شاید شما هم به داشتن چند سایت روی یک وردپرس فکر کرده باشید در آموزش راه اندازی شبکه در وردپرس می‌توانید این امکان را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید. این آموزش دارای دو قسمت است قسمت اول برای نصب و راه‌اندازی شبکه در سایت شما است و قسمت دوم برای روش استفاده از سایت شبکه‌ای می‌باشد.

داستان آموزش راه اندازی شبکه در وردپرس

یکی از روش‌های کاربردی که می‌توانید سایت‌های مختلفی را در یک وردپرس ایجاد کنید Multisite کردن یا همان چند کاربره کردن سایت وردپرسی شما است، در شبکه‌ای که راه‌اندازی می‌کنید دیگر نیاز به نصب مجدد وردپرس بر روی هر سایت جدید ندارید و حتی می‌توانید با یک‌بار نصب افزونه آن را برای تمام قالب‌های دیگر استفاده کنید و همچنین در مورد نصب قالب هم این‌چنین است که با اشتراک گذاشتن یک قالب در شبکه دیگر نیاز به نصب قالب‌ها در هر سایت ندارید ولی توجه داشته باشید برای هر سایت جدید نیاز به درون‌ریزی قالب دارید.

در ادامه میرسیم به پیاده‌سازی آموزش راه اندازی شبکه در وردپرس :

از پنل مدیریت هاست به قسمتی که وردپرس خود را نصب‌کرده‌اید بروید و در صفحه اول وردپرس فایل (wp-config.php) را انتخاب و روی گزینه سمت راست به نام (Edit) کلیک کنید تا به قسمت ویرایش وارد شوید. ویرایش فایل wp-config
در صورتی که در وردپرس چندکاربره برای شما مشکلی پیش آمد می‌توانید با آموزش عیب‌یابی وردپرس با استفاده از افزونه P3 مشکل سایت خود را برطرف کنید.
برای دسترسی به هاست و وارد کردن کدها می‌توانید از افزونه File Manager استفاده کنید برای روش استفاده از این افزونه آموزش افزونه File Manager را مشاهده فرمایید.
بعد از زدن Edit به صفحه زیر وارد می‌شوید که دقیقا قبل از این خط کد: /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ کد زیر را همانند تصویر زیر وارد می‌کنید: درصورتی‌که کد بالا وجود نداشت در بالای این دو اسم کد را واردکنید: include ﻳﺎ require

 

پیشنهاد شهر وردپرس:
مسدود کردن خزنده‌ها و اسپم‌ها در آمار Google Analytics
در صورتی که برای دسترسی به این کد و وارد کردن آن در (wp-Config.php) مشکلی دارید حتما ویدئو آموزشی آموزش راه اندازی شبکه در وردپرس را ببینید. ویرایش فایل wp-config
بعد از کپی و پیست کردن این کد در این صفحه به صفحه وردپرسی خود وارد شوید و در نوار کناری در قسمت ابزارها گزینه راه‌اندازی شبکه را انتخاب کنید. انتخاب گزینه راه اندازی شبکه
بعد از اینکه روی این گزینه کلیک کردید به صفحه جدید وارد می‌شوید که باید فیلد عنوان شبکه و ایمیل مدیر شبکه را وارد کنید، در ضمن برای انتخاب زیردامنه می‌توانید هر کدام که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید البته انتخاب ما گزینه دوم هست، سپس روی گزینه نصب کلیک کنید. راه اندازی شبکه


بعد از انتخاب گزینه نصب به صفحه جدید وارد می‌شوید که برای تکمیل شدن ساخت شبکه در وردپرس، قوانین وردپرس را وارد کنید. این دو قسمت را نیز وارد کنید:

قسمت اول: دوباره در قسمت (Wp-config.Php) کد فیلد شماره یک را در بالای کد /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ وارد کنید.
وارد کردن کد در wp-config&htaccess
قسمت دوم: باید به قسمت (htaccess) در هاست بروید (آدرس این فایل هم در جایی است که wp-config هست) و کدهایی که در قسمت دوم هست را به (htaccess) اضافه می‌کنید.
وارد کردن کد در wp-config&htaccess
جمع‌بندی:
در صورتی که این موارد را بصورت کامل انجام داده باشید، شبکه روی سایت شما فعال شده است و آیکون سمت راست بالا برای شما بصورت شبکه‌ای نمایش داده می‌شود.

دانلود pdf آموزش وردپرس
میخواهید همیشه این مقاله را همراه داشته باشید؟
با دانلود فایل پی دی اف مقاله همیشه میتوانید به این آموزش دسترسی داشته باشید
Telegram-Chanell-ShahrWp به کانال تلگرام شهر وردپرس بپیوندید ورود
Telegram-Chanell-ShahrWp ما را در اینستاگرام دنبال کنید ورود

نویسنده


AvatarAvatar

حمید جعفری جوزانی

اشک‌هایی که به هنگام شکست می‌ریزیم همان عرق‌هایی است که برای پیروزی نریخته‌ایم

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد