میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

ساخت نظرسنجی در وردپرس در شهر وردپرس

ساخت نظرسنجی در وردپرس یکی از راه‌ها برای دریافت دیدگاه کاربران برای یک موضوع خاص است. به عنوان مثال فرض کنید که در یک مقاله به معرفی بهترین قالب‌های وردپرس برای ساخت سایت چند منظوره پرداخته‌اید. برخی کاربران که قصد استفاده از ایت قالب‌های چند منظوره را دارند، به دلیل کار نکردن با قالب به دنبال این هستند تا نظرات استفاده کنندگان و کاستی‌های قالب را بدانند.

در این صورت به کمک یک فرم نظرسنجی ساده، به راحتی می‌توانید کاری کنید که هر فردی که از هر یک از قالب‌ها استفاده کرده است، در زمینه‌های مختلف به قالب امتیاز دهد. با این کار افراد دیگر که به دنبال تجربه استفاده دیگران از قالب هستند، می توانند با دیدن نظرسنجی تصمیم خود را گرفته و در نهایت قالبی که مناسب انها است را خریداری کنند.

در این مقاله قصد دارم به معرفی افزونه ساخت نظرسنجی حرفه‌ای در وردپرس بپردازم که با استفاده از این افزونه می‌توانید هر تعداد فرم نظرسنجی که مد نظرتان است را با قابلیت امکان استفاده از انواع فیلد متنی و تصویری ایجاد کنید.

 

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

افزونه ساخت نظرسنجی در وردپرس که قصد دارم معرفی کنم با عنوان TotalPoll Lite در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون موفق شده تا بیش از 1.000 نصب فعال را ازآن خود کند که به کمک آن می‌توانید انواع نظرسنجی حرفه‌ای در وردپرس را ایجاد کنید. بعد از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان polls در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد. روی آن کلیک کنید تا به صفحه‌ای مشابه زیر هدایت شده و سپس روی دکمه Add New برای ساخت اولین فرم نظرسنجی وردپرس کلیک کنید.

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

در این مرحله به صفحه ساخت نظرسنجی وردپرس هدایت خواهید شد که مشابه تصویر زیر باید عنوان نظرسنجی، سوال نظرسنجی، گزینه‌ها برای پاسخ، تنظیمات پاسخ دادن به نظرسنجی و… را شخصی سازی کنید که به معرفی هر یک از این بخش‌های می‌پردازم.

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

ابتدا یک عنوان برای فرم نظرسنجی خود وارد کنید که به وسیله آن بتوان نظرسنجی‌ها را مدیریت کرد. سپس در فیلد Question سوال نظرسنجی خود را وارد کنید. این افزونه برای نظرسنجی در نسخه رایگان از دو نوع فیلد متنی و تصویری پشتیبانی می‌کند که در صورت نیاز به سایر انتخاب‌ها در بخش Choices مثل ویدئو، موسیقی و… باید نسخه حرفه‌ای افزونه نظرسنجی وردپرس را خریداری کنید.

 

Choices: از این بخش می توانید انتخاب‌ها و گزینه‌های پاسخ نظرسنجی را وارد کنید. این انتخاب‌ها می‌توانند به دو صورت متنی یا تصویری باشند. در صورت انتخاب در حالت متنی کافی است نام گزینه را در فیلد lable مشابه تصویر زیر وارد کنید.

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

اما در صورتی که می‌خواهید پاسخ‌های نظرسنجی به صورت تصویری باشد، باید فیلد image را انتخاب کنید تا مشابه تصویر زیر باکس مربوط به پاسخ اول نمایش داده شود. سپس در فیلد lable عنوان دلخواه برای پاسخ را مشخص کنید. این عنوان می‌تواند همان نام تصویر باشد که برای دانستن پاسخ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش ساخت نظرسنجی در وردپرس با TotalPoll

سپس آدرس تصویر نظرسنجی را در فیلد full image URL وارد کنید تا در پاسخ نظرسنجی برای فیلد تصویری این عکس نمایش داده شود. در نهایت با استفاده از فیلد Thumbnail image url هم می‌توانید آدرس تصویر شاخص پاسخ را وارد کنید. با آپلود کردن تصویر در مرحله قبل تصویر با اندازه کامل آپلود خواهد شد، اما برای اینکه ساختار فرم مناسب باشد و برای پاسخ‌های تصویری که دارای اندازه تصویر مختلف هستند یکسان باشد، تصاویر برش داده می‌شوند. با استفاده از گزینه انتخابی Available sizes هم می‌توانید از بین تصاویر برش داده شده با سایز مختلف یکی از آنها را انتخاب کنید. در این صورت با کلیک روی تصویر شاخص هر پاسخ کاربر قادر به مشاهده تصویر با اندازه کامل است.

 

Limitations: در این بخش می‌توانید محدودیت رای دادن به نظرسنجی را برای کاربران اعمال کنید. در نسخه رایگان این بخش به شکلی است که می‌توانید دادن رای را بر اساس آی‌پی کاربر یا کوکی کاربر محدود کنید. در این صورت کاربران قادر هستند تا صرفا یک بار رای دهند.

 

Results: در این تب میتوانید نتایج رای داده شده را مشاهده کنید.

 

Choices: با استفاده از این بخش می توانید گزینه‌هایی که در اختیار کاربران قرار داده‌اید را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال می‌توانید به کاربر این قابلیت را بدهید که قادر باید برای فرم نظرسنجی دو پاسخ را انتخاب کند.

 

Custom Fields: با استفاده از این تب می‌توانید زمینه‌های سفارشی را برای اضافه کردن به فرم نظرسنجی اضافه کنید که در نسخه حرفه ای قابل استفاده هستند.

 

Design: از این تب می‌توانید قالب دلخواه خود را برای فرم نظرسنجی انتخاب کنید. در حال حاضر این افزونه از یک قالب برای فرم استفاده می‌کند که با رفتن به منوی themeplate افزونه می توانید قالب دلخواه برای ان بسازید. با استفاده از سایر گزینه‌ها که برای رای گیری در نظر گرفته شده می‌توانید رنگ دلخواه برای بخش‌های مختلف فرم نظرسنجی مثل دکمه رای دادن، مشاهده نتایج، گزینه‌ها و… را شخصی سازی کنید.

 

Screens: از این تب می توانید مشخص کنید که بازدیدکنندگان سایت با چه اندازه از صفحه نمایش‌هایی امکان رای دادن را خواهند داشت.

 

Logs: با فعال کردن تیک گزینه موجود در این تب می توانید گزارش وضعیت کاربرانی که رای داده‌اند را ذخیره کنید.

 

بخش Browse برای مشاهده نتایج نظرسنجی ساخته شده است که هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید به این صفحه مراجعه کرده و نتایج نظرسنجی که شامل موارد زیر می‌شود را مشاهده کنید.

 

Statistics: آمار مربوط به وضعیت نظر سنجی

 

Choices: وضعیت گزینه‌های نظرسنجی برای دو نوع فیلد متنی و تصویری

 

Status: وضعیت رای گیری

 

Votes Over The Last 30 Days Of Activity: مشاهده آخرین امار مربوط به رای داد شده در 30 روز اخیر

 

Votes Casted: مشاهده آمار رای‌های ثبت شده

 

Votes Casted Today: رای‌های ثبت شده روز

 

Votes Casted This Week: رای‌های ثبت شده هفته

 

Votes Casted This month: رای‌های ثبت شده ماه

 

Votes Over Years: رای‌های ثبت شده کل سال

 

Browsers: مرورگرهای مورد استفاده کاربران برای ثبت رای

 

Platforms: سیستم عامل مورد استفاده کاربران برای ثبت رای

 

Print: چاپ آمار

 

Download: دانلود آمار

 

در نهایت از منوی چپ سمت که در بخش انتشار قرار دارد یک شورت کد برای شما ساخته خواهد شد که باید شورت کد افزونه برای این نظرسنجی را کپی کرده و در هر جایی که قصد نمایش فرم نظرسنجی را دارید قرار دهید. این بخش می‌تواند درون یک نوشته، برگه، محصول، یا ابزارک سایت باشد که با قرار دادن این شورت کد فرم نظرسنجی وردپرس نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *