آموزش نمایش نقشه گوگل در وردپرس

در این مقاله چگونگی اضافه کردن نقشه گوگل به وردپرس را یاد خواهید گرفت.این یک امر ضروری برای وبسایت های فروشگاهی است.امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.
نمایش نقشه گوگل در وردپرس

همان طور که می دانید امروزه بهینه سازی موتور های جستجو یک امر مهم و ضروری به شمار می رود. به طور کلی با پیشرفت مداوم در تلفن های همراه بیشتر افراد با استفاده از آن در دنیای اینترنت  به جستجوی کسب و کار های مورد نظر در اطراف محل زندگی خود می پردازند، به همین دلیل بهینه سازی وب سایت های وردپرسی برای جستجو های محلی یک امر منطقی و مهم محسوب می شود. بنابراین یکی از روش هایی که در سئوی وب سایت شما تاثیر دارد و می تواند افراد بیشتری را طریق شناسایی آدرس محل کار شما جذب کند نمایش نقشه گوگل در وردپرس است.

به طور کلی نمایش نقشه گوگل در وردپرس برای وب سایت هایی که کسب و کارشان به صورتی است که مشتری باید به صورت حضوری به آنجا برود یک امر بسیار مهم و ضروری است و استفاده از این روش می تواند موقعیت مکانی شما را به صورت دقیق به کاربران شما نمایش بدهد. در ادامه این مقاله قصد داریم روش های نمایش گوگل در وردپرس را مورد بررسی قرار دهیم و از اهمیت انجام این کار صحبت کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

این مقاله به صورت کامل در تاریخ ۲۲ آبان ۱۴۰۰ آپدیت شده است.

 

گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ یا همان نقشه گوگل مدت زمان زیادی است که درون دنیای اینترنت وجود دارد اما هیچکس از از اینکه گوگل مپ چیست و در آینده چه نقش مهمی را در زندگی روزمره ما که زمان زیادی از آن در دنیای اینترنت سپری می شود نداشت، اما امروزه با پیشرفت دنیای تکنولوژی و اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کار ها گوگل مپ به عنوان یکی از بهترین ابزار ها برای جهت یابی توسط افراد شناخته شده است و با کمک آن می توانید به سادگی کسب و کار های نزدیک و مکان های جدید را پیدا کنید.

در واقع گوگل مپ توانسته است با تعمامل دوستانه با کاربران خود و ارائه جهت یابی های خوب در بین همه افراد محبوب شود و کاربرد زیادی در زندگی روزمره داشته باشد.

گوگل مپ چیست؟

گوگل مپ یک نقشه آنلاین در گوگل است که به صورت رایگان از طریق مرورگر وب سایت ها و نرم افزار های تلفن همراه قابل دسترس می باشد. بنابراین شما می توانید از گوگل مپ برای پیدا کردن اطلاعاتی در رابطه کسب و کار های محلی خود، پیدا کردن اطلاعات دقیق در رابطه با مناطق جغرافیایی، رسیدن گام به گام به مقصد، مشاهده سایر نقاط جهان و … استفاده کنید.

همچنین گوگل مپ این قابلیت را دارد که علاوه بر نمایش نقشه های جاده ای برخی مناطق آنها را به صورت نقشه هوایی گوگل و ماهواره ای نمایش بدهد. در برخی از شهر ها نقشه گوگل، نمایی از خیابان هایی است که شامل عکس های  گرفته شده از وسایل نقلیه می باشند.

اما شاید شما هم با بسیاری از امکانات و ویژگی های گوگل مپ آشنایی نداشته باشید چون بسیاری از ویژگی های گوگل مپ ناشناخته هستند و این ویژگی ها عبارتند از نمای زنده، حالت ناشناس، اشتراک گذاری موقعیت مکانی در زمان های واقعی و ذخیره کردن مکان های مورد علاقه.

اما امروزه اضافه کردن نقشه گوگل در وب سایت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و می تواند تاثیر به سزایی در جلب اعتماد مشتریان و کاربران شما داشته باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در وب سایت هایی که مربوط به کسب و کار شما هستند حتما از نقشه گوگل استفاده کنید که در ادامه این مقاله در رابطه با نمایش نقشه گوگل در وردپرس توضیحاتی را برای شما بیان کرده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید به راحتی نقشه گوگل را به وب سایت های وردپرسی خود اضافه نمایید.

 

نمایش نقشه گوگل در وردپرس

امروزه با اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کار ها یکی از صفحات مهمی که در درون هر وب سایت توسط کاربران و مشتری ها مورد بررسی قرار می گیرد صفحه تماس با ما می باشد که قرار دادن اطلاعات کافی در این صفحه موجب می شود که اعتماد مشتریان نسبت به شما افزایش یابد. بنابراین یکی از روش هایی که می تواند در این زمینه کمک بسیاری به شما بکند نمایش نقشه گوگل در وردپرس است که انجام این کار و استفاده از نقشه گوگل برای نمایش موقعیت محل کار شما و اعتماد سازی بسیار کمک کننده است.

بنابراین با درج نقشه و نمایش لوکیشن در وب سایت خود کاربران شما می توانند آدرس دقیقی را از محل کار شما مشاهده کنند و از وجود فیزیکی دفتر کار شما مطمئن شوند، همچنین این کار یکی از نکات بسیار مهم در سئو محلی و لوکال به شمار می رود.

 

مایش نقشه گوگل در وردپرس

 

در واقع استفاده از نقشه گوگل در درون وب سایت کاربرد های بسیار گسترده ای دارد، شاید شما هم تا به حال وب سایت های زیادی را مشاهده کرده باشید که از نقشه گوگل استفاده کنند و آدرس محل کار خود را با استفاده از آن به اشتراک گذاشته اند و همین موضوع برای کاربری هم مانند شما باعث شده است که به راحتی بتوانید از طریق اینترنت آدرس محل مورد نظر را پیدا کنید و دیگر نیازی به سوال پرسیدن در رابطه با آدرس از کسی نخواهید داشت. بنابراین همه کسب و کار هایی که در دنیای اینترنت یک وب سایت دارند و با استفاده از آن فعالیت های خود را انجام می دهند باید از نقشه گوگل استفاده کنند تا علاوه بر افزایش اعتماد مشتری در بهینه سازی سئوی وب سایت و موتور های جستجو تاثیر بگذارد.

بدون شک امروزه همه افراد با نقشه گوگل و کاربرد های آن به خوبی آشنا هستند اما گاهی اوقات مخصوصا در زمان ایجاد فرم های تماس و فرم های مشابه با آن در وب سایت های وردپرسی ممکن است که بخواهید موقعیت مکانی محل کار خود یا یک مکان خاص را برای کاربرانی که از وب سایت شما استفاده می کنند نمایش بدهید که انجام این کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. که در ادامه برای شما اهمیت های نمایش نقشه گوگل در وردپرس را توضیح داده ایم پس با ما همراه باشید.

 

اهمیت نمایش نقشه گوگل در وردپرس

امروزه بهینه سازی موتور های جستجو یا همان سئو یک ضرورت بسیار مهم به شمار می آید که با پیشرفت مداوم در دستگاه های تلفن همراه و این واقعیت که امروزه بسیاری از افراد با استفاده از تلفن همراه خود در جستجوی کسب و کار های اطراف خود می باشند نمایش نقشه گوگل در وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار شده استو همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد برای بهینه سازی وب سایت خود از نقشه گوگل استفاده کنند.

در واقع نمایش نقشه گوگل در وردپرس از دیدگاه های مختلف بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد اما سه دلیل کاربردی وجود دارد که سبب استفاده از نقشه گوگل شده است.

 

اهمیت نمایش نقشه گوگل در وردپرس

 

مواردی که در اهمیت نمایش نقشه گوگل در وردپرس تاثیر دارند عبارتند از موارد زیر:

 

Boost Local SEO

تقویت و بهبود سئو محلی یا همان Boost Local SEO یکی از کاربرد های نقشه گوگل در وب ایت است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دارای یک فروشگاه فیزیکی یا یک دفتر کار می باشید صفا انجام بهینه سازی وب سایت برای سئو عمومی کافی نمی باشد و شما نیازمند یک سئو محلی هم برای وب سایت خود هستید. شاید این سوال که سئو محلی چیست هم برای شما پیش آمده باشد که در پاسخ به این سوال می توان گفت سئو محلی به این معناست که زمانی که یک شخص در اینترنت سرچ می کند نزدیک ترین فروشگاه لباس یا نزیک ترین مطب دکتر، کسب و کار هایی که در رابطه با این موضوع ها هستند و آدرس خود را به نقشه گوگل اضافه کرده اند به کاربر نمایش داده خواهد شد به طو کلی اضافه کردن نقشه گوگل سبب می شود که کسب و کار شما در نتایج جستجو رتبه بندی بهتری داشته باشد.

آموزش نمایش نقشه گوگل در وردپرس یک آموزش بسیار کاربردی برای افرادی است که به فکر بهبود بخشیدن سئو وب سایت خود هستند و می خواهند اعتماد مشتریان خود را افزایش بدهند.

 

Showcase Positive Reviews

نمایش نظرات و مرور های مثبت یا همان Showcase Positive Reviews یکی دیگر از کاربرد های نمایش نقشه گوگل در وب سایت ها است که شما می توانید محل کار خود را به صورت مستقیم به توصیفات گوگل و مرور ها پیوند بدهید چون امروزه اکثر مردم به دنبال این هستند و انجام این کار سبب جلب اعتماد بیشتر در کاربران خواهد شد.

 

امکان مسیریابی آسان برای کاربران

یکی دیگر از موارد مهم برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس این می باشد که کاربران با کمک گوگل مپ به راحتی می توانند محل کار شما را پیدا کنند. در واقع زمانی که شما آدرس محل کار خود را در گوگل مپ ثبت می کنید کاربران شما می توانند به گوگل مپ مراجعه کنند و محل دقیق محل کار، مطب یا فروشگاه شما را مشاهده نمایند و مسیر های رسیدن به آن مقصد را بررسی کنند به طور کلی نقشه گوگل امکان مسیریابی آسان را برای کاربران فراهم کرده است.

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم نمایش نقشه گوگل برای کسب و کار هایی که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند یک امتیاز مثبت محسوب می شود، همچنین نمایش نقشه گوگل از اهمیت هایی برخوردار است که در بخش بالا آنها را برای شما توضیح دادیم. بنابراین شاید شما هم جزو افرادی باشید که به دنبال راهی برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس باشید که ما در ادامه این مقاله به سه روش مختلف آن را برای شما بیان کرده ایم تا به صورت دلخواه یکی از آنها را انتخاب نمایید و با استفاده از آن روش نقشه گوگل را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

 

آموزش نمایش نقشه گوگل در وردپرس

همان طور که تا این بخش از مقاله برای شما توضیح دادیم اضافه کردن نقش گوگل در وب سایت ها یک کار پر اهمیت می باشد و از کاربرد های زیادی برخوردار است که همه آنها دلیل های بسیار خوبی برای نمایش نقشه گوگل هستند. اگر شما همه جزو آن دسته از کاربرانی هستید که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای وب سایت خود استفاده می کنید و حالا قصد دارید که نقشه گوگل را برای بهینه سازی وب سایت خود اضافه نمایید سه راه حل پیش رو دارید که در ادامه هر یک از این روش ها را برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس برای شما توضیح داده ایم.

روش های نمایش نقشه گوگل در وردپرس عبارتند از موارد زیر:

 

روش اول – استفاده از گوگل

یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید به راحتی گوگل مپ را در وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید استفاده از روش دستی می باشد که یکی از ساده ترین روش ها است.

افراد زیادی هستند که همیشه قصد دارند مواردی که می خواهند در وب سایت خود نمایش بدهند را به صورت دستی اضافه کنند که این روش برای این افراد یک روش بسیار خوب است و به راحتی به کمک آن می توانند نقشه گوگل را به وب سایت وردپرسی خود اضافه نمایند.

بنابراین برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس به صورت دستی لازم است که از طریق مرورگر خود به گوگل مپ بروید و سپس آدرسی را که قصد دارید در درون وب سایت وردپرسی خود نمایش بدهید را تایپ نمایید و سپس آدرس دقیق خود را بر روی نقشه تعیین کنید و در نهایت مانند شکل زیر بر روی گزینه اشتراک گذاری کلیک نمایید.

 

استفاده از گوگل

 

پس از اینکه بر روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کردید یک پنجره جدید هم مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که در آن دو گزینه ارسال پیوند و جا سازی نقشه را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت ما جا سازی نقشه را انتخاب می کنیم تا با کمک آن بتوانیم کد html یا همان آی فریم را کپی کنیم.

همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید در کنار کد html یک گزینه به نام متوسط وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید سایز های دیگری را مشاهده کنید در واقع انتخاب هر یک از آنها سبب تغییراتی در کد html می شوند و در نهایت آن گزینه تعیین کننده اندازه نقشه گوگل در سایت شما می باشد.

 

استفاده از گوگل مپ

 

در نهایت می توانید کد html را به هر قسمت از وب سایت وردپرسی خود که دوست دارید نقشه گوگ در آن بخش نمایش داده شود اضافه کند، به همین راحتی شما قادر خواهید بود آدرس یا لوکیشن محل کار خود را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

 

روش دوم –  استفاده از افزونه

یکی دیگر از روش هایی که برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس وجو دارد استفاده از افزونه ها است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای ابزار ها و افزونه های زیادی می باشد که با استفاده از آنها به راحتی می توانید یک قابلیت جدید را در وب سایت خود راه اندازی کنید و نیازی به کد نویسی ندارید و در زمان خود صرفه جویی می کنید.

همان طور که در روش اول توضیح دادیم شاید اضافه کردن نقشه گوگل در وردپرس به صورت دستی کار سده ا به نظر برسد اما گاهی اوقات ممکن است این کار به صورت دقیق در وب سایت شما صورت نگیرد و برای انجام این کار شما نیازمند زمان بیشتری باشید به همین دلیل شما می توانید از افزونه های ورپرس کمک بگیرید.

یکی از افزونه هایی که در بین کاربران وردپرس محبوب است و برای نمایش دادن نقشه گوگل در وب سایت های وردپرسی مورد استفاده قرار می گیرد افزونه MapPress Maps for WordPress می باشد که با نصب آن به راحتی می توانید به نمایش نقشه گوگل در وب سایت خود بپردازید، در واقع افزنه یک راه مناسب برای اضافه کردن نقشه گوگل به وب سایت شما است.

شما می توانید در افزونه MapPress Maps for WordPress به سادگی آدرس مکانی را که می خواهید در وب سایت شما اضافه شود را انتخاب کنید. همچنین این افزونه دارای ویژگی های خوبی مانند هشدار های ترافیکی آنلاین، نقشه های نامحدود و پشتیبانی از نمای خیابان و نشان گر های سفارشی نقشه است.

افزونه MapPress Maps for WordPress یکی از افزونه هایی است که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و تاکنون شصت هزار نصب فعال در وردپرس دارد و دارای امتیاز چهار و نیم از سوی کاربران است. برای نصب این افزونه می توانید وارد پیشخوان وردپرس خود بشوید و از منوی افزونه ها گزینه افزودن را انتخاب نمایید، پس ازباشدن صفحه افزودن در فیلد جستجو عبارت MapPress Maps for WordPress را وارد نمایید و سپس اولین افزونه از سمت راست را مانند تصویر زیر انتخاب کنید و شروع به نصب و فعال سازی آن کنید.

 

استفاده از افزونه

 

پس از اینکه افزونه را در وب سایت خود هم مانند سایر افزونه های وردپرسی نصب و فعال کردید می توانید به نوشته یا برگه ای که قصد دارید در آن نقشه گوگل را اضافه کنید مراجعه نمایید. سپس مانند تصویر زیر در نوشته خود قادر خواهید بود گزینه ای به نام MapPress را مشاهده کنید که باید برای ایجاد نقشه گوگل آن را انتخاب نمایید.

پس از کلیک بر روی MapPress یک پنجره کوچک برای شما باز خواهد شد که در آن باید بر روی New Map کلیک کنید مانند تصویر زیر:

استفاده از افزونه برای گوگل مپ

 

پس از کلیک بر روی New Map یک صفحه مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که در آن می توانید آدرس مورد نظر خود را وارد کنید، همچنین در این بخش می توانید یک عنوان تعیین کنید و ابعاد نمایش نقشه را وارد نمایید.

 

نصب افزونه برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس

 

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را برای نقشه گوگل وارد کردید و از ظاهر نقشه خود راضی بودید می توانید تغییرات را ذخیره کنید. سپس خواهید دید که نقشه شما در قسمت MapPress اضافه خواهد شد که در نهایت می توانید برای قرار دادن آن در نوشته یا برگه مانند تصویر بالا بر روی گزینه insert into post کلیک نمایید.

همان طور که در بالا توضیح دادیم استفاده از افزونه برای نمایش نقشه گوگل در وردپرس یکی از بهترین روش ها است که با کمک آن می توانید تنظیمات دلخواه خود را بر روی آن اعمال نمایید.

 

روش سوم – ساخت نقشه گوگل توسط لایت باکس

یکی دیگر از روش هایی که برای نمایش نقشه گوگل در وردپس وجود داد استفاده از ابزارک نقشه گوگل است، بنابراین اگر قصددارید که نقشه گوگل را در درون وب سایت خود در یک ابزارک اختصای به کاربران نمایش بدهید می توانید از یک افزونه ابزارک استفاده کنید. یکی از افزونه ابزارک های محبوبی که به شما کمک می کند بتوانید نقشه گوگل را به وب سایت وردپرسی خو اضافه نمایید افزونه Maps Widget for Google Maps می باشد که با کمک این افزونه می توانید مواردی مانند رنگ، قالب تصویر، ابعاد نقشه و … را برای نقشه خود تنظیم کنید.

برای فعال سازی این افزونه لازم است به پیشخوان وردپرس خود مراجعه نمایید و از طریق منوی افزونه ها بر روی گزینه افزودن کلیک کنید و در فیلد جستجو عبارت Maps Widget for Google را وارد کنید و افزونه مورد نظر خود را انتخاب کنید و شروع به نصب و فعال سازی آن بکنید.

پس از اینکه افزونه مورد نظر را درون وب سایت خود نصب و فعال سازی کردید می توانید از طریق پیشخوان وردپرس، منوی نمایش و سپس گزینه ابزارک را انتخاب کنید.

 

ساخت نقشه گوگل توسط لایت باکس

 

در نهایت می توانید بر روی نام ابزارک کلیک کنید تا بخش تنظیمات افزونه برای شما باز شود و بتوانید تنظیمات دلخواه خود را بر روی افزونه اضافه نمایید و آن را ذخیره کنید، همچنین می توانید این افزونه را در قسمت ساید بار یا فوتر وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

همان طور که در بخش بالا توضیح دادیم نمایش نقشه گوگل در وردپرس باعث می شود کاربران و مشتری های شما که به وب سایت وردپرسی شما مراجعه می کنند حس بهتری داشته باشند و در نهایت سبب جلب اعتماد آنها بشود. در بخش بالا سه روش نمایش نقشه گوگل به وب سایت را توضیح دادیم که می توانید به دلخواه از یکی از آنها استفاده کنید و نقشه گوگل را به راحتی به وب سایت خود اضافه نمایید و با انجام این کار به بهبود سئوی محلی وب سایت خود کمک بسیاری خواهید کرد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای پیشرفته می باشد که قابلیت های زیادی را در اختیاران کاربران خود قرار داده است که با استفاده از آنها می توانید تغییراتی را در پیشخوان خود ایجاد کنید که یکی از این موارد بازیابی رمز عبور ادمین در وردپرس می باشد که برای آشنایی بیشتر در رابطه با آن می توانید به مقاله بازیابی رمز ادمین در وردپرس مراجعه نمایید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل در رابطه با نمایش نقشه گوگل در وردپرس برای شما  توضیحاتی را بیان کردیم، نقشه گوگل یکی از مواردی می باشد که امروزه در کسب و کار های اینترنتی نقش مهمی را ایفا می کند، در واقع با اضافه کردن نقشه گوگل به وب سایت خود می توانید آدرس فروشگاه، حل کار، مطب و … خود را با کاربران و مشتری هایی که دارید به اشتراک بگذارید. نمایش نقشه گوگل در وردپرس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این مقاله به توضیح آنها پرداختیم.

به طور کلی افزودن نقشه گوگل در وب سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایجاد شده اند با سه روش دستی، افزونه ها و ابزارک ها امکان پذیر می باشد. وجود نقشه گوگل در وب سایت شما تاثیر به سزایی در بهبود سئوی محلی وب سایت شما و افزایش اعتماد مشتریان و کاربران شما دارد بنابراین پیشنهاد می کنیم که درون وب سایت خود از نقشه گوگل استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

با دادن امتیاز به مطالب مارا در خدمت رسانی بیشتر یاری کنید و اگر از این مطلب راضی بودید با امتیاز بالا به نویسندگان سایت قوت قلب بدهید و اگر رضایت نداشتید حتما در نظرات همین مطلب اعلام کنید و به ما در این مسیر کمک کنید.

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

2 پاسخ

 1. با سلام
  من نقشه گوگل رو توی سایت درج کردم. ولی چند وقته که نقشه رو نشون نمیده و پیغام خطای زیر میاد:
  ۴۰۳. That’s an error.

  Your client does not have permission to get URL /maps/embed from this server. That’s all we know.

  توی گوگل سرچ کردم. نوشته به خاطر تحریم هستش.
  چطور میتونم نقشه رو توی سایتم درج کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.