در بین شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام با بیش از چند میلیون کاربر، یکی از معروف‌ترین شبکه‌هایی است که زندگی مردم را دگرگون کرده است، در آموزش افزونه Instagram Feed از سری آموزش‌های شهر وردپرس به همراه یکدیگر می‌خواهیم به یکی از افزونه‌هایی بپردازیم که توسط آن می‌توانیم عکس‌های حساب کاربری اینستاگرام خودمان را به‌صورت مستقیم و خودکار در وردپرس نمایش دهیم.

داستان آموزش افزونه Instagram Feed

قدرت و توانایی این شبکه اجتماعی در ایجاد ارتباط و تعامل افراد و رسانه‌ها با یکدیگر بر کسی پوشیده نیست. در سایت های وردپرسی هم شبکه اجتماعی اینستاگرام نقش فراوانی در به اشتراک‌گذاری‌ تصاویر دارد. از طرفی اینستاگرام بیش از هر شبکه اجتماعی در دسترس عموم قرارگرفته است و در سایت‌های وردپرسی نیز با افزونه‌های فراوانی می‌توانید عکس‌های خود را به اشتراک بگذارید. این افزونه با بیش از ۴۰۰،۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نمایش تصاویر از شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

امکانات ویژه افزونه Instagram Feed عبارت است از:

  • قابلیت نمایش تصاویر به صورت گالری
  • دارای کدکوتاه
  • رابط کاربری آسان
  • و…
بعد از آشنایی با امکانات ویژه این افزونه، بریم سراغ نصب و راه‌اندازی افزونه Instagram Feed برای نمایش تصاویر به‌صورت گالری…

نصب افزونه Instagram Feed
برای نصب این افزونه طبق تصویر زیر اقدام کنید:
  1. یا از قسمت افزونه‌ها روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک کنید و از لینک زیر افزونه را دانلود کنید و سپس در قسمت بارگذاری، افزونه را بارگذاری کنید.
  2. یا اینکه از قسمت کلیدواژه Instagram Feed را تایپ کنید و افزونه Instagram Feed را در مخزن وردپرس جستجو کنید و سپس نصب و فعال‌ کنید.
پیشنهاد شهر وردپرس:
ایجاد نوار اطلاع‌رسانی در وردپرس
نصب افزونه Instagram Feedدرصورتی‌که با نصب کردن افزونه مشکلی ‌دارید می‌توانید آموزش نصب افزونه را مشاهده کنید.
پس از فعال‌سازی این افزونه گزینه‌ای در پیشخوان بانام Instagram Feed ایجاد خواهد شد. داشبورد افزونه Instagram Feed
با کلیک بر روی این گزینه “Instagram Feed” صفحه‌ مخصوص این افزونه را خواهیم دید و برای وارد شدن به‌حساب کاربری اینستاگرام خود و ایجاد ارتباط بین افزونه و حساب کاربری در شبکه اجتماعی اینستاگرام روی گزینه مشخص‌شده کلیک کرده و وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید. لاگین در افزونه Instagram Feed
با کلیک بر روی این گزینه، صفحه‌ی ورود اینستاگرام بازخواهد شد و با نام کاربری و رمز خود وارد حساب کاربری اینستاگرام می‌شوید. سپس Access Token را در گزینه‌ی پایین بانام Access Token و User ID را هم در قسمت Show Photo From قرار دهید.
با این کار به افزونه اجازه دسترسی به گالری عکس‌های خود در حساب کاربری اینستاگرام را می‌دهید.
تنظیمات افزونه Instagram Feed


بخش Customize:

برای ایجاد تغییرات ظاهری در نمایش عکس‌ها در سایت به قسمت تنظیمات افزونه خواهیم رفت و برای ایجاد تغییرات ظاهری به چند بخش موردنیاز شما اشاره خواهیم کرد.
Width of Feed: در این بخش درصد پهنای نمایش تصاویر اینستاگرام را تعیین کنید، درصورتی‌که به‌صورت پیش‌فرض باشد در کل محتوا نمایش داده خواهد شد.
Height of Feed: در این بخش می‌توانید حداکثر ارتفاع برای نمایش تصاویر را وارد کنید. در صورت بارگذاری تصاویر بیشتر در اینستاگرام وردپرس این بخش را به‌صورت اسکرولی نمایش خواهد داد.
Background Color: از این بخش می‌توانید یک رنگ دلخواه برای پس‌زمینه تصاویر انتخاب کنید تا بارنگ محتوای پس‌زمینه سایت متفاوت‌تر نمایش داده شود.
Sort Photos By: در این بخش می‌توانید تصاویر را به‌صورت تصادفی و یا نمایش بر اساس جدیدترین انتخاب کنید.
Number of Photos: در این بخش حداکثر تعداد تصاویر برای نمایش را وارد کنید.
Number of Columns: در این بخش نیز می‌توانید تعداد ستون موردنظر را برای نمایش تصاویر وارد کنید.
Image Resolution: این بخش مربوط به رزولوشن تصاویر است که در ۴ اندازه زیر قابل انتخاب است.
  • Auoto-detect
  • ۱۵۰*۱۵۰
  • ۳۰۶*۳۰۶
  • ۶۴۰*۶۴۰
پیشنهاد شهر وردپرس:
ایجاد امتیازدهی به مطالب در وردپرس
 Padding around Images: از این بخش نیز می‌توانید فاصله بین تصاویر را برحسب پیکسل انتخاب کنید.
طراحی در افزونه Instagram Feed
در بخش Display Your Feed مجموعه کدهای کوتاه مرتبط با افزونه Instagram Feed جهت استفاده در نوشته برای نمایش سفارشی گالری تصاویر موجود است. نمایش فید در افزونه Instagram Feed
برای به نمایش گذاشتن گالری عکس اینستاگرام فقط کافی است کد کوتاه زیر را در داخل نوشته‌هایتان قرار دهید.   نمونه‌ای از گالری تصاویر در این افزونه:

نمایش عکس در افزونه Instagram Feed

 

دانلود pdf آموزش وردپرس
میخواهید همیشه این مقاله را همراه داشته باشید؟
با دانلود فایل پی دی اف مقاله همیشه میتوانید به این آموزش دسترسی داشته باشید
Telegram-Chanell-ShahrWp به کانال تلگرام شهر وردپرس بپیوندید ورود
Telegram-Chanell-ShahrWp ما را در اینستاگرام دنبال کنید ورود

نویسنده


AvatarAvatar

امیرحسین احمدی

آموخته ام در زندگی همانند تمبر پستی باشم وقتی به هدفی میچسبم تا رسیدن به مقصد رهایش نکنم.