میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

خرید گوشی موبایل با قیمت مناسب

راهنمای خرید گوشی

کار بسیار آسانی است که اگر به یک موبایل ارزان‌قیمت چشم بدوزید و در نهایت پس از تهیۀ آن، با یک تلفن همراه بی‌کیفیت و بد شوید. همین موضوع می‌تواند منجر به قضاوت نابجای شما در مورد کیفیت ساخت و برند موردنظر شود. این واقعه کافی است تا با تجربۀ یک گوشی موبایل، تجربۀ ناموفق خود را به همۀ گوشی‌های مورد ساخت آن شرکت تعمیم دهید. این اشتباه فکری، کاملاً طبیعی است چراکه شما به دلیل هزینه‌ای که برای یک گوشی موبایل متقبل شدید، انتظاراتی غیرواقعی از آن تلفن همراه داشتید. عمدۀ این اشتباهات به دلیل عدم تحقیق و جستجوی کافی در مورد موبایل موردنظر است. در این مطلب به شما یاد خواهیم داد که با دقت به چه ویژگی‌ها و چه نکاتی گوشی موبایل خود را با قیمت مناسبی بخرید. با خواندن آن، شما به این موضوع پی خواهید برد که هر موبایل ارزان‌قیمتی الزاماً بی‌کیفیت نیست و هر موبایلی که گران‌قیمت است، الزاماً باکیفیت نیست.

سه چیز اصلی وجود دارد که باید هنگام جستجوی یک گوشی موبایل مقرون‌به‌صرفه آن‌ها را بررسی کنید:

  1. نسخۀ سیستم‌عامل پیش‌فرض در موبایل
  2. مشخصات سخت‌افزاری موبایل
  3. قیمت کل گوشی موبایل

این موارد به شما کمک می‌کنند تا تعداد زیادی از گوشی‌های موبایل ارزان موجود در بازار را کنار بزنید و از خرید بعضی دیگر نیز به‌کلی چشم‌پوشی کنید.

در این مطلب سعی شده است تا جای ممکن، به مطالب طوری پرداخته شود تا شما توانایی این را داشته باشید تا در هر زمان و دوره‌ای بتوانید بهترین خرید خود را با قیمت مناسب تجربه کنید و همچنین این امکان را داشته باشید تا بتوانید از نکات مذکور در خرید وسایل دیگر خود نیز استفاده کنید.

خرید گوشی

نسخۀ سیستم‌عامل پیش‌فرض در موبایل

بررسی نسخۀ سیستم‌عامل تلفن همراه را از مهم‌ترین مراحل خرید موبایل در نظر بگیرید. هنگام خرید یک گوشی موبایل هوشمند با قیمت مناسب، بهتر است مطمئن شوید که به تازگی منتشر شده است. ساده‎ترین راه برای این کار بررسی نسخۀ سیستم عامل پیش‌فرض آن موبایل است.

سعی کنید برای انتخاب تلفن همراه، مدلی را انتخاب کنید که نسخۀ سیستم‌عامل آن بیشتر از دو نسخه، قدیمی‌تر از نسخۀ فعلی نباشد. برای مثال اگر گوشی موبایل اندروید موردنظرتان، دارای قیمت مناسبی است. در همین حین برفرض، جدیدترین نسخۀ اندروید منتشرشده، اندروید 11 باشد. اما موبایلی که شما در نظر گرفته‌اید دارای نسخۀ شمارۀ 8 اندروید است. بسیار بهتر است که از خرید این تلفن همراه صرف‌نظر کنید و در بین گوشی‌های موبایل با قیمت مناسب و اندروید 9 به بالا، محصول مورد نظرتان را جستجو و خریداری کنید.  در غیراین‌صورت نه‌تنها خود را با سخت‌افزار ضعیفی اذیت می‌کنید، بلکه با سیستم‌عامل ناکارآمد و غیرمناسبی نیز سروکار خواهید داشت که اولاً با استانداردهای مدرن مغایر است و دوماً ممکن است که چالش‌های فراوانی را بر شما متحمل کند.

به‌طور معمول با خرید گوشی‌های موبایل ارزان‌قیمت یا با قیمت متوسط، هر نسخه‌ای از سیستم‌عامل اندرویدی که بر روی آن‌ها باشد، احتمالاً تا زمانی که دستگاه شما قابلیت استفاده و کاربرد را داشته باشد، با همان نسخه باقی می‌ماند. این موضوع ممکن است شما را به این سمت سوق دهد که با پرداخت هزینۀ بیشتر، از گوشی‌های موبایل میان‌رده‌ای استفاده کنید که صرفاً به دلیل دریافت آپدیت‌های نرم‌افزاری، برتری داشته باشند. این نکته را باید بدانید که کمپانی‌های تولیدکنندۀ تلفن همراه هوشمند، برای همۀ گوشی‌هایشان، آپدیت نرم‌افزار یا سیستم‌عامل را ارائه نمی‌دهند.

پس در ابتدا بهتر است به دنبال خرید گوشی موبایل، با اندروید به‌روزتر باشید. اما اگر قصد خرید گوشی‌های میان رده را داشتید، حتماً قبل از خرید مطمئن شوید که آیا این تلفن همراه آپدیت‌های بعدی را دریافت خواهد کرد یا نه. این‌کار کمی سخت است. به‌خصوص به این دلیل که اندروید دقیقاً مشخص نمی‌کند که آپدیت جدید خود را در چه ماهی ارائه می‌کند. برای همین ممکن است خیلی‌ها وقتی برای صبرکردن نداشته باشند. بهترین راه همان است که با بررسی نسخۀ سیستم‌عامل، سعی در خرید جدیدترین مدل باشید. برای این کار شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروش وبسایت موبایل‌کمک، مشخصات سیستم‌عامل تمامی گوشی‌های موجود را بررسی کنید.

این موضوع برای موبایل آیفون ساده‌تر است. چراکه اَپل معمولاً سه تا چهار و حداکثر 5-6 سال گوشی‌های خود را از پشتیبانی نرم‌افزاری برخوردار می‌کند.

راهنمای خرید گوشی

مشخصات سخت‌افزاری موبایل

در مورد مشخصات سخت‌افزاری کار زیادی از دستتان بر نمی‌آید؛ چراکه حتی برخی از میان‌رده‌ها نیز به دلیل کاهش قیمت تمام‌شده‌شان، دارای سخت‌افزار متوسط روبه پایینی هستند. میزان مشخصات سخت‌افزاری را دقیقاً بایستی مطابق با نوع مصرف و میزان مصرفتان در نظر بگیرید. اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که استفادۀ سبک و موقتی از گوشی‌تان دارید، زیاد لازم نیست که نگران نوع سخت‌افزار باشید. اما این به معنای آن نیست که اصلاً نباید پیش از خرید، به بررسی کامل گوشی موردنظرتان بپردازید.

اما اگر از دسته کاربران سنگین هستید، پس بهتر است انتظارات خود را از یک تلفن همراه با قیمت مناسب تغییر دهید و در فکر افزایش بودجۀ خریدتان باشید؛ چراکه این گوشی‌ها، به‌طور حتم جواب‌گوی میزان درخواست کاربری شما نخواهند بود.

نکتۀ بعدی وجود حافظۀ مناسب است. این روزها نرم‌افزارها از میزان رم و حافظۀ زیادی استفاده می‌کنند و این می‌تواند در انتخاب شما نقش بزرگی ایفا کند. حتماً به خاطر داشته باشید که تلفن همراه مورد نظرتان، اسلات مموری را دارا باشد تا بتوانید با استفاده از مموری، حافظۀ آن را ارتقا دهید و در نصب و اجرای برنامه‌ها مشکلی برایتان پیش نیاید.

نکتۀ سخت‌افزاری بعد به دوربین تلفن همراه مربوط است. باید بدانید که این روزها همه‌چیز میزان آن پیکسلی نیست که در مشخصات یک گوشی موبایل می‌نویسند. و اگر از یک تلفن همراه با قیمت مناسب می‌خواهید استفاده کنید، سعی کنید انتظارات معقول‌تری نسبت به میزان کیفیت دوربین آن داشته باشید. در برخی از مدل‌ها ممکن است با شرایط خوبی مواجه شوید اما این موضوع در همۀ گوشی‌های موبایل با قیمت مناسب، دیده نمی‌شود.

راهنمای جامع خرید گوشی

قیمت کل گوشی موبایل

برای خرید تلفن همراه هوشمند با قیمت مناسب، حتماً مراقب ترفندهای قیمت‌گذاری باشید. همیشه قیمت‎های یک تلفن یا هر وسیلۀ دیگر را از چندین منبع مقایسه کنید. منبع‌های مختلفی برای فروش تلفن همراه هستند که می‌توانید آن‌ها را در هر ساعتی از شبانه‌روز مشاهده و مقایسه کنید. فقط به این دلیل که گوشی موبایل ارزان به نظر می‌رسد به معنای این نیست که معاملۀ خوبی خواهید داشت.  اکثر اوقات می‌توانید قیمت را تا 30٪ ارزان‌تر در جای دیگری پیدا کنید. اما از اینکه از فروشگاه معتبری خرید می‌کنید یا نه نیز باید مطمئن شوید .

یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی که می‌توانید بهترین قیمت‌ها و مناسب‌ترین گوشی‌های موبایل را در آن بیابید موبایل‌کمک است. می‌توانید بر روی موبایل‌کمک به عنوان اولین و آخرین فروشگاه آنلاینی که تلفن همراه هوشمند را با بهترین و مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌کند، حساب ویژه‌ای باز کنید. در موبایل‌کمک شما امکان انتخاب نوع ارسال و زمان تحویل را دارید که این به‌خودی‌خود یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های آن است.

 

پس از بررسی سه مورد از نکاتی که تا به اینجا به شما گفتیم، می‌توان گفت که شما آماده هستید تا با خیال راحت، به بررسی و خرید یک گوشی موبایل با قیمت مناسب بپردازید. همچنین می‌توانید از فروشگاهی که به شما معرفی کردیم استفاده کنید تا دیگر هیچ نگرانی از بابت اعتبار فروشگاه و قیمت مناسب آن نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *