میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع ارور Request Time Out 408 به چه صورت انجام می شود ؟

ارور Request Time Out 408 چیست

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی دیگر از ارور هایی که در دنیای اینترنت ممکن است با آن مواجه شوید آشنا نماییم. ارور Request Time Out 408 یکی دیگر از ارور های دسته 400 هست که دارای کد وضعیت 4xx می باشد این ارور به معنای پایان رسیدن مهلت زمانی ارتباط شما با وب سایت است. ارور Request Time Out 408 در زمان مراجعه کاربران به صفحات وب رخ می دهد که ممکن است دلایل زیادی مانند ارتباطات بین اینترنت، قطعی اینترنت شما یا سرور سایت و .. داشته باشد.

ارور داشته باشد در صورت دریافت نکردن درخواست کاربر از سمت سرور اتفاق می افتد که در ادامه این مقاله قصد داریم روش های رفع ارور Request Time Out 408 را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم تا در زمان مواجه شدن با خطای 408 بتوانید به راحتی مشکل خود را برطرف نمایید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ارور Request Time Out 408 چیست ؟

ارور Request Time Out 408 به معنای پایان رسیدن مهلت زمانی ارتباط شما با وب سایت می باشد. ارور 408 همانند سایر ارور های دسته 400 دارای کد وضعیت 4xx می باشد. این ارور هر زمان مشکلی در اینترنت شما، سرور سایت و یا ارتباطات بین اینترنت رخ بدهد در مرورگر ظاهر می شود که می توانید به راحتی با استفاده از روش های رفع ارور Request Time Out 408 آن را برطرف نمایید.

واژه Time Out عنصر اصلی در ارور Request Time Out 408 می باشد و یکی از مواردی است که بسته های سرگردان و بسته هایی را که مدت زیادی در شبکه قرار گرفته اند و عملکرد کل شبکه و اینترنت را کاهش می دهند به خوبی کنترل می کند.در سربرگ همه بسته هایی که در شبکه قرار می گیرند یک عنصر به نام Time  وجود دارد که مشخص می کند بسته چه مدت زمانی در سطح شبکه در حال حرکت بوده است.

ارور Request Time Out 408 چیست ؟

همچنین سرور ها دارای یک عنصر به نام Time Out می باشند و زمانی که یک بسته وارد سرور می شود و سرور اولین اقدامی که در زمان ورود بسته انجام می دهد مقایسه مقدار Time با زمان Time Out تنظیم شده از سمت مدیریت می باشد.

اگر بسته ارسالی از سمت کاربران بیش از اندازه مجاز در شبکه باقی بماند و مقدار Time بسته از Time Out  سرور بیشتر شود، سرور بسته ارسالی را حذف می کند و در نهایت یک پیغام خطا Request Time Out 408 برای کاربر ارسال می کند و این ارور یکی از مهمترین ارور ها می باشد که در ادامه به روش های رفع ارور Request Time Out 408 خواهیم پرداخت.

 

انواع نحوه نمایش ارور Request Time Out 408

ارور Request Time Out 408 به شکل های مختلفی در مرورگر ها ظاهر می شود که بعد از نمایش آن می توانید با روش های رفع ارور Request Time Out 408 آنها را برطرف نمایید.

ارور 408 به شکل های مختلفی بروز می کند که در اغلب موارد به سرور وب و سایتی که مورد استفاده قرار میگیرد بستگی دارد. اما رایج ترین شکل هایی که ارور می تواند در صفحات وب شما بروز کند موارد زیر می باشد که می توانید به راحتی با روش های رفع ارور Request Time Out 408 آنها را برطرف کنید.

انواع نحوه نمایش این ارور عبارتند از:

  • Request Time Out (درخواست پایان زمان)
  • 408 Request Time-Out (درخواست تایم اوت 408)
  • 408: Request Time Out (درخواست تایم اوت: 408)
  • The Request Has Timed Out (درخواست به پایان رسیده است)
  • HTTP Error 408 – Request Time Out ( خطای HTTP Error 408 – درخواست پایان زمان )

در بالا انواع نحوه نمایش ارور Request Time Out 408 را مورد برسی قرار دادیم که اگر با هر یک از آنها مواجه شدید بدانید که جزو ارورهای دسته 400 و از نوع 408 می باشند که باید با روش های رفع ارور Request Time Out 408 از شر آنها خلاص شوید.

در ادامه به توضیح هر یک از این روش های رفع ارور Request Time Out 408 که ممکن است گاهی از سمت کاربر باشند یا مدیر سایت خواهیم پرداخت.

 

علت رخ دادن ارور Request Time Out 408 چیست ؟

همان طور که در بالاتر توضیح دادیم متوجه شدید که بسته های ارسلی از سمت کاربران اگر مدت طولانی تری را در شبکه بمانند درخواست ارسالی توسط سرور حذف می شود و در نهایت ارور Request Time Out 408 در صفحه مرورگر نمایش داده خواهد شد که در این مرحله باید برای رفع ارور Request Time Out 408 اقدام نمایید.

ظاهر شدن ارور 408 به این معناست که به دلیل طولانی شدن مدت زمان، درخواست ارسالی موفق به رسیدن به سرور نشده است و در راه رسیدن از بین رفته است.

بنابراین دلیل های زیادی وجود دارند که می توانند موجب نرسیدن درخواست ها به سایت بشوند و ارور Request Time Out 408 را در صفحه مرورگر به نمایش در بیاورند.

یکی از دلایل اصلی رخ دادن این خطا اختلال در کارکرد ISP و پایین بودن سرعت اینترنت می باشد و در نتیجه اینکه درخواست ارسالی شما نتواند به وب سرور برسد و در راه رسیدن حذف شود یکی از دلایل مهم رخ دادن ارور Request Time Out 408 است.

علت رخ دادن ارور Request Time Out 408 چیست ؟

در واقع ارور Request Time Out 408 زمانی نمایش داده می شود که درخوایست ارسالی شما به سایت مورد نظر نرسد و پاسخی برای دریافت از سمت سرور نداشته باشید.

ارور Request Time Out 408 از ارور های سمت کاربر یا مشتری می باشد و می توان گفت سایت در بروز آن هیچ نقشی ندارد مگر اینکه خرابی های دیگری باعث نرسیدن درخواست ها به وب سرور بشوند و یا اینکه مدت زمان رسیدن آنها به اتمام رسیده باشد که باید برای رفع ارور Request Time Out 408 از روش هایی که ادامه به آنها می پردازیم استفاده نمایید.

همان طور که می دانید خطای 408 دارای کد وضعیت 4xx می باشد و جزو ارور های دسته 400 است که در مقالات قبلی به صورت کامل به توضیح آنها پرداخته ایم. می توانید برای آشنایی بیشتر با ارورهای خانواده 400 به مقاله های رفع ارور Bad Request 400 ، رفع ارور Unauthorized 401 و رفع ارور Forbidden 403 مراجعه نمایید.

 

روش های رفع ارور Request Time Out 408

ارور 408 هم مانند سایر ارورها روش هایی برای رفع ارور Request Time Out 408 ارائه کرده است که کاربران به کمک این روش ها خطا های موجود در صفحات مرورگر خود را برطرف کنند. همچنین مجموعه اقداماتی وجود دارد که با کمک آنها بتوانید خطای ناشی از این ارور را رفع کنید تا به صورت کامل از خدمات سایت استفاده نمایید.

به طور کلی ارور Request Time Out 408 ممکن است از سمت کاربران یا مدیران سایت باشد. بنابراین  باید با توجه به اینکه یک کاربر عادی هستید یا مدیر سایت از روش های ارائه شده برای رفع ارور Request Time Out 408 استفاده کنید.

روش های رفع ارور Request Time Out 408 به دو دسته کاربران و مدیریت سایت تقسیم می شود که در ادامه به توضیح هر یک از روش های رفع این ارور ها خواهیم پرداخت.

 

رفع ارور Request Time Out 408 از سمت کاربر

در بیشتر مواقع ارور Request Time Out 408 از سمت کاربر یا کلاینت می باشد و در اکثر مواقع هیچ ربطی به خود سایت ندارد که در این حالت شما باید از راهکار هایی که برای رفع ارور Request Time Out 408 از سمت کاربر ارائه شده است استفاده کنید تا خطای 408 از به طور کامل برطرف شود.

رفع ارور Request Time Out 408 از سمت کاربر

روش های رفع ارور Request Time Out 408 از سمت کاربر عبارتند از موارد زیر:

 

بررسی URL

یکی از دلایل مهمی که می تواند باعث بروز ارور Request Time Out 408 شود آدرس اینترنتی یا همان URL سایت می باشد که ممکن است بعضی اوقات به صورت اشتباهی تایپ شده باشد یا اینکه دیگر صفحه وب سایتی به آن نام دامنه وجود ندارد.

بنابراین ابتدایی ترین راه چک کرد آدرس اینترنتی سایت مورد نظر می باشد تا از درستی و صحت آن مطمئن شوید تا به درستی برای رفع ارور Request Time Out 408 اقدام نمایید.

 

رفرش صفحه

یکی از ساده ترین راه ها برای رفع ارور Request Time Out 408 رفرش کردن یا بارگذاری مجدد صفحات می باشد. در زمان مشاهده خطا 408 در صفحه مرورگر می توانید صفحه وب سایتی که در آن قرار گرفته اید را مجدد رفرش نمایید احتما اینکه با این کار ارور Request Time Out 408 برطرف شود وجود دارد.

برای رفرش کردن صفحات می توانید از کلید ترکیبی Ctrl + F5 بدون در نظر گرفتن کوکی ها یا حالت مخفی استفاده کنید. همچنین استفاده کردن از یک مرورگر دیگر می تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد.

 

چک کردن اتصال اینترنت

یکی دیگر از عواملی که در بروز ارور Request Time Out 408 تاثیر گذار می باشد سرعت اینترنت است. کاهش سرعت اینترنت می تواند سبب دیر رسیدن بسته های ارسالی یا درخواست کاربر به سرور بشوند که در نهایت بسته به علت کند بودن سرعت اینترنت به وب سرور نمی رسد و در راه رسیدن از بین می رود که خطای 408  بر روی صفحه مرورگر کاربر ظاهر می شود.

بنابراین یکی از راه های رفع ارور Request Time Out 408 چک کردن اتصال اینترنت می باشد که با خاموش و  روشن کردن مودم می توانید بسیاری از خطاهایی که از طرف ISP هستند را برطرف کنید.

 

تغییر IP سیستم

یکی دیگر از روش هایی که برای رفع ارور Request Time Out 408 وجود دارد تغییر دادن آی پی سیستم می باشد. تغییر دادن آی پی در دنیای وب به معنای این است که شما شخص دیگری هستید که در این حالت ارور Request Time Out 408 کمتر می شود و به حداقل می رسد.

ساده ترین راه برای تغییر آی پی استفاده از VPN  ها می باشد که می توانید با یک VPN ارزان و ساده آی پی سیستم خود را تغییر دهید و لوکیشن دیگری را برای خود در نظر بگیرید.

اما به برخی از سایت های داخلی مانند سایت های دانشگاهی و دولتی با VPN نمی توان دسترسی داشت و شما برای ورود به سایت های داخلی نیازمند داشتن آی پی داخلی می باشید. برای رفع ارور Request Time Out 408در سایت های داخلی باید از یک اینترنت معمولی با آی پی داینامیک استفاده کنید یا اینکه چندین بار مودم خود را خاموش روشن کنید تا یک آی پی جدید دریافت کنید.

در صورت رفع نشدن این مشکل و عجله داشتن می توانید با پشتیبانی ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و بخواهید که یک فایل آی پی جدید برای شما بارگذاری نمایند.

 

حذف حافظه کش و کوکی ها

در صورتی که همه روش های رفع ارور Request Time Out 408 را که در بالا به توضیح آنها پرداختیم را انجام دادید و به نتیجه مطلوبی نرسیدید می توانید اقدام به حذف کش مرورگر خود و کوکی ها نمایید.

حذف کردن کش و کوکی های مرورگر باعث از بین رفتن اطلاعات معیوب می شود همچنین تمامی اطلاعاتی که بر روی مرورگر ذخیره کرده باشید مانند نام کاربری و رمز عبور از بین می روند.

برای حذف کردن حافظه کش و کوکی ها می توانید به تنظیمات privacy and security مرورگر خود مراجعه کنید. شما در این قسمت امکان حذف همه کش مرورگر خود و کوکی ها را دارید.

 

تماس با پشتیبانی سایت

اگر با انجام تمام راه حل های ارائه شده موفق به رفع ارور Request Time Out 408 نبودید می توانید از طریق پشتیبانی یا تماس با مدیر سایت مشکل خود را مطرح کنید تا آنها مشکل به وجود آمده را بررسی نمایند و برای رفع آن اقدام کنند.

 

رفع ارور Request Time Out 408 از سمت مدیر سایت

اگر شما مدیر سایت هستید ممکن است در بعضی موارد کاربرانی که از سایت شما استفاده می کنند با ارور Request Time Out 408 مواجه شوند و از شما تقاضای برطرف کردن آن را داشته باشند بنابراین لازم است که شما به عنوان مدیر سایت با استفاده از روش های رفع ارور Request Time Out 408 که در ادامه آنها را توضیح داده ایم اقدام به برطرف کردن آنها نمایید تا کاربران شما بتوانند به راحتی از امکانات سایت شما بهره مند شوند.

رفع ارور Request Time Out 408 از سمت مدیر سایت

روش های رفع ارور Request Time Out 408 از سمت مدیر سایت عبارتند از موارد زیر:

 

چک کردن افزونه ها

نصب کردن افزونه ها در سایت های وردپرسی قابلیت بسیار خوبی می باشد و کارایی زیادی دارد اما می تواند آسیب های زیادی هم به سایت شما وارد کند چون برخی از پلاگین ها امکان کنترل کردن پایگاه داده و کدهای شما را دارند. بنابراین برای اینکه بفهمید مشکل از کدام پلاگین نصب شده می باشد همه افزونه ها را غیر فعال کنید و سپس هر یک را جداگانه فعال کنید و به سایت برگردید و مجددا به بررسی خطا بپردازید تا بفهمید مشکل از کدام افزونه می باشد به این ترتیب قادر به رفع ارور Request Time Out 408 خواهید بود.

 

استفاده از نسخه های قدیمی

یکی دیگر از عواملی که در سایت های وردپرسی رخ می دهد آپدیت کردن نسخه وردپرس می باشد که با بروز رسانی آن ممکن است شروع به تغییر دادن پسوند های اساسی یا کدهای php بکند که باعث ظاهر شدن ارور Request Time Out 408 می شود.

اگر درست پس از بروز رسانی با این خطا مواجه شدید وردپرس خود را نسخه قبل از بروز رسانی برگردانید.

 

چک کردن لاگ سایت

چک کردن لاگ سایت و بررسی آن از کارهایی می باشد که بعد از مشخص شدن ارور Request Time Out 408 در برخی از صفحات سایت یا کل سایت می توانید می توانید به آن بپردازید چون ممکن است در برخی از صفحات به دلیل فعال بودن یک افزونه این ارور اتفاق بیفتد و صفحه درخواست های ارسالی را دریافت نکند که در نهایت با خطای 408 مواجه می شود.

برای رفع ارور Request Time Out 408 می توانید تمامی صفحات را جداگانه مورد بررسی قرار دهید و با پیدا کردن صفحه های مشکل دار می توانید آنها برطرف کنید و یا در صورت وجود مشکل در کدها می توانید با برنامه نویس سایت خود مشورت نمایید.

 

بررسی ترافیک سایت

 یکی دیگر از روش هایی که می توانید با استفاده از آن بفهمید سایت شما درگیر ارور Request Time Out 408 شده یا خیر، بررسی ترافیک سایت می باشد که معمولا این مشکل از سمت ISP کاربرانی می باشد، بنابراین ترافیک سایت خود را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی ترافیک به معنای شلوغ بودن ترافیک سایت نمی باشد چون هر چقد هم که وب سرور سایت شما شلوغ باشد و منابع زیادی را درگیر کرده باشد با یک ارور از سری 500 مواجه می شوید.

پس به طور کلی لازم است شما ترافیک سایت خود را مورد بررسی قرار دهید تا ببینید قطعی ترافیک داشته اید یا خیر. در صورتی که ترافیک سایت شما به صورت چشمگیری کاهش یافته است و تعداد کاربرانی که به صورت روزانه وارد سایت شما می شدند امکان ورود به سایت را ندارند در اینجاست که می توانید اطمینان حاصل کنید که بروز خطای 408 از سایت است یا خیر که برای رفع آن اقدام نمایید.

 

بررسی وب سرور

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به شما در رفع ارور Request Time Out 408 کمک کند بررسی وب سرور از نظر زمان  Time Out می باشد. که شما می توانید با استفاده از تنظیمات وب سرور خود Time Out درخواست های را بالاتر ببرید و ظاهر شدن ارور Request Time Out 408 در صفحه های مرورگر را کاهش دهید.

برای بررسی و چک کردن وب سرور می توانید از هاستینگ خود هم کمک بگیرید و یا اگر سایت خود را با سرور های مجازی راه اندازی کرده اید به چک کردن آن بپردازید.

 

انجام اقدامات عمومی کنترل CMS

اگر وب سرور شما در حالت طبیعی خود قرار دارد اما همچنان بعضی از صفحات دارای ارور Request Time Out 408 می باشند و ترافیک سایت هم کاهش پیدا کرده است بنابراین نوبت این رسیده است که به بررسی محتوای سایت خود بپردازید.

برای انجام این کار ما سیستم مدیریت محتوای وردپرس را که به عنوان یکی از پر استفاده ترین CMS ها در وب فارسی شناخته می شود را مورد بررسی قرار می دهیم که در ادامه روش های رفع ارور Request Time Out 408 را مورد بررسی قرار می دهیم.

در مرحله اول باید فایل .htaccess را باید به صورت کامل مورد بررسی قرار دهید و می توانید با حذف آن و ذخیره مجدد پیوند های یکتا یکبار دیگر از اول آن را ایجاد کنید.

در صورت وجود مشکل می توانید تمامی افزونه های نصب شده را یکبار غیر فعال نمایید و سپس سایت را چک کنید و اگر مشکل رفع نشده بود افزونه ها را یکی یکی فعال کنید و به دنبال افزونه ای که موجب رخ دادن خطای 408 شده است بگردید تا افزونه مخرب را پیدا نمایید.

غیرفعال کردن قالب نصب شده بر روی وردپرس ممکن است در برخی موارد موجب رخ دادن خطای 408 بشود بنابراین می توانید قالب را به صورت کامل غیر فعال کنید و قالب پیش فرض وردپرس را فعال نمایید و مشکلات به وجود آمده را مورد بررسی قرار دهید و تمامی موارد را کنترل کنید.

با انجام تمام اقداماتی که در بالا برای شما توضیح دادیم می توانید در زمان بروز خطای 408 از آنها برای رفع ارور Request Time Out 408  استفاده کنید که برای برطرف کردن ارور هایی که در سایت های وردپرسی  به وجود می آیند بسیار مفید و کار آمد می باشند.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا به طور کامل ارور Request Time Out 408 را که به معنای به پایان رسیدن زمان درخواست می باشد را برای شما توضیح دادیم و انواع نحوه نمایش آنها که ممکن است در صفحات مرورگر با آنمها مواجه شوید را مورد بررسی قرار دادیم.

ارور Request Time Out 408 می تواند به دلایل مختلفی در صفحات مرورگر بروز کند که در ادامه به بررسی روش های رفع ارور Request Time Out 408 که گاهی ممکن است از سوی کاربر یا مدیر سایت باشد پرداختیم و برای هر یک از آنها روش هایی را ارائه دادیم تا در زمان مواجه شدن با ارور Request Time Out 408 بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *