میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع ارور Internal Server 500 با چه روش هایی انجام می شود ؟

رفع ارور Internal Server 500

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی دیگر از ارور هایی که ممکن است در صفحات وب با آن مواجه شوید صحبت کنیم. ارور Internal Server 500 یکی دیگر از ارور های دسته 500 می باشد که دارای کد وضعیت 5xx می باشد. ارور Internal Server 500 همان طور که از معنای آن مشخص است به معنای یک خطا از سمت سرور داخلی می باشد که ممکن است کاربران این خطا را در زمان بازدید از صفحات وب مشاهده نمایند. به طور کلی زمانی که ارور Internal Server 500 رخ می دهد مشکل از سمت سرور می باشد و کم پیش می آید که مشکل از سیستم یا اینترنت شما باشد. ارور Internal Server 500 معمولا در هنگام بازدید کاربران از صفحات وب رخ می دهد و نیازی به نگرانی ندارد چون می توانید به سادگی با استفاده از روش های رفع ارور Internal Server 500 آنها را برطرف نمایید.

 در ادامه این مقاله قصد داریم به توضیح کامل این خطا و روش های رفع ارور Internal Server 500 بپردازیم تا زمانی که با ارور Internal Server 500 در صفحات وب مواجه شدید بتوانید آن را شناسایی کنید و برای رفع آن اقدام نمایید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

 ارور Internal Server 500 چیست ؟

ارور Internal Server 500 یک ارور از سمت سرور داخلی می باشد که معمولا به صورت HTTP 500 هم در صفحات وب ممکن است نمایش داده شود.  ارور Internal Server 500 یکی دیگر از ارور های دسته 500 می باشد که دارای کد وضعیت 5xx می باشد که توصیه می شود در زمان مواجه با این خطا از روش های رفع ارور Internal Server 500 برای برطرف کردن آن استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر با سایر ارور های دسته 500 می توانید به مقاله های رفع ارور Bad Gateway 502 ، رفع ارور Service Unavailable 503 و رفع ارور Gateway Time Out 504 مراجعه کنید.

 در واقع ارور Internal Server 500 در صفحات مرورگر نشان دهنده این می باشند که یک اتفاق غیر منتظره به وجود آمده است و سرور قادر به درک این خطا نمی باشد، بنابراین کاربرانی که به عنوان بازدید کننده به این صفحات مراجعه می کنند نمی توانند برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایند و بهتر است در چنین شرایطی مدیر سایت و یا پشتیبان سایت را از خطایی که رخ داده است مطلع کنند تا آنها ارور Internal Server 500 مورد بررسی قرار بدهند و برای برطرف کردن آن اقدام کنند.

ارور Internal Server 500 معمولا زمانی که سرور با خطایی مواجه شده باشد و یا اینکه سرور قادر به ارائه برخی از اطلاعات برای ارسال محتوا نباشد در صفحات مرورگر رخ می دهد و در نهایت در صفحه نمایش به کاربر یک کد خطا نمایش داده می شود.

 

 ارور Internal Server 500 چیست ؟

به طور کلی ارور Internal Server 500 یکی از خطا هایی می باشد که اگر رخ بدهد کل محتوای داخل سایت شما غیر قابل نمایش خواهد شد و هیچ کدام از بازدید کننده هایی که به سایت شما مراجعه می کنند قادر به دیدن محتوای سایت نیستند و با ارور Internal Server 500 مواجه می شوند.

مواجه شدن کاربران با ارور Internal Server 500 باعث می شود که کاربران فورا از آن صفحه وب سایت خارج شوند که خارج شدن سریع کاربران می تواند در سئوی سایت شما تاثیرات منفی بگذارد و برای وب سایت شما بسیار مخرب می باشد. حتی ارور 500 می تواند از دسترسی موتور های جتجو و ربات های گوگل به محتوای داخلی  وب سایت شما جلوگیری کند که این مورد می تواند در سئو سایت تاثیر منفی ایجاد کند.

گاهی اوقات ممکن است یک خطا در اسکریپت ها و مجوز های سایت سبب رخ دادن ارور Internal Server 500 که یک خطا از سمت سرور داخلی می باشد بشود که برای رفع ارور Internal Server 500 ابتدا باید این خطا را به خوبی درک کنید سپس برای رفع کردن آن اقدام نمایید.

ارور HTTP 500 یک کد خطا می باشد و یک خطای کلی را در سایت به کاربران نمایش می دهد که علت آن خطا در سرور های داخلی می باشد که باعث می شود سرور نتواند درخواست های کاربران را پردازش کند، در کل ارور 500 مربوط به مجوز های نادرست و اتمام زمان درخواست می باشد.

بنابراین این احتمال وجود دارد که برای همه افراد در زمان مراجعه به وب سایت های مختلف این ارور رخ داده باشد که مفهموم کلی آن این می باشد که یک خطا در وب سایت به وجود آمده است که باید کاربران ارور Internal Server 500 را به مدیران سایت اطلاع بدهند تا آنها برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایند و مشکل به وجود آمده را حل کنند، در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی روش های رفع ارور Internal Server 500 بپردازیم پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

ارور Internal Server 500 در وردپرس چیست ؟

به طور کلی ارور Internal Server 500 به معنای وجود خطا در سرور داخلی می باشد که به عنوان یک خطای عمومی شناخته می شود و اکثر افرادی که به عنوان بازدید کننده به وب سایت ها مراجعه می کنند با این ارور روبه رو می شوند. بنابراین ارور Internal Server 500 برای نشان دادن خطا در سطح سرور می باشد که باید برای رفع ارور Internal Server 500 روش هایی را به کار گیرید.

همچنین لازم به ذکر است که زمانی که ارور Internal Server 500 رخ می دهد علاوه بر این که کاربران و بازدید کنندگان به صفحات سایت دسترسی ندارند مدیران سایت هم مقدور به دیدن صفحات وب سایت نمی باشند. در واقع ارور Internal Server 500 می تواند سبب ویرانی یک وب سایت وردپرسی بشود که در بخش بالا هم توضیحاتی در این رابطه بیان کردیم اما با این تفاوت که این بار ارور 500 در وب سایت وردپرسی رخ می دهد و ما قصد داریم راه های رفع ارور Internal Server 500 ارائه دهیم.

 

علت رخ دادن ارور Internal Server 500 چیست ؟

همان طور که می دانید ارور Internal Server 500 به معنای رخ دادن یک مشکل کلی در سرور می باشد و دلایل زیادی می توانند در وردپرس سبب رخ دادن این ارور بشوند که با شناسایی این دلایل می توانید به راحتی برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایید. در ادامه به بررسی برخی از دلایل رخ دادن ارور Internal Server 500 پرداخته ایم.

علت رخ دادن ارور Internal Server 500 در وردپرس می تواند موارد زیر باشد که این موارد عبارتند از:

 • ایجاد خرابی در پایگاه داده سایت
 • پر بودن حافظه کش یا همان حافظه نهان مرورگر
 • وجود فایل های خراب در نصب وردپرس
 • خراب بودن فایل های اصلی وردپرس
 • وجود مشکل در افزونه های نصب شده
 • وجود مشکل در سرور های پایگاه داده
 • اشتباه بودن اطلاعات ورودی Database
 • خراب شدن پرونده htaccess

در بالا به برخی از دلایل رخ دادن ارور Internal Server 500 پرداختیم تا هر زمان با ارور 500 در صفحات مرورگر یا سایت وردپرسی خود مواجه شدید بتوانید به راحتی برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایید.

 

انواع نحوه نمایش ارور Internal Server 500

ارور Internal Server 500 هم مانند سایر ارور ها انواع مختلفی دارد که ممکن است برای هر یک از کاربران در صفحه نمایش به شکل های مختلفی نمایان شود اما مفهوم کلی همه آنها وجود خطا در سرور می باشد. ارور Internal Server 500 با توجه به وب سرور ها، مرورگرها و سیستم عامل های مختلف ممکن است به شکل های مختلفی به کاربران نمایش داده می شود و حتی ممکن است برخی از وب سایت ها صفحه نمایش این ارور را شخصی سازی کنند تا آن صفحه به همان شکل به کاربران نمایش داده شود  بنابراین در ادامه چند نمونه از ارور های Internal Server 500 را برای شما آورده ایم، تا با انواع ارور 500 آشنا شوید و با به کار گیری بهترین روش رفع ارور Internal Server 500 آن را برطرف نمایید.

 

انواع نحوه نمایش ارور Internal Server 500

برخی از ارور های Internal Server 500 عبارتند از موارد زیر:

 

 1. HTTP 500
 2. Internal Server Error 500
 3. The website cannot display the page – HTTP 500
 4. Is currently unable to handle this request. HTTP ERROR 500
 5. That’s an error. There was an error. Please try again later. That’s all we know

در واقع ارور Internal Server 500 انواع زیادی دارد که در بالا به برخی از آنها اشاره کردیم تا هر زمان که با این نوع خطا مواجه شدید بتوانید از روش های رفع ارور Internal Server 500 برای برطرف کردن آن استفاده کنید.

 

لیست کدهای ارور Internal Server 500

گاهی اوقات ممکن است اروری که در صفحه نمایش به کاربران نمایش داده می شود دارای یک پسوند عددی باشد که هر عدد در آخر عدد 500 دارای یک مفهموم جدا می باشد. این کد ها می توانند دلایل  تمامی خطاهای 500 را مشخص کنند و شما با استفاده از این کدها به راحتی می توانید علت خطا را بررسی کنید و برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایید.

لیست کدهای ارور Internal Server 500 عبارتند از موارد زیر:

 

Error 500.2

اگر ارور Internal Server 500 به شکل 500.2 در صفحه نمایش مشاهده شود به معنای این می باشد که دامنه مجوز آدرس اینترنتی یا URL یافت نشده است.

 

Error 500.5

در برخی موارد هم ممکن است ارور Internal Server 500 در صفحات مرورگر به شکل 500.5 نمایش داده شود که علت آن وجود خطا در پیکربندی و اجرای قانون ورودی ها می باشد و حتی ممکن است علت آن خطای بازنویسی در زمان مدیریت اعلان RQ – BEGIN – REQUEST  باشد.

 

Error 500.11

علت نمایش ارور 500.11 در صفحه نمایش می تواند وارد شدن درخواست یک کاربر باشد که در زمان ورود درخواست کاربری این برنامه در حال خراب شدن در سرور می باشد.

 

Error 500.12

نمایش ارور 500.12 به معنای این می باشد که برنامه تحت فرآیند راه اندازی مجدد از جانب وب سرور قرار گرفته است.

 

Error 500.13

نمایان شدن ارور 500.13 به معنای این می باشد سرور وب با تعدادی درخواست که بیشتر از ظرفیتش می باشد در حال بارگیری می باشد و سرور وب درگیر مابقی درخواست ها نمی باشد.

 

Error 500.14

این ارور ممکن است به دلیل نصب نادرست وب سایت وردپرسی باشد و یا اینکه وجود پیکربندی یک برنامه نا معتبر در سرور باعث رخ دادن این خطا شده است.

 

Error 500.15

علت نمایش ارور 500.15 در صفحه نمایش می تواند وجود درخواست مستقیم برای Global.ASA باشد که این درخواست مجاز نمی باشد.

 

Error 500.16

نمایش ارور Internal Server 500 به صورت 500.16 به این معنا می باشد که اعتبار نامه UNC اشتباه می باشد.

 

Error 500.17

علت این خطا در صفحات مرورگر می تواند این باشد که فروشگاه مجوز URL یافت نشده است.

 

Error 500.18

علت بروز و نمایش این ارور در صفحات مرورگر، باز نشدن فروشگاه مجوز URL می باشد.

 

Error 500.19

ارور 500.19 زمانی رخ می دهد که داده های داخل پرونده به صورت نا مناسب در Metabase پیکر بندی شده اند.

 

در بخش بالا به صورت کامل لیست کد های خطای 500 که همه آنها مربوط به سرور داخلی می باشند را بیان کردیم و به به توضیح هر یک پرداختیم تا در زمان رفع ارور Internal Server 500 با مشکل مواجه نشوید. که در ادامه روش های رفع ارور Internal Server 500 به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

 

روش های رفع ارور Internal Server 500 در وردپرس

خطای Internal Server 500 معمولا در سایت های وردپرسی به دلایل مختلفی رخ می دهد، که گاهی اوقات ممکن است دلیل رخ دادن این خطه مرتبط با هاستی باشد که برای وب سایت مورد استفاده قرار گرفته است. اگر در داخل وب سایت شما ارور Internal Server 500 رخ بدهد کاربران شما به هیچ عنوان قادر به دسترسی به وب سایت نمی باشند. بنابراین در ادامه روش های رفع ارور Internal Server 500 را  از سمت کاربر و مدیر سایت بیان کرده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید مشکل خود را حل نمایید.

 

رفع ارور Internal Server 500 از سمت کاربر

همان طور که می دانید ارور Internal Server 500 از سمت سرور می باشد اما گاهی اوقات ممکن است انجام یک سری از راه حل ها از جانب کاربر هم به رفع ارور Internal Server 500 کمک کند که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

 

رفع ارور Internal Server 500 از سمت کاربر

روش های رفع ارور Internal Server 500 از سمت کاربر عبارتند از موارد زیر:

 

رفرش کردن صفحه وب سایت

 یکی از ساده ترین کار هایی که برای رفع ارور Internal Server 500 می توان استفاده کرد رفرش کردن یا بارگذاری مجدد صفحه وب سایت می باشد. گاهی اوقات ممکن است با انجام یک رفرش ساده ارور برطرف بشود. برای رفرش کردن صفحات می توانید از کلید F5 استفاده نمایید.

 

استفاده از یک مرورگر دیگر

در برخی موارد ممکن است فقط شما با ارور Internal Server 500 در زمان مراجعه به یک وب سایت مواجه شده باشید و برای مابقی کاربران این خطا رخ نداده باشد در این گونه موارد می توانید مرورگر خود را تغییر بدهید و از یک مرورگر دیگر برای مراجعه به آن وب سایت استفاده کنید.

 

پاک کردن حافظه نهان و کش مرورگر

ارور Internal Server 500 ممکن است به دلیل پر شدن حافظه کش در مرورگر رخ بدهد. که برای رفع ارور Internal Server 500 می توانید حافظه نهان و کش مرورگر خود را پاک نمایید تا کوکی های مخرب از بین بروند. برای انجام این کار می توانید در مرورگر خود به بخش Setting و سپس privacy & security مراجعه نمایید و حافظه نهان خود را حذف کنید.

 

تماس با پشتیبانی وب سایت

اگر همه کار های بالا را انجام داده اید و مطمئن شده اید که ارور Internal Server 500 از سمت کاربر نمی باشد و مربوط به سرور های داخلی است می توانید از طریق راه های ارتباطی با پشتیبانی وب سایت یا مدیر آن تماس بگیرید و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید تا برای رفع ارور Internal Server 500 اقدام نمایند.

 

رفع ارور Internal Server 500 از سمت مدیر سایت

ارور Internal Server 500 در بیشتر مواقع از سمت سرور می باشد که با انجام یک سری روش ها می توان برای رفع ارور  Internal Server 500 از سمت مدیر سایت اقدام کرد که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

رفع ارور Internal Server 500 از سمت مدیر سایت

روش های رفع ارور Internal Server 500 از سمت مدیر سایت عبارتند از موارد زیر:

 

غیر فعال سازی قالب سایت

یکی از کار هایی که می توانید برای رفع ارور Internal Server 500 انجام دهید غیرفعال کردن قالب سایت می باشد که برای انجام این کار باید قالب فعال را از روی سایت خود غیر فعال کنید چون گاهی اوقات ممکن است خطای به وجود آمده مربوط به قالب باشد و با انجام این کار برطرف شود.

 برای انجام این کار می توانید به پوشه wp – content در هاست خود مراجعه نمایید و به بخش theme بروید، سپس قالب خود را تبدیل به یک فایل زیپ کنید و آن را دانلود نمایید. پس از دانلود فایل زیپ قالب می توانید از داخل سایت قالب خود را پاک کنید و مجدد سایت را بررسی کنید و اگر خطا برطرف شده بود به این معناست که مشکل از قالب سایت می باشد و اگر ربطی به قالب نداشت دوباره فایل زیپ قالب را آپلود نمایید.

 

غیر فعال سازی افزونه های نصب شده

گاهی اوقات ممکن است ارور Internal Server 500 که در وب سایت های وردپرسی رخ می دهد مربوط به برخی از افزونه هایی باشد که بر روی سایت نصب شده اند. بنابراین برای رفع ارور Internal Server 500 می توانید از قسمت افزونه ها همه آنها را غیر فعال کنید و سپس به صورت جداگانه هر یک را فعال کنید تا متوجه شوید خطایی که رخ داده است مربوط به کدام یک از افزونه هایی می باشد که بر روی سایت خود نصب کرده اید.

 

بررسی .htaccess

در برخی موارد ممکن است وجود یک سری از تغییرات در فایل .htaccess سبب رخ دادن ارور Internal Server 500 بشوند. بنابراین برای رفع ارور Internal Server 500 می توانید این فایل را در هاست پیدا کنید و نام آن را یک بار تغییر دهید و سپس سایت را بررسی کنید ببینید ارور برطرف شده است یا خیر.

که در صورتی که مشکل حل نشده باشد باید مجددا نام فایل را به نام اولیه تغییر دهید. اگر با تغییر نام ارور Internal Server 500 بر طرف شد یک بار هم به پیشخوان وردپرس سایت خود مراجعه کنید و در بخش تنظیمات، به قسمت تنظیمات پیوند یکتا بروید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فایل آن مجدد برای سایت شما ساخته شود.

 

بررسی مجوز فایل ها

روش دیگری که برای رفع ارور  وجود دارد بررسی همه فایل هایی می باشد که به آنها دسترسی داده اید و این کار یکی از اقدامات مهم در رفع این ارور می باشد.

 

برقراری تماس با هاستینگ

گاهی اوقات ممکن است ارور Internal Server 500 که در صفحات وب برای کاربران و مدیر سایت نمایش داده می شود به دلیل ایجاد تغییرات توسط هاستینگ باشد که بر روی سرور و هاست ایجاد کرده است. بنابراین در چنین مواقعی می توانید برای رفع ارور Internal Server 500 از میزبان خود بخواهید که خطا رابررسی کند و اگر مشکلی در سرور وجود نداشت از روش های دیگر برای رفع ارور استفاده کنید.

 

نصب مجدد فایل های اصلی وردپرس

نصب مجدد فایل های اصلی وردپرس آخرین روشی است که می توانید برای رفع ارور Internal Server 500 استفاده کنید و معمولا کم پیش می آید که کار به انجام این مرحله برسد. اما اگر تمام راه حل های بالا را امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید نگران نباشید چون این راه حل قوی ترین روش برای برطرف کردن ارور می باشد و با انجام این کار می توانید فایل های جدید را به جای فایل های خراب در وردپرس جایگزین کنید و مشکل را برطرف نمایید.

در بخش بالا تمام راه حل هایی که برای رفع ارور Internal Server 500 از سمت کاربر و مدیر سایت کار آمد می باشند را برای شما توضیح دادیم تا هر زمان با این خطا مواجه شدید بدون هیچ نگرانی ای برای بر طرف کردن آنها اقدام کنید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت مفصل درمورد ارور Internal Server 500 صحبت کردیم. در واقع ارور Internal Server 500 به معنای خطا در سرور داخلی می باشد که در بیشتر مواقع برای کاربران و بازدید کنندگان سایت رخ می دهد اما ممکن است این ارور برای مدیران سایت هم به وجود بیاید و سایت به صورت کامل تا زمان برطرف شدن خطا از سمت سرور داخلی از دسترس خارج بشود.

به طور کلی ارور Internal Server 500  انواع مختلفی دارد و به دلایل متفاوتی در وردپرس رخ می دهد که در مقاله بالا به صورت کامل تمامی روش هایی که برای رفع ارور Internal Server 500 مفید می باشند را مورد بررسی قرار دادیم تا اگر زمانی با این ارور مواجه شدید دچار نگرانی نشوید و به راحتی بتوانید مشکل به وجود آمده را حل نمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *