آن به حالت اولیه ی خود بازگردانید. در این مرحله اگر مشاهده کردید که کمپسور در حال فعالیت است و شروع به کار کرده است بنابراین ترموستات سالم است ولی اگر ترموستات کار نکرد در این صورت خراب است و باید به فکر تعویض آن افتاد.

 

چرا ترموستات خراب می شود؟

یکی از دلایل مهمی که باعث خرابی ترموستات می شود این است که دمای یخچال مناسب نباشد. اگر دمای یخچال را بر روی درجه ی مشخص و صحیح تنظیم نکنیم به مرور ترموستات خراب می شود.

علاوه بر آن اگر محتویات داخل یخچال را منظم بچینیم هیچ وقت به مشکل نخورده و باعث خرابی ترموستات هم نمی شویم. در واقع بی نظمی در قرار دادن وسایل داخل یخچال به نوعی باعث ضربه خوردن به ترموستات ها خواهد شد. چنانچه موتور یخچال خراب شود نیز باید به فکر تعویض ترموستات افتاد. توجه داشته باشید که اتومات نکردن یخچال یکی دیگر از موارد مهم خرابی ترموستات است.

در پایان به این نکته توجه کنید که ترموستات با وجود اینکه تنها یک وسیله ی سنجش و در واقع کنترل کننده است اما نقش بسیار با اهمیتی را در سیکل تبرید یخچال و فریزر ایفا می کند. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *