میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است

رفع خطای بروز رسانی دیگر

امروزه وردپرس به عنوان یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در بین مردم شناخته شده و از محبوبیت بسیاری بالایی برخوردار است. طراحی سایت با وردپرس برای افرادی که تازه کار طراحی سایت را شروع کرده اند بسیار راحت می باشد و می توانند با نصب افزونه هایی که در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است برای انجام برخی از کار ها استفاده کنند. اما گاهی اوقات ممکن است کاربرانی که از وردپرس استفاده می کنند هم با خطا هایی مواجه شوند که نیاز به رفع کردن آنها باشد. خطای بروز رسانی دیگر در جریان است یکی از متداول ترین خطا ها در وردپرس است که معمولا همه کاربران وردپرس با آن مواجه شده اند. خطای بروز رسانی دیگر در جریان است معمولا زمانی رخ می دهد که هسته اصلی وردپرس مشغول بروز رسانی قالب سایت یا افزونه های نصب شده باشد و در نهایت باعث بروز خطا می شود که می توانید با به کار گیری روش های رفع خطای بروز رسانی دیگر برای رفع این خطا اقدام کنید.

 در این مقاله قصد داریم به بررسی رفع خطای بروز رسانی دیگر در جریان است بپردازیم و روش های رفع این خطا را بیان کنیم تا در زمان مواجه شدن با این خطا بتوانید آن را بر طرف کنید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

خطا های وردپرس

اگر چه کار کردن با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار بسیار راحت و آسانی می باشد اما با این وجود باز هم یک سری از خطا ها وجود دارند که در وردپرس رخ م دهند در واقع به مربوط به وردپرس هستند و ربطی به خطا های سمت کاربر یا سمت سرور ندارند بنابراین باید از بهترین روش هایی که برای رفع خط ها ارائه شده استفاده کنید تا بتوانید شکل به وجود امدرا رفع کنید.

ارور هایی بسیاری وجود دارند که ممکن است در زمان کار کردن با وردپرس با آنها مواجه شوید و حتی ممکن است برخی از این خطا ها را در زمان بارگذاری وب سایت طراحی شده با وردپرس مشاهده کنید که امکان دارد برخی از خطا ها از سمت کاربر باشند و به سادگی از طریق روش های رفع ارور برطرف شوند اما این احتمال هم وجود دارد که خطا ها از سمت سرور باشند که در این مواقع فقط مدیر وب سایت قادر به بررسی و بر طرف کردن آنها است.

همچنین می توان گفت که قدرت واقعی وردپرس بر گرفته از از افزونه ها و پلاگین هایی می باشد که بر روی آن نصب می کنید و در وب سایت خود از آنها استفاده می نمایید، اما توجه داشته باشید که هر افزونه و پلاگینی که در وب سایت خود استفاده می کنید ممکن است سبب رخ دادن برخی از خطا ها بشوند.

خطا های وردپرس

شناسایی خطا ها در وردپرس و اینکه چه چیزی سبب به وجود آمدن این خطا ها در وب سایت شما شده است کار آسانی برای افرادی که مبتدی هستند و تازه به دنیای وردپرس پا گذاشته اند نمی باشد و رفع خطا ها برای آنها کار دشواری است.

نکته دیگری که در این رابطه حائز اهمیت است این می باشد که روش های رفع هر یک از خطا ها با یکدیگر متفاوت است و باید برای بر طرف شدن هر یک از آنها از روش هایی که برای آن خطا هستند استفاده کنید.

خطا هایی که در وردپرس رخ می دهند به سه دسته اصلی خطا های سمت کاربر، خطا های سمت سرور و خطا های خود سیستم میدریت محتوای وردپرس تقسیم می شوند که می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این خطا ها به سایر مقالات رفع ارور Bad Request 400 ،رفع ارور Gateway Time Out 504 ،رفع ارور Internal Server 500 و رفع ارور Request Time Out 408 مراجعه کنید. خطاهای سمت کاربر و سمت سرور با ارور کد های HTML به ما نمایش داده می شود و خطاهای 400 و 500 می باشند. اما خطا های خود وردپرس با مواردی مانند خطای کوکی در همنگام ورود، خطای صفحه سفید وردپرس و همینطور خطای بروز رسانی دیگر در جریان است به کاربران نمایش داده می شود.

خطای بروز رسانی دیگر در جریان است یکی دیگر از خطا هایی است که در وردپرس رخ می دهد و اگر این خطا برای وردپرس شما رخ بدهد دیگر قادر به بروز رسانی کردن وردپرس نیستید در واقع اجازه بروز رسانی به شما داده نخواهد شد.

در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتر در رابطه با این خطا و روش هایی که برای رفع خطای بروزرسانی دیگر وجود دارد خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

خطای بروز رسانی دیگر در جریان است در وردپرس

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا است که همواره توانسته است توجه کاربران زیادی را به خود جلب کند، امروزه بسیاری از طراحان سایت با استفاده از وردپرس سایت های خود را طراحی می کنند و با استفاده از آن توانسته اند سایت های بسیار خوبی را طراحی نمایند.

یکی از دلایل اینکه وردپرس در بین کاربران محبوبیت پیدا کرده است وجود افزونه هایی است که در مخزن وردپرس وجود دارند و همین باعث شده است که برای اضافه کردن یک قابلیت به سایت نیازی به ساعت ها کد نویسی نباشد و  کاربران بتوانند تنها با نصب یک افزونه کار خود را به اتمام برسانند.

همچنین وردپرس یک قابلیت برای بروز رسانی به صورت دستی و اتوماتیک در اختیار کاربران خود قرار داده است اما گاهی اوقات ممکن است کاربران در زمان بروز رسانی با خطا هایی که غیره منتظره هستند مواجه شوند که یکی از این خطا های رایج در وردپرس “خطای بروز رسانی دیگر در جریان است” می باشد که در بیشتر مواقع در زمان بروز رسانی هایی که در وردپرس صورت می گیرد رخ می دهد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم این خطا جزو خطای های وردپرس است و جزو خطا های سمت کاربر یا سمت سرور محسوب نمی شود.

به طور کلی بروز رسانی کردن هسته وردپرس، افزونه ها و قالب یکی از موارد مهم در وردپرس به شمار می آید که با انجام بروز رسانی قابلیت ها و امکانات جدید به وردپرس شما اضافه می شود همچنین بروز رسانی کردن وردپرس سبب ارتقاء سطح امنیت وب سایت شما می شود چرا که مشکلات و نقص های امنیتی هر بار در قالب یک گزارش منتشر می شوند.

بنابراین استفاده از نسخه های قدیمی وردپرس ممکن است در طولانی مدت باعث حمله هکر ها به وب سایت شما بشود که همین مورد بهترین دلیل برای استفاده از آپدیت های جدید وردپرس می باشد.

خطای بروز رسانی دیگر در جریان است در وردپرس

احتمالا  این مشکل برای شما هم به وجود آمده باشد که زمانی که برای بروز رسانی کردن هسته وردپرس، قالب و افزونه ها اقدام کرده اید با خطای بروز رسانی دیگر در جریان است یا همان Another update currently in process مواجه شده باشید که در این مواقع باید به دنبال روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر باشید تا بتوانید خطایی که رخ داده است را بر طرف نمایید.

در بیشتر مواقع علت خطای بروز رسانی دیگر مربوط به بروز رسانی های قبلی است که شما انجام داده اید و در آن زمان اتفاقاتی رخ داده است که سبب شده یک سری از داده ها به صورت موقت در وردپرس ایجاد شوند و زمانی که بروز رسانی به صورت کامل انجام شد حذف شوند، اما ممکن است به دلایل مختلف این داده های موقتی حذف نشوند و باعث شوند که وردپرس شما در حالتی قرار بگیرد که در حال بروز رسانی است و در نهایت در آینده که بخواهید برای بروز رسانی هسته وردپرس، قالب و افزونه های نصب شده خود نمایید با این خطا مواجه می شوید که باید برای رفع خطای بروزرسانی دیگر از روش هایی استفاده کنید تا برطرف شوند.

در ادامه این مقاله به توضیح بیشتر در رابطه با روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر خواهیم پرداخت تا در زمان مواجه شدن با آنها بتوانید به سادگی خطای به وجود آمده را رفع کنید.

 

علت رخ دادن خطای بروز رسانی دیگر

به طور کلی همه افرادی که با وردپرس آشنا هستند و از این سیستم مدیریت محتوا برای کسب و کار های اینترنتی خود استفاده می کنند ممکن است با ارور های زیادی مواجه شوند که با روش رفع آنها هم آشنایی نداشته باشند. بسیاری از مشکلاتی که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس رخ می دهند ممکن است تنها با یک بروز رسانی قالب، افزونه و وردپرس برطرف شوند که یکی از این خطا های رایج، “خطای بروز رسانی دیگر در جریان است” می باشد.

در واقع بروز رسانی مواردی که در بخش بالا به آنها اشاره کردیم به عنوان یکی از کلیدی ترین راه حل ها به شمار می آید و امکان دارد که به عنوان اولین راه حل به ذهن شما برسد. همچنین این راه حل در برخی از مواقع توانسته است مفید باشد و مشکلات به وجود آمده را حل کند، اما دقت داشته باشید که این روش همیشه برای رفع خطای بروزرسانی دیگر کار آمد نمی باشد و شما برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده نیازمند راه حل های دیگری می باشید.

گاهی اوقات خطای بروز رسانی دیگر به این دلیل رخ می دهد که وردپرس قادر نمی باشد که به صورت هم زمان چندین بروز رسانی را با هم انجام بدهد بنابراین کاربر با خطای Another Update Currently In Process مواجه می شود که در این گونه موارد باید به دنبال روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر باشد.

علت رخ دادن خطای بروز رسانی دیگر

در واقع می توان گفت این خطا به این معنا است که یک بروز رسانی دیگر در حال پردازش می باشد و معمولا خودش برطرف خواهد شد و اگر کاربر در یک بازه زمانی دیگر قدام به بروز رسانی قالب و افزونه های وردپرس نماید مشکل به صورت خودکار حل خواهد شد. اما اگر به دنبال راه حلی هستید که لا این خطا را برطرف کنید نگران نباشید چون در ادامه روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم این خطا مربوط به بروز رسانی هایی می باشد که در وردپرس صورت می گیرند اما شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که علت رخ دادن خطای بروز رسانی دیگر چیست که در پاسخ به این سوال باید گفت که همان طور از نام این خطا مشخص است این خطا زمانی رخ می دهد که بروز رسانی هسته وردپرس در جریان است و هنوز به اتمام نرسیده است و شما هم در این میان قصد آپدیت کردن وب سایت خود را داشته باشید.

به طور مثال فرض کنید که شما در حال آپدیت کردن هستید و در زمان انجام آپدیت اینترنت شما قطع می شود یا اینکه به دلایل مختلف کار آپدیت شما به صورت نیمه کاره باقی می ماند بنابراین زمانی که شما قصد ادامه آپدیت را داشته باشید با خطای بروز رسانی دیگر مواجه خواهید شد.

همچنین در زمان انجام آپدیت در هسته وردپرس، یک قفل بر روی دیتابیس وردپرس شما ایجاد می شود و از تداخل این آپدیت با سایر آپدیت های دیگر و بروز خطا ها و مشکلات احتمالی دیگر جلوگیری می کند، بنابراین اگر این قفل در دیتابیس باز بماند از شروع آپدیت های دیگر در وردپرس جلوگیری کرده و باعث بروز خطا خواهد شد.

همان طور که در بخش بالا اشاره کردیم خطای بروز رسانی دیگر در وردپرس به دلیل بروز رسانی در هسته وردپرس رخ می دهد و علت اصلی رخ دادن آن مربوط به دیتابیس است، روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر به راحتی می توانند این مشکل در وردپرس را حل کنند.

 

روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر

در بخش بالا به صورت کامل در رابطه با خطای بروز رسانی دیگر در جریان است توضیحاتی را برای شما ارائه کردیم، این خطا یکی از خطا های رایج در وردپرس می باشد که اکثر کاربرانی که با وردپرس کار کرده اند ممکن است یک بار با آن مواجه شده باشند. خطای بروز رسانی دیگر هم مانند سایر خطا ها دارای روش هایی برای برطرف شدن می باشد.

در وقع دو روش برای رفع خطای بروزرسانی دیگر وجود دارد که با بهره گیری از آنها می توانید به راحتی خطای به وجود آمده را برطرف نمایید که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

روش های رفع خطای بروز رسانی دیگر

روش های رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است در وردپرس عبارتند از موارد زیر:

 

رفع خطای بروزرسانی دیگر با نصب افزونه

یکی از مشکلاتی که همواره همه کاربرانی که از وردپرس استفاده می کنند با آن مواجه می شوند وجود خطا ها است، خطا هایی که در وردپرس رخ می دهند با یکدیگر متفاوت هستند و هر یک روش هایی را برای رفع شدن دارند که خطای بروز رسانی دیگر هم یکی از این خطا ها است که کاربران در زمان آپدیت کردن هسته وردپرس یا قالب ها و افزونه های نصب شده با آن مواجه می شوند. این خطا بیانگر موفقیت آمیز نبودن آپدیت در وردپرس است که با انجام تکنیک های ساده ای قابل برطرف شدن است.

بنابراین یکی از روش هایی که برای “رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است” وجود دارد استفاده از افزونه های وردپرس می باشد.

افزونه Fix Another Update یکی از افزونه هایی است که برای رفع خطا در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد  این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و دارای بیش از ده هزار نصب فعال است که دارای امتیاز چهار و نیم است و معمولا زمانی که کاربران قادر به آپدیت کردن وردپرس نمی باشند می توانند از این افزونه استفاده کنند.

به طور کلی این خطا زمانی رخ می دهد که شما قادر به بروز رسانی وردپرس نمی باشید و هر موقع بر روی دکمه بروز رسانی کلیک می کنید با خطای بروز رسانی دیگر مواجه می شوید.

برای نصب افزونه Fix Another Update می توانید به پیشخوان وردپرس خود مراجعه نمایید و در بخش افزونه ها به گزینه افزودن مراجعه کنید سپس در فیلد جستجو عبارت Fix Another Update را جستجو نمایید و در نهایت اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

 

 

رفع خطای بروز رسانی دیگر با نصب افزونه

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه یک منوی جدید به نام Fix Another Update In Progress در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد که از طریق این گزینه می توانید تنظیمات مرتبط با افزونه را انجام دهید.

بعد از اینکه وارد پنجره تنظیمات افزونه شدید بر روی گزینه Fix WordPress Update Lock کلیک نمایید تا به صورت موقت قفل شدن دیتابیس برای شما غیر فعال شود.

 

رفع خطای بروزرسانی دیگر با کمک DataBase

یکی دیگر از روش هایی که برای رفع خطای بروزرسانی دیگر وجود دارد کمک گرفتن از databace می باشد. در واقع این خطا زمانی رخ می دهد که یک یک کاربر وردپرس یا چند کاربر به صورت هم زمان شروع به آپدیت کردن هسته وردپرس می کنند.

به طور کلی وقتی این خطا رخ می دهد یک سطر جدید به نام core-updater.lock در جدول wp-options پایگاه داده وب سایت شما ایجاد می شود، که این کار برای جلوگیری از اجرا شدن سایر بروز رسانی ها در زمان انجام بروز رسانی اصلی می باشد.

پس از اینکه بروز رسانی هسته وردپرس به صورت کامل انجام شد سطر core_updater.lock به صورت خودکار از داخل پایگاه داده وب سایت حذف می شود و به کاربران این امکان را می دهد که سایر قسمت های وردپرس را آپدیت نمایند، همچنین خطای بروز رسانی دیگر هم پس از پانزده دقیقه به صورت خودکار ناپدید خواهد شد.

اما برخی اوقات ممکن است به دلیل وجود مشکلاتی در سرور یا اختلالاتی که در ارتباط با سرور اصلی وردپرس وجود دارد، کار بروز رسانی به اتمام نرسد و سطر core_updater.lock که در پایگاه داده وب سایت ایجاد شده است حذف نشود که این کار سبب می شود رفع خطای بروزرسانی دیگر انجام نشود و همچنان این خطا را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

همچنین اگر برای “رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است” تمایلی به نصب افزونه ها ندارید می توانید این کار را با کمک پنل مدیریتی خود به صورت دستی انجام دهید و از شر این خطا خلاص شوید.

برای انجام این کار لازم است که ابتدا وارد هاستینگ خود بشوید و سپس به بخش phpmyadmin مراجعه کنید.

پس از مراجعه به phpmyadmin به سمت چپ صفحه بروید و پایگاه داده خود را انتخاب نمایید، پس از مراجعه به این بخش یک سری از جدول های پایگاه داده را مشاهده خواهید کرد که در بین آنها باید Wp_Options را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Browse کلیک نمایید. این جدول ها شامل یک سری ردیف هستند که شما باید در بین این ردیف ها به دنبال ردیف core_updater.lock باشید و پس از یافتن آن اقدام به حذف آن کنید.

 

 

رفع خطای بروز رسانی دیگر با کمک database

 

پس از انجام کار های بالا و حذف گزینه core_updater.lock در پایگاه داده به وب سایت خود بازگردید و ببینید که رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است از بین رفته است یا خیر.

 

رفع خطای بروزرسانی دیگر با اضافه کردن کد به قالب

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است استفاده کنید اضافه کردن یک قطعه کد به قالب وردپرس است. در صورتی که دو روشی که در بخش بالا توضیح دادیم را برای رفع خطای بروزرسانی دیگر انجام دادید و به نتیجه نرسیدید می توانید از این روش استفاده نمایید.

برای انجام این کار باید یک قطعه کد که آن را در ادامه برای شما آورده ایم را به فایل functions.php اضافه نمایید با انجام این کار به صورت خودکار دستوری به پایگاه داده هاست ارسال می شود که سطر core_updater.lock از داخل پایگاه داده هاست حذف بشود و عملیات بروز رسانی در وردپرس دوباره از سر گرفته شود.

برای رفع خطای بروزرسانی دیگر با استفاده از این روش باید ابتدا به بخشی از هست که در آن وردپرس را نصب کرده اید مراجعه نمایید و سپس بخش wp-content / themes بروید و سپس در این قسمت به دنبال پوشه مربوط به قالب خود بگردید و از درون آن فایل functions.php را پیدا کنید. در نهایت بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه Edit را انتخاب نمایید تا بتوانید فایل را ویرایش کنید و قطعه کد زیر را به آن اضافه کنید.

رفع خطای بروز رسانی دیگر با اضافه کردن کد به قالب

پس از اضافه کردن کد فایل را ذخیره کنید و مجدد به وب سایت خود مراجعه نمایید تا ببینید رفع خطای بروزرسانی دیگر انجام شده یا خیر.

رفع خطای بروز رسانی دیگر در وردپرس

همان طور که در بخش بالا توضیح دادیم روش هایی برای رفع این خطا وجود دارد که با به کارگیری هر یک از آنها می توانید خطای به وجود آمده را به راحتی برطرف کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که همیشه وردپرس خود را آپدیت کنید و از نسخه های قدیمی نباید استفاده کنید چون احتمال حمله هکر ها در نسخه های قدیمی وردپرس بیشتر است، همچنین نسخه های آپدیت شده وردپرس دارای امنیت بالایی هستند و می توانند امنیت وب سایت شما را حفظ کنند.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به صورت کامل در رابطه با رفع خطای بروزرسانی دیگر در جریان است توضیحاتی را برای شما ارائه کردیم و همچنین روش هایی را برای رفع این خطا بیان کردیم که با استفاده از آنها می توانید خطای به وجود آمده را برطرف کنید.

خطای بروز رسانی دیگر معمولا مربوط به خود وردپرس است که به صورت غیر منتظره در زمان بروز رسانی هسته وردپرس، قالب یا افزونه های نصب شده رخ می دهد همچنین خطای بروز رسانی دیگر معمولا به این دلیل ظاهر می شود که وردپرس قادر نیست چندین بروز رسانی را به صورت هم زمان با هم انجام بدهد که می توانید برای برطرف کردن این خطا از روش هایی که در این مقاله ارائه کردیم استفاه کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *