میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

آشنایی با دوربین خودرو و دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین خودرو یا dush cam وسیله‌ای است که معمولا روی شیشه یا داشبورد ماشین نصب می‌شود.

برای جلوگیری از سرقت خودرو – دوربین خودرو بهترین وسیله برای حفظ امنیت هستند که توسط بسیاری از کمپانی ها تولید می شوند . طیف ویژگی‌های این دوربین‌ها بسیار گسترده و متفاوت است. برخی از این دوربین‌ها از ماشین جلو فیلم‌برداری یا عکس برداری می‌کنند و برخی از آن‌ها می‌توانند از اتفاقات صندلی راننده یا پشت ماشین را ثبت و ضبط کنند. برق مورد نیاز این دوربین‌ها یا از طریق اتصال با سیستم برقی ماشین تامین می‌شود یا باتری‌های سیستم این انرژی را تامین می‌کنند.

وظیفه این دوربین ماشین ثبت تمام جزئیات است و از آن می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد. از جمله این اهداف می‌توان به امنیت در حین رانندگی اشاره کرد. بسیاری از تصادف‌هایی که در ترافیک‌ها اتفاق می‌افتند، با این دوربین قابل ثبت هستند.

نداشتن مدرک برای اثبات جرم , خط انداختن روی خودرو , تخریب خودرو و سرقت خودرو از دلایلی است که فروش دوربین های ضد سرقت خودرو در این سال های بیشتر شده است.. فیلم این دوربین‌ها معتبرترین سندی است که می‌توانید در دست داشته باشید تا متحمل پرداخت خسارت یک تصادف نشوید و سریع ترین راه را بری دستگیری سارق خودرو خود داشته باشید.

 

ردیابی و مسیریابی

از آن جایی که برخی از این دوربین ها دارایGPS  هستند، می‌توانید از این قابلیت آن‌ها برای مسیریابی استفاده کنید و مستقیما به گوگل مپ یا دیگر نرم افزار های مسیریابی متصل شوید.همچنین از آنجایی که بسیاری از این دوربین‌ها به گوشی‌های تلفن همراه متصل هستند و از طریق اینترنت داده رد و بدل می‌کنند، در صورت مفقود شدن اتومبیل یا دزدیده شدن آن می‌توانید از محل اتومبیل آگاه شوید و آن را به پلیس اطلاع بدهید.

 

ضبط مسیر سفر

استفاده از دوربین ماشین باعث می‌شود که به راحتی تصاویر در حین رانندگی را ضبط کنید. برخی از افراد علاقمند به ثبت لحظات با خانواده یا دوستان خود در حین سفر هستند. این افراد نیز می‌توانند از دوربین ماشین استفاده کنند تا لحظاتی شیرین و به یاد ماندنی برای خود ثبت کنند.

 

جلوگیری از سرقت با استفاده از دوربین ماشین

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت دوربین ماشین، ضبط تصاویر حین سرقت است. بسیاری از سارقان وسایل اتومبیل در تاریکی و در زمانی که هیچکس درون ماشین حضور ندارد، اقدام به کندن و سرقت وسایلی مانند ضبط صوت می‌کنند و از آن جایی که این افراد معمولا در تاریکی دست به چنین اقدامی می‌زنند، متوجه نخواهند شد که این دوربین به شکل مخفی اقدام به ضبط تصویر آن‌ها می‌کند.

 

همچنین توانمندی‌های جدیدی به برخی از انواع پیشرفته‌ این دوربین‌ها اضافه شده است که عبارتند از:

 • : Video live امکان مشاهده آنلاین تصاویر ویدیو و ارتباط صوتی دو طرفه
 • : Over the Cloud ارتباط با فضای ابری
 • : Wi-Fi Connection: امکان برقراری ارتباط با وای فای به منظور مشاهده‌ تصاویر زنده و تنظیمات دوربین
 • : GPS Tracking امکان ردیابی خودرو به صورت آنلاین
 • استفاده از بستر شبکه‌ای اینترنت
 • ثبت تصاویر همراه اطلاعات : امکان ضبط نقشه تردد به همراه ثبت ساعت، تاریخ و سرعت خودرو در مسیر
 • منبع تغذیه ‌: استفاده از نسل جدیدی از باطری‌ها (که ما را از استفاده از باطری ماشین بی‌نیاز می‌کند)
 • امکان ارتباط با سیستم هوشمند دستیار راننده

به این قابلیت‌ها باید کاربردهایی همچون ایجاد راحتی برای راننده در مسیریابی و یا خروج و ورود به پارک را نیز اضافه کرد

دوربین خودرو

انواع دوربین خودرو

انواع دوربین‌های خودرو از جهت اندازه، فضای ذخیره‌سازی، شکل ظاهری، کارایی و محل نصب و شکل ظاهری دسته‌بندی می‌شوند. بعضی روی سقف بعضی در جلو و بعضی به عقب خودرو متصل می‌شوند. برخی از انواع این دوربین‌ها نیز امروزه در بین آپشن‌های ثابت و ضروری خودروها قرار دارند و برخی برحسب تمایل و یا نیاز مالک روی خودرو نصب می‌شوند. این انواع عبارتند از:

 • دوربین‌های ثبت وقایع
 • دوربین‌های مدار بسته
 • دوربین ۳۶۰ درجه
 • دوربین عقب
 • دوربین جلو

 

خرید دوربین خودرو

برای خرید دوربین ثبت وقایع ماشین نیاز نیست هزینه زیادی کنید زیرا این محصول در بازار جهانی تنوع زیادی دارد و به راحتی می توانید دوربین ثبت وقایع ماشین را با قیمت مناسب خریداری فرمایید . برای خرید دوربین خودرو با قیمت خوب می توانید به فروشگاه های لوازم جانبی خودرو یا فروشگاه های دوربین مدار بسته مراجعه کنید البته قبل از خرید دوربین خودرو برای آشنایی بیشتر و داشتن اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دوربین خودرو با کسی که تخصصی در رابطه با آن دارد مشورت کنید . هنگام خرید توجه داشته باشد که قیمت دوربین خودرو تاثیری بر نظر شم در مورد کیفیت آن نگذارد زیرا کیفیت در این باره حرف اول را می زند .

 

فروشگاه MiniDvPro

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *