رفع ارور ۴۰۰ Bad Request به چه صورت انجام می شود ؟

ارور Bad Request 400 چیست

در این مقاله قصد داریم درمورد یکی دیگر از ارور های دسته ۴۰۰ صحبت کنیم. به طور کلی یکی دیگر از ارور هایی که در صفحات وب رخ می دهند و ممکن است از سمت کاربر باشند ارور Bad Request 400 است که به علت فرستادن درخواست نادرست اتفاق می افتد. ارور های Bad Request 400 مربوط به درخواست های اشتباه و نامعتبر کاربر مربوط می باشند که باید با استفاده از روش های رفع ارور Bad Request 400 آنها را برطرف کرد. خطای ۴۰۰ که در صفحات وب اتفاق می افتند از کدهای دسته ۴xx  می باشند. ارور Bad Request 400 یکی از خطا هایی می باشد که از سمت کلاینت رخ می دهند و به طور کلی ارور های ۴۰۰ نتیجه درخواست اشتباهی هستند که کاربر از سرور دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم خطای ۴۰۰ و روش های رفع ارور Bad Request 400 را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همرا باشید.

 

ارور Bad Request 400 چیست ؟

ارور Bad Request 400 یا همان درخواست بد یکی از ارور هایی می باشد که در سمت کلاینت رخ می دهد. این ارور همان طور که از نامش مشخص است توسط سرور و به عنوان خطای کاربر شناخته می شود. در واقع ارور Bad Request 400 مربوط به درخواست های مشتریان و کاربران می باشد که قبل از پردازش توسط سرور اتفاق می افتند. ارور های Bad Request 400 زمانی رخ می دهند که درخواست های ارسالی توسط کاربران به سرور نادرست باشد بنابراین سرور پاسخ درستی برای درخواست های ارسالی ندارد و ارور ۴۰۰ را به کاربران نمایش می دهد.

ارور Bad Request 400 چیست ؟

همان طور که گفتیم ارور Bad Request 400 هم جزو دسته کدهای وضعیت  ۴xx می باشد، و زمانی این خطا اتفاق می افتد که سرور درک درستی نسبت به درخواست کاربران ندارد و در پاسخ آنها ارور Bad Request 400 را نمایش می دهد که مربوط به درخواست های ناقص و نادرست کاربران است.

درخواست های نادرست می توانند دلایل زیادی داشته باشند اما گاهی اوقات ممکن است درخواست ارسالی درست باشد پس ممکن است اینترنت و یا آدرس اینترنتی دارای مشکل باشد که می توانید آنها را برطرف کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم روش های رفع ارور Bad Request 400 را بررسی کنیم پس تا انتهای این مطلب با همراه باشید.

ارور Bad Request 400 هم جزو ارورهای دسته ۴۰۰ می باشد که می توانید برا آشنایی بیشتر با سایر ارورهای دسته ۴۰۰ به مقاله های رفع ارور Unauthorized 401 و رفع ارور Forbidden 403 مراجعه کنید.

 

علت رخ دادن ارور Bad Request 400

ارور Bad Request 400 به دلایل مختلفی ممکن است رخ بدهد. بیشترین دلیلی که باعث رخ دادن این خطا می باشد آدرس های اینترنتی اشتباه هستند که ممکن است با اشتباه تایپ کردن آنها یا وجود محتوای غیر قانونی در آن آدرس ها با ارور Bad Request 400 مواجه شوید. همچنین گاهی اوقات خطای ۴۰۰ به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه و نا معتبر از طرف کاربران اتفاق می افتد.

علت رخ دادن ارور Bad Request 400

در بعضی موارد ممکن است با وجود وارد کردن آدرس اینترنتی درست هم با خطای ۴۰۰ مواجه شوید که دلیل آن می تواند وجود فایل های خراب در حافظه نهان مرورگر و یا کوکی های منقضی شده باشد. همچنین ارور Bad Request 400  به خاطر اطلاعات DNS  ثبت شده در رایانه شما و یا آپلود کردن یک فایل با حجم بالا  می تواند رخ دهد.

به طور کلی در اکثر مواقع خطای ۴۰۰ از سوی کاربر می باشد و در موارد کمی ممکن است که از سوی سرور باشند، که باید با روش های رفع ارور Bad Request 400 آنها را برطرف نمایید.

 

انواع مختلف ارور Bad Request 400

ارور Bad Request 400 می تواند در صورت به وجود آمدن خروجی و پیغام های مختلفی را به کاربر نمایش دهد. در ادامه می خواهیم شما را با انواع مختلف ارور Bad Request 400 آشنا کنیم تا هر زمان که با آنها مواجه شدید بتوانید با روش های ارائه شده برای رفع ارور Bad Request 400 آنها را برطرف کنید.

انواع مختلف ارور Bad Request 400

این ارور ها به شکل های زیر در صفحه نمایش به کاربران نمایش داده می شوند:

  • Bad Request 400 ( به معنای درخواست نامناسب ۴۰۰ می باشد.)
  • Bad Request: Error 400 (به معنای ارور ۴۰۰ می باشد.)
  • Bad Request – Invalid URL (به معنای ارسال درخواست از مرورگر است که برای سرویس دهنده قابل درک نمی باشد. )
  • HTTP Error 400 – Bad Request (به معنای خطای HTTP و نام میزبان است که نامعتبر می باشد.)
  • HTTP Error 400. The request host name is invalid (به معنای خطای HTTP 400 می باشد که نام میزبان درخواست نامعتبر می باشد.)
  • Bad Request. Your browser sent a request that this server could not understand (به معنای درخواست بد می باشد که درخواست هایی که توسط مرورگر شما ارسال می شوند سرور متوجه آنها نمی شود. )

در بالا هر یک از ارورهای Bad Request 400 که ممکن است در صفحه نمایش برای شما نمایش داده شود را توضیح دادیم در ادامه هریک از روش های رفع ارور Bad Request 400 را هم مورد بررسی قرار می دهیم تا به راحتی بتوانید آنها برطرف نمایید.

بجز مواردی که در بالا برای شما ذکر کردیم ارور Bad Request 400 می تواند به ۹ روش مختلف  برای شما رخ بدهند که همه آنها زیر شاخه ارور Bad Request 400 می باشند که قبل از اینکه این ارورها را برای شما شرح دهیم می خواهیم کمی راجب ساختار و مشکلاتی که ممکن است برای آنها به وجود بیاید صحبت کنیم.

به عنوان مثال زمانی که شما به عنوان یک کاربر درخواستی را به یک سایت می فرستید و یا از شبکه اینترنت برای جابجا کردن ترافیک به هر دلیلی استفاده می کنید همه اطلاعات شما که مورد انتقال هستند در مرحله اول رمزنگاری می شوند و سپس به صورت یک سری بسته کوچک که به آنها پکت گفته می شود در می آیند.

بنابراین همه پک های ایجاد شده به ترتیب شماره گذاری می شوند و هر درخواستی نسبت به اندازه ای که دارد به تعدادی پک کوچک تبدیل می شود تا از طریق اینترنت به آدرس مورد نظر برسد. هر یک از بسته ها از دو بخش سربرگ یا هدر و بدنه یا بادی تشکیل می شوند و تمامی اطلاعات مربوط به بسته ها مانند ارسال کننده، مقصد و بسته ندم از یک پیام می باشد در قسمت سربرگ ذخیره می شود. درخواست اصلی در داخل بدنه قرار می گیرد و وقتی که تمام بسته ها در مقصد جمع آوری شدند پیام ها از حالت رمزنگاری خارج می شوند و درخواست اصلی مشخص می شود.

انواع مختلف ارور Bad Request 400

به طور کلی اگر به هر دلیلی برای یک یا چندتا از این بسته ها مشکلی به وجود بیاید شما با ارور Bad Request 400 مواجه می شوید که برای برطرف کردن آن باید از روش های رفع ارور Bad Request 400 استفاده کنید.

البته یک سری مکانیزم ها وجود دارند که جامعیت تمامی پیام ها را از طریق بسته های پشتیبان حفظ می کنند و اگر یک یا دو بسته دچار تخریب شوند پیام ها بی اهمیت نمی شوند اما این احتمال که بسته شما در شرایطی خاص دچار اختلال شود وجود دارد که در نهایت با ارور Bad Request 400 مواجه می شوید.

به طور کلی یک سری حالات برای تخریب بسته هایی که از بستر اینترنت عبور می کنند و به سرور می رسند وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

این حالات عبارتند از:

Error 400.1: زمانی که آدرس مقصد در سربرگ بسته به اشتباه نوشته شده است.

Error 400.2: زمانی رخ می دهد که عمق سربرگ از طرف کاربر مشخص و قابل بررسی نباشد.

Error 400.3: این ارور در زمان نامعتبر بودن سربرگ بسته های ارسالی رخ می دهد.

Error 400.4: زمانی که سربرگ بسته ارسالی شما دست کاری شده یا همان Overwrite  برسد چون این امکان در مسیر وجود دارد و ممکن است برخی از سوئیچ ها آن را تغییر بدهند.

Error 400.5: سربرگ بسته شما پس از ترجمه توسط سرور قابل شناسایی نباشد و به شکل تخریب شده به سرور وارد شود.

Error 400.6: بدنه یا بادی پیام درخواستی از طرف کاربر دچار آسیب شده است.

Error 400.7: زمانی که طول محتوای درخواستی نامعتبر و نادرست می باشد رخ می دهد.

Error 400.8:  این ارور مدت زمان اعلام شده برای timeout  و قطع شدن ارتباط در صورت طولانی شدن زمان انتظار برای ارسال نامعتبر و طولانی می باشند که حملات دیداس هم با این روش ترتیب داده شده اند. برای اطلاعات بیشتر درمورد دیداس می توانید به مقاله دیداس چیست مراجعه نمایید.

Error 400.9: مکانیزم استفاده شده برای قفل های امنیتی و توکن قفل های بسته می باشد که به شکل دست کاری شده به نظر برسند.

 

روش های رفع ارور Bad Request 400

همان طور که می دانید ارور Bad Request 400 یکی دیگر از ارورهایی می باشد که در بیشتر موارد از سمت کاربر اتفاق می افتد و در بعضی از موارد که بسیار کم می باشد از سوی سرور اتفاق می افتد.

روش های رفع ارور Bad Request 400

بنابراین روش های رفع ارور Bad Request 400 عبارتند از:

 

بررسی URL

آدرس اینترنتی یا همان URL یکی از دلایل اصلی در رخ دادن ارور Bad Request 400 می باشد که ممکن است در هنگام تایپ آن اشتباهی رخ داده باشد بنابراین اولین کاری که می توان برای رفع ارور Bad Request 400 انجام داد بررسی درست بودن نام دامنه و صفحه می باشد. اگر آدرس URL شما دارای کاراکترهای خاصی می باشد باید در زمان تایپ آدرس آن دقت کنید تا اشتباهی رخ ندهد و در صورت صحیح بودن آدرس اگر باز هم با خطای ۴۰۰ مواجه شدید روش های دیگر رفع ارور Bad Request 400 را امتحان نمایید.

 

حذف کوکی ها

حذف کردن کوکی ها یا همان حافظه کش مرورگر می تواند کمک زیادی به شما در رفع ارور Bad Request 400 بکند. به علت قدیمی بودن کوکی ها و آپدیت نشدن آنها ممکن است با خطای ۴۰۰ مواجه شوید و پاک کردن آنها می تواند به سبک تر شدن درخواست های شما تاثیر زیادی داشته باشد.

 

کم کردن حجم فایل ها

یکی دیگر از عواملی که می تواند در رفع ارور Bad Request 400 تاثیر گذار باشد کم کردن حجم فایل هایی می باشد که می خواهید در سایت آپلود کنید. برای رفع این مشکل باید راهی برای کم کردن حجم فایل ها پیدا کنید. البته کم کردن حجم بستگی به نوع فایل هم دارد که منابع زیادی برای آنها در اینترنت ارائه شده است.

 

حذف DNS

یکی دیگر از عواملی که می تواند در رفع ارور Bad Request 400 کمک کند پاک کردن DNS  ها می باشد که وقتی داده های DNS قدیمی و خراب می شوند نیاز است که حافظه کش DNS را حذف کنید.

 

حذف کش مرورگر

یکی دیگر از کارهایی که می تواند در رفع ارور Bad Request 400 موثر باشد حذف کردن حافظه کش در مرورگر است که با پاک کردن آنها تمامی اطلاعات نادرست که از قبل در درخواست های ارسالی شما قرار دارد از بین می روند. برای پاک کردن کش مرورگر افزونه های زیادی هستند که با نصب آنها می توانید به راحتی کش مرورگر خود را حذف نمایید. همچنین می توانید برای اینکه سایت خود را بدون کش reload  نمایید از کلید ترکیبی Alt + F5  استفاده نمایید.

 

غیر فعال سازی افزونه های مرورگر

در برخی از موارد افزونه های نصب شده بر روی مرورگر می توانند بر کوکی ها تاثیر بگذارند و باعث ایجاد خطای Bad Request 400 بشوند. بنابراین می توانید برای رفع ارور Bad Request 400 تمامی افزونه ها را به صورت موقت غیرفعال کنید و سپس مجددا سایت را بارگیری کنید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل درمورد ارور Bad Request 400 برای شما توضیح دادیم. به طور کلی این ارور یکی دیگر از دسته های ارور نوع ۴۰۰ می باشد که دارای کد وضعیت ۴XX است. در واقع این ارور به معنای بد بودن درخواست می باشد که ممکن است اطلاعات به درستی به سرور نرسند و این ارور رخ بدهد.

ارور Bad Request 400 از سمت کاربر می باشد و ممکن است بخاطر وارد کردن اطلاعات و داده های اشتباهی خطای ۴۰۰ در صفحه به کاربر نمایش داده شود که برای رفع ارور Bad Request 400 راه هایی را در مقاله بالا مورد بررسی قرار دادیم.

تلگرام
فیسبوک
لینکدین
واتساپ
ایمیل
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

با دادن امتیاز به مطالب مارا در خدمت رسانی بیشتر یاری کنید و اگر از این مطلب راضی بودید با امتیاز بالا به نویسندگان سایت قوت قلب بدهید و اگر رضایت نداشتید حتما در نظرات همین مطلب اعلام کنید و به ما در این مسیر کمک کنید.

ما را در تلگرام دنبال کنید

ما را در تلگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.