میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع ارور Cannot Modify Header Information

رفع ارور Cannot Modify Header Information

راه اندازی یک وب سایت با کمک سیستم مدیریت محتوای وردپرس می تواند کمک بسیار زیادی به شما در توسعه کسب و کارتان بکند که امروزه سیستم تولید محتوای وردپرس یکی از اصلی ترین نمونه هایی است که با کمک آن می توانید یک کسب و کار اینترنتی برای خود راه بیندازید اما ممکن است در زمان طراحی و راه اندازی وب سایت اینترنتی خود با یک سری از خطا ها که در زمان طراحی وب سایت رخ می دهند مواجه شوید. یکی از ارور هایی که ممکن است در زمان کد نویسی و تداخل در افزونه ها با آن مواجه شوید ارور Cannot Modify Header Information است، این ارور در وردپرس یکی از رایج ترین خطا ها است که هر کاربری در زمان طراحی قالب برای وردپرس ممکن است با آن مواجه شود اما نیازی به نگرانی نیست چون این خطا هم مانند سایر ارور ها دارای روش هایی برای رفع ارور Cannot Modify Header Information است.

ارور Cannot Modify Header Information را بسیاری از افراد به عنوان یک خطا می شناسند اما در واقع یک هشدار می باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این ارور و روش هایی که برای رفع ارور Cannot Modify Header Information وجود دارد بپردازیم تا در زمان مواجه شدن با آن به راحتی بتوانید آن را برطرف نمایید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ارور Cannot Modify Header Information

امروزه سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از سیستم هایی است که همواره توسط کاربران زیادی برای طراحی وب سایت های اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع وردپرس در بین کاربران از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و راه اندازی یک وب سایت با وردپرس کار بسیار ساده ای است که هر کاربر تازه وارد به دنیای وردپرس قادر به انجام آن خواهد بود.

اما گاهی اوقات ممکن است که کاربران در مسیر طراحی وب سایت با ارور هایی مواجه بشوند و با راه های برطرف کردن آن آشنا نباشند و همین امر موجب نا امیدی آنها بشود اما امروز ما کنار شما هستیم تا ارور هایی که در وردپرس رخ می دهند را با یکدیگر بررسی کنیم و راه حل هایی را برای برطرف کردن آنها ارائه بدهیم تا هر زمان با این دسته از ارور ها مواجه شدید به سادگی بتوانید آن را برطرف کنید.

ارور Cannot Modify Header Information

ارور های زیادی در دنیای وردپرس موجود دارند که هر یک از آنها به دلیلی رخ می دهند، و کاربر باید بررسی کند که ارور به وجود آمده چیست و به چه دلیلی رخ داده است. ارور ها در وردپرس ممکن است از سمت کاربر یا از سمت سرور باشند که معمولا راه های رفع ارور در هر یک از آنها متفاوت است. همچنین می توانید برای آشنایی با ارور های سمت کاربر و سمت سرور در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید به مقاله های رفع ارور Internal Server 500  و رفع ارور Bad Request 400 مراجعه نمایید.

اما ارور های وردپرس به همین دو دسته محدود نمی شود چون بسیاری از کاربران هستند که به طراحی قالب ها و افزونه های وردپرسی می پردازند. در واقع قالب و افزونه از ملزومات مهم برای کار کردن با وردپرس هستند که می توانند امکانات و قابلیت های بسیاری را در اختیار کاربران بدون نیاز به هیچ گونه کد نویسی قرار بدهند.

اما ارور هایی هم وجود دارند که ممکن است کاربران در زمان کد نویسی یا وجود تداخل در افزونه ها با آن مواجه بشوند که یکی از این ارور ها که معمولا به عنوان یک هشدار شناخته می شود ارور Cannot Modify Header Information است.  این ارور معمولا برای افرادی که به طراحی قالب یا افزونه های وردپرس می پردازند رخ می دهد و به معنای نمی توان اطلاعات سرصفحه را تغییر داد” می باشد.

به طور کلی ارور Cannot Modify Header Information مربوط به کد های برنامه نویسی و بخش header وب سایت است که به دلایل مختلفی رخ می دهد و معمولا زمانی که کاربران قالب یا افزونه طراحی شده خود را بر روی وردپرس نصب می کنند به دلیل وجود خطا در کد های برنامه نویسی و تداخل در افزونه ها با ارور Cannot Modify Header Information مواجه می شوند اما نیازی به نگرانی نیست چون راه حل هایی برای رفع این ارور وجود دارد که کاربران با کمک آنها به سادگی می توانند آن را برطرف کنند، در ادامه به بررسی دلایل رخ دادن و روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information خواهیم پرداخت تا با استفاده از این توضیحات بتوانید دلیل رخ دادن خطا را شناسایی کنید و در نهایت آن را برطرف نمایید.

 

علت رخ دادن ارور Cannot Modify Header Information

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم ارور Cannot Modify Header Information مربوط به کد نویسی و تداخل در افزونه های وردپرس است که معمولا به دلیل وجود خطا در کد های برنامه نویسی php رخ می دهند. اما شاید برای شما هم این سوال که علت اصلی رخ دادن این خطا چیست پیش آمده باشد و بخواهید به صورت دقیق تری علت ارور Cannot Modify Header Information را بررسی نمایید.

به طور کلی در پروتکل http که وب سایت های اینترنتی از آن برای نمایش اطلاعات خود استفاده می کنند یک سری قوانین وجود دارد. اطلاعات وب سایت های اینترنتی به دو دسته کلی که عبارتند از بخش header و بخش body(محتوا) تقسیم می شوند. معمولا در بخش header اطلاعات کلی درباره وب سایت قرار می گیرند و این اطلاعات قبل از ارسال اطلاعات بخش body یا همان محتوای اصلی وب سایت، به مرورگر ارسال می شوند.

علت رخ دادن ارور Cannot Modify Header Information

اطلاعاتی که در بخش header وب سایت قرار دارند شامل تنظیمات امنیتی، تنظیمات کش، تنظیمات کوکی ها و سایر تنظیمات دیگر هستند.

با توجه به اینکه اطلاعات بخش header قبل از اطلاعات بخش body وب سایت به مرورگر ارسال می شوند، اگر ارسال اطلاعات بخش body که همان محتوای اصلی وب سایت است شروع شود و در همین زمان کاربر شروع به ایجاد تغییرات در بخش header بکند در نهایت با ارور Cannot Modify Header Information مواجه می شود که برای رفع آن نیاز است که روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information را در پیش بگیرد، اما این ارور ممکن است به دلایل مختلفی نمایش داده بشود که در ادامه همین مطلب به دلایل آن پرداخته ایم.

 

دلایل نمایش ارور Cannot Modify Header Information

ارور Cannot Modify Header Information یکی از خطا های معمول در وردپرس است که معمولا برای همه کاربران در وردپرس رخ داده است. البته لازم می باشد که به این نکته که این خطا در بین سایر عموم به عنوان یک هشدار شناخته می شود هم اشاره کنیم. در واقع ممکن است ارور Cannot Modify Header Information به دلایل مختلفی در وردپرس رخ بدهد که هر کاربری می تواند در صورت آشنایی کافی با این ارور بتواند آن را به سادگی برطرف کند.

به طور کلی ارور Cannot modify header information – headers already sent by به دلایل مختلفی به کاربران نشان داده می شود که این دلایل عبارتند از:

  • بعد از ارسال شدن اطلاعات بخش body که همان محتوای اصلی است اگر کاربر اقدام به ایجاد تغییرات در بخش header بکند ارور Cannot Modify Header Information نمایش داده می شود.
  • یکی دیگر از دلایل نمایش ارور Cannot Modify Header Information وجود فضای خالی در ابتدای کد نویسی فایل هایی که مربوط به هدر هستند می باشد.
  • یکی دیگر از دلایلی که ممکن است سبب رخ دادن این ارور در وردپرس بشود وجود تداخل در افزونه ها است.

دلایل نمایش ارور Cannot Modify Header Information

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم ارور Cannot Modify Header Information به دلایل مختلفی ممکن است رخ بدهد اما به طور کلی این خطا مربوط به کد نویسی و وجود تداخل در افزونه ها است اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که این خطا چه مواقعی رخ می دهد که در پاسخ به این سوال می توان گفت که تغییر اطلاعات در بخش header به ویژه در سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک کار معمول است، اما برخی از دستورات کد نویسی در php که در وردپرس هم مورد استفاده قرار می گیرند می توانند اطلاعاتی که در درون بخش header قرار دارند را تغییر بدهند که این دستورات عبارتند از header، session_start و setcookie.

 به همین دلیل لازم است که کاربر مطمئن شود در طراحی قالب و افزونه ها پیش از زمانی که مجاز می باشد اطلاعاتی را به مرورگر ارسال نکند. اما در بیشتر مواقع ارسال اطلاعات به سمت خروجی به صورت ناخواسته صورت می گیرد به عنوان مثال ممکن است در فایل functions.php که مربوط به قالب وردپرس است قبل از باز شدن تگ های php، فاصله یا حروف قرار گرفته باشد یا ممکن است این اتفاق بعد از بسته شدن تگ های php رخ داده باشد.

اما یکی دیگر از متداول ترین دلایل رخ دادن ارور Cannot Modify Header Information مربوط به باز کردن فایل های قالب با ویرایشگر های غیر تخصصی مانند notepad است چون این ویرایشگر ها فایل هایی که مربوط به UTF8 هستند را هم به همراه کد هایی در ابتدای فایل ذخیره می کنند، هر چند که این کد ها توسط کاربر قابل مشاهده نیستند اما وجود دارند و سبب رخ دادن مشکلاتی می شوند.

در واقع ارور Cannot Modify Header Information در وردپرس می تواند به دلایل مختلفی که در بخش بالا بیان کردیم رخ بدهد و سبب مشکل برای کاربر بشود بنابراین بهترین راه حل برای برطرف کردن این ارور که استفاده از روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information است.

 

آموزش رفع ارور Cannot Modify Header Information

اگر دقت داشته باشید پیامی که توسط PHP برای کاربر به نمایش در می آید حاوی یک سری اطلاعات کمکی برای رفع ارور Cannot Modify Header Information است. در واقع در اروری که توسط کاربر قابل مشاهده است نام دو فایل دیگر را هم می توانید مشاهده کنید، در واقع فایل اولی که مشاهده می کنید مربوط به محلی است که خطا را ایجاده کرده و  لازم است که کاربر آن را باز نماید و محتوایی که در داخل آن ایجاد می شود را حذف کنید اما فایل دوم مربوط به محلی است که یکی از دستورات بخش header فراخوانی شده و سبب رخ دادن مشکل شده است.

آموزش رفع ارور Cannot Modify Header Information

بنابراین اگر ارور Cannot Modify Header Information به دلیل ویرایش فایل های php با ویرایشگر های غیر تخصصی باشد می توانید فایل های مورد نظر را با ویرایشگر های برنامه نویسی مثل notepad++  را باز نمایید و از منوی Encoding گزینه Convert to UTF-8 را انتخاب کنید چون اگر نوع کد گذاری فایل در این برنامه ویرایشگر به صورت BOM باشد موجب رخ دادن خطا می شود.

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم یکی از علت های رخ دادن مشکل وجود کاراکتر هایی است که بعد از تگphp  و در انتهای فایل قرار گرفته اند، که در این موارد بهترین راه حل این است که آخرین کدی که مربوط به بسته شدن تگ های php است را به صورت کامل حذف کنید، که در این صورت مفسر php تگ های php را به صورت خودکار خواهد بست و دیگر از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

به عنوان مثال یک فایل functions.php می تواند به صورت زیر باشد:

  php?>

  wordpress//

…//

…//

 

همان طور که مشاهده می کنید در قطعه کد بالا تگ php فقط باز شده است و هیچ تگ بسته ای وجود ندارد. اما برای رفع ارور Cannot Modify Header Information در ابتدا باید تشخیص بدهید که که خطا مربوط به کدام یک از فایل های شما است که برای انجام این کار باید به هشداری که برای شما نمایش داده می شود دقت کنید چون در داخل خطا معمولا به بخشی که در آن خطا رخ داده است اشاره می شود.

در نتیجه با استفاده از متن خطا می توانید محل مورد نظر خطا را شناسایی کنید و از طریق همان بخش برای رفع ارور Cannot Modify Header Information اقدام کنید، همچنین نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که در داخل متن ارور، محلی که مربوط به محل خطا است با یک هشتگ # نمایش داده می شود که به راحتی می توانید خطا را شناسایی و طبق روش هایی که برای رفع ارور Cannot Modify Header Information وجود دارد اقدام کنید.

برای رفع ارور Cannot Modify Header Information در وردپرس لازم است که طبق موارد زیر پیش بروید:

  • ویرایش کردن فایل های خراب
  • جایگزین کردن فایل های خراب
  • جابجایی های مربوط به بخش header

در ادامه به بررسی هر یک از موارد بالا به ترتیب خواهیم پرداخت.

 

ویرایش کردن فایل های خراب

یکی از روش هایی که برای رفع ارور Cannot Modify Header Information وجود دارد، ویرایش کردن فایل های خراب است. بنابراین اگر مشکل به وجود آمده مربوط به فضای خالی در فایل ها است باید به دنبال بهترین راه حل ها برای رفع ارور Cannot Modify Header Information باشید که با استفاده از فایل منیجر در هاست می توانید این کار را انجام بدهید، به همین منظور می توانید به مسیری که با یک # در ارور نشان داده شده است مراجعه کنید.

برای رفتن به مسیری که فایل در آن قرار دارد باید ابتدا به هاست دایرکت ادمین یا هاست سی پنل خود مراجعه نمایید و سپس از طریق منوی file به گزینه file manager مراجعه نمایید.

حالا می توانید از طریق منو هایی که مشاهده می کنید بر روی گزینه public_html کلیک کنید و سپس در صفحه باز شده بر روی فایلی که نامش wp-confing.php است کلیک راست نمایید هم مانند تصویر زیر:

 

ویرایش کردن فایل های خراب

 

پس از کلیک راست بر روی گزینه Edit File کلیک کنید تا یک صفحه هم مانند تصویر زیر برای شما باز بشود سپس در صفحه ای که باز شده ابتدای کد را که با <?php شروع شده است را بررسی کنید و در صورت وجود فضای خالی آنها را حذف کنید.

 

ویرایش کردن فایل های خراب در وردپرس

 

سپس انتهای فایل را هم بررسی کنید و در صورت وجود علامت ?> در انتهای فایل، فضای خالی قبل و بعد از آن را حذف نمایید و اگر فضای خالی وجود نداشت خط های خالی بعد از آن را حذف کنید و در نهایت فایل را ذخیره کنید.

 

جایگزین کردن فایل های خراب

در بخش بالا به یکی از راه حل های رفع ارور Cannot Modify Header Information اشاره کردیم اما اگر راه حل بالا را بررسی کردید و ارور به وجود آمده مربوط به ویرایش کردن فایل های خراب نبود می توانید از روش جایگزین کردن فایل های خراب استفاده کنید.

به طور کلی اگر ارور Cannot Modify Header Information در وب سایت شما به دلیل وجود مشکلاتی در افزونه های فعال یا قالب وب سایت شما رخ می دهد، شما می توانید با نصب مجدد افزونه یا قالب این مشکل را در وب سایت وردپرسی خود برطرف نمایید. اما اگر این مشکل به دلیل وجود مشکلاتی در هسته اصلی وردپرس شما است باید برای رفع آن وردپرس فعلی خود را با یک وردپرس جدید جایگزین کنید تا ارور Cannot Modify Header Information رفع بشود.

در واقع این روش ساده تر از روش مرحله قبل است چون به سادگی می توانید خطای مورد نظر را که ممکن است به یکی از افزونه های شما مربوط باشد را شناسایی کنید و در نهایت با نصب مجدد یا غیر فعال سازی افزونه ارور به وجود آمده را برطرف کنید.

اما اگر مایل به انجام این کار نمی باشید و مشکل به وجود آمده مربوط به یکی از فایل های وردپرس شما است به راحتی می توانید آن فایل را مجدد بر روی هاست خود آپلود نمایید در واقع آن را جایگزین فایلی که خراب است بکنید.

 

جابجایی های مربوط به بخش header

اگر فکر می کنید که ارور به وجود آمده مربوط به جابجایی های بخش هدر در وب سایت است می توانید با استفاده از این روش برای رفع ارور Cannot Modify Header Information اقدام کنید. همان طور که می دانید به صورت پیش فرض هدر یک وب سایت قبل از محتوای اصلی به مرورگر ارسال می شود، حال همان طور که اشاره کردیم اگر بخش های دیگر یک فایل html جلوتر از هدر وب سایت شما قرار گرفته باشند کاربر با ارور Cannot Modify Header Information در صفحه نمایش مواجه می شود.

در نهایت برای رفع این ارور کاربر باید آن قسمت از متن را که جلوتر از هدر وب سایت قرار گرفته است را شناسایی کند و هدر را به قبل از آن بخش انتقال بدهد.

به طور کلی ارور Cannot Modify Header Information مربوط به کد نویسی و تداخل در افزونه های وب سایت است و امروزه همه افرادی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می کنند با خطا های رایج در وردپرس آشنا هستند و این خطا ها یکی از موضواعاتی است که همه کاربران با آن در وردپرس مواجه می شوند در واقع می توان گفت که یکی از مواردی که همواره باید به آن در سیستم مدیریت محتوای وردپرس توجه داشته باشید همین خطا ها هستند که بتوانید آنها را به راحتی شناسایی کنید و در نهایت برای رفع کردن آنها اقدام نمایید.

در بخش بالا به روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information پرداختیم اما نکته ای که در زمان رخ دادن ارور هایی مانند این ارور وجود دارد این است که شما قبل از انجام هر روشی که برای رفع کردن ارور است و نیازمند ایجاد تغییراتی در فایل های وردپرس می باشد باید یک نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرسی خود تهیه کنند تا در زمان به وجود آمدن مشکلات پیشبینی نشده بتوانید وب سایت خود را به حالت قبل باز گردانید. در نظر داشته باشید تغییراتی که برای این کار انجام می گیرد می تواند آسیب های جدی به سایت شما بزند و در این موراد تهیه نسخه پشتیبان از اصلی ترین موارد برای انجام این کار می باشد.

گاهی اوقات ممکن است خطای به وجود آمده با هیچ کدام از روش هایی که در بخش بالا توضیح دادیم برطرف نشود و همچنان پا برجا باقی بماند که در این گونه موارد دو حالت اصلی وجود دارد.

رفع ارور Cannot Modify Header Information در وردپرس

درحالت اول اگر عملیاتی که انجام داده اید سبب تغییر محل اتفاق افتادن ارور شده است می توان گفت که کار شما درست بوده است اما در اینجا باید عملیات رفع مشکل هم برای فایل جدیدی که در متن خطا اعلام شده است انجام بدهید تا خطا به صورت کامل برطرف بشود و دیگر اثری از آن مشاهده نشود.

اما در حالت دوم اگر تغییراتی که کاربر ایجاد کرده است هیچ تاثیری در ارور Cannot Modify Header Information نداشته باشد و تغییری در آن ایجاد نشود باید موارد زیر را کاربر بررسی کند تا بتواند رفع ارور Cannot Modify Header Information را به درستی انجام بدهد، این موارد عبارتند از:

  • گاهی اوقات ممکن است خطای به وجود آمده به علت وجود بلاک های متعدد در فایل های php باشد.
  • اگر شما خودتان ویرایش کردن فایل های خراب را انجام داده اید ممکن است که در حین پاک کردن فضا های خالی یک کاراکتر را اشتباهی حذف کرده باشید بنابراین پیشنهاد می کنیم که مجدد فایل را بررسی کنید تا متوجه شوید کاراکتری را به صورت اشتباهی حذف کرده اید یا خیر.
  • برای ویرایش کردن فایل های خراب از یک ویرایشگر متنی مناسب استفاده کنید چون ویرایشگر هایی مانند ویرایشگر های مایکروسافت ورد برای انجام این کار مناسب نیستند و می توانند به صورت ناخواسته یک سری کد های اضافه را به فایل شما اضافه کنند و در نهایت سبب بروز خطا بشوند.

در بخش بالا به صورت کامل در رابطه با روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information توضیحاتی را برای شما ارائه دادیم که با کمک آنها می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل در رابطه با ارور Cannot Modify Header Information توضیحاتی را برای شما ارائه دادیم، در واقع در وردپرس خطا های بسیاری وجود دارد که کاربران در زمان کار کردن با سیستم مدیریت محتوای وردپرس با آن مواجه می شوند. به طور کلی این ارور مربوط به زمان کد نویسی و تداخل در افزونه ها است که موجب می شوند کاربر با ارور Cannot Modify Header Information مواجه بشود.

به صورت کلی این ارور مربوط به ارور های سمت کاربر یا سمت سرور در وردپرس نمی باشد بلکه مربوط به زمان کد نویسی است که در مقاله بالا به صورت کامل روش های رفع ارور Cannot Modify Header Information را برای شما توضیح دادیم که با استفاده از آنها می توانید ارور را برطرف کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *