میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست مطالب

فهرست مطالب

رفع ارور Not Found Error 404 به چه روش هایی انجام می شود ؟

ارور Not Found Error 404 چیست

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی دیگر از ارور های دسته 400 آشنا کنیم. ارور Not Found Error 404 یکی از ارور های سمت کاربر می باشد که دارای کد وضعیت HTTP و از نوع 4xx می باشد. ارور Not Found Error 404 به معنای در دسترس نبودن یک صفحه می باشد. گاهی ممکن است صفحه مورد نظر کاربر که به دنبال آن است پیدا نشود که دلایل مختلفی هم برای آن وجود دارد مانند اشتباه بودن آدرس اینترنتی یا پاک شدن صفحه وب سایتی که به دنبال آن هستید از دلایلی می باشد که می تواند باعث بروز ارور Not Found Error 404 بشوند که باید با روش های رفع ارور Not Found Error 404 آنها را برطرف نمایید.

 ارور Not Found Error 404 انواع مختلفی دارد و در صفحات مرورگر به شکل های مختلفی نمایش داده می شود. ارور Not Found Error 404 ممکن است از سوی کاربر یا مدیر سایت در صفحات مرورگر رخ بدهد بنابراین قصد داریم در این مقاله روش های رفع ارور Not Found Error 404 را از سمت کاربر و مدیر سایت مورد بررسی قرار دهیم تا در زمان مواجه شدن با آنها بتوانید به خوبی آنها را برطرف نمایید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

ارور Not Found Error 404 چیست ؟

یکی دیگر از ارور هایی که از سمت کاربر معمولا رخ می دهد ارور Not Found Error 404 می باشد. در واقع ارور Not Found Error 404 به معنای پیدا نشدن صفحه مورد نظر می باشد که گاهی اوقات علت آن می تواند اشتباه بودن آدرس اینترنتی یا پاک شدن صفحه مورد نظر باشد که قبلا آن صفحه وجود داشته است و حالا دیگر وجود ندارد به طور کلی ارور Not Found Error 404 زمانی این ارور رخ می دهد که از سمت مرورگر درخواستی مانند یک آدرس یا صفحه ارسال می شود اما آن آدرس یا صفحه وجود ندارد و با ارور Not Found Error 404 مواجه می شوید.

ارور Not Found Error 404 چیست ؟

همچنین ارور Not Found Error 404 یکی از معروف ترین ارور های دسته 400 می باشد که در صفحات مرورگرها اتفاق می افتد. در مقالات قبلی سایر ارور های دسته 400 را مورد بررسی قرار داده ایم برای اطلاعات بیشتر راجب آنها می توانید به مقاله های رفع ارور Bad Request 400 ، رفع ارور Unauthorized 401، رفع ارور Forbidden 403 و رفع ارور Request Time Out 408 مراجعه نمایید.

ارور Not Found Error 404 دارای کد وضعیت HTTP و از نوع 4xx می باشد که باید با روش های درست برای رفع ارور Not Found Error 404 اقدام کنید چون به شدت این ارور برای سئوی سایت ضرر دارد و پیشنهاد ما این است که به صورت اصولی آن را برطرف نمایید. در ادامه این مقاله به توضیح روش های رفع ارور Not Found Error 404 از سمت کاربر و مدیر سایت خواهیم پرداخت.

 

انواع نحوه نمایش ارور Not Found Error 404

ارور Not Found Error 404 که به معنای پیدا نشدن صفحات مورد نظر می باشد می تواند در صفحات مرورگر به شکل های مختلفی نمایش داده شود. نحوه نمایش ارور Not Found Error 404 می تواند در مرورگر ها و سیستم عامل های مختلف به شکل های مختلفی ظاهر شود اما در نهایت همه آنها به یک مفهموم که صفحه در دسترس نمی باشد هستند که باید با استفاده از روش های رفع ارور Not Found Error 404 آنها را برطرف کنید تا سئوی وب سایت شما را به خطر نندازند.

انواع نحوه نمایش ارور Not Found Error 404

آشنا بودن با انواع نحوه نمایش ارور Not Found Error 404 به شما کمک می کند که هر زمان به هر دلیلی با آنها مواجه شدید بتوانید با به کارگیری روش های رفع ارور Not Found Error 404 خطای به وجود آمده را برطرف کنید.

 

علت رخ دادن ارور Not Found Error 404 چیست ؟

ارور Not Found Error 404  می تواند مانند سایر ارور ها به دلایل مختلفی در صفحات مرورگر رخ بدهد و لازم باشد که شما برای برطرف کردن آنها از روش های رفع ارور Not Found Error 404 استفاده کنید.

 

علت رخ دادن ارور Not Found Error 404 چیست ؟

در ادامه برخی از دلایلی که سبب رخ دادن این ارور می شوند را برای شما توضیح خواهیم داد. این دلایل عبارتند از موارد زیر:

 

تغییر آدرس URL

یکی از مواردی که سبب رخ دادن ارور Not Found Error 404 در صفحات مرورگر می شود تغییر دادن آدرس اینترنتی از سمت مدیر سایت می باشد. اگر شما به عنوان یک مدیر سایت آدرس صفحه ای از  وب سایت خود را برای سئوی بهتر تغییر دهید و کاربران به آدرس قبلی مراجعه کنند با ارور Not Found Error 404 مواجه می شوند.

 

خطا از سمت کاربران

گاهی اوقات خطای به وجود آمده ممکن است از سمت کاربران باشد به این صورت که آدرس اینترنتی صفحه را اشتباه تایپ کرده اند و به دلیل نا درست بودن آدرس صفحه مورد نظر را پیدا نمی کنند و به طور کلی به دنبال آدرسی هستند که در آن وب سایت وجود ندارد که در این زمان به کاربران ارور Not Found Error 404 در صفحات مرورگر برای کاربران نمایش داده می شود.

 

حذف کردن صفحات

یکی دیگر از مواردی که باعث ظاهر شدن ارور Not Found Error 404 در صفحات مرورگر برای کاربران می شود می تواند حذف شدن برگه ها، صفحات، مقاله ها و … توسط مدیر سایت باشد که زمانی که کاربران به آدرس اینترنتی آنها مراجعه می کنند با ارور Not Found Error 404 مواجه می شوند.

رخ دادن ارور Not Found Error 404 در صفحات وب سایت در زمان طولانی و  رفع نکردن آنها می تواند باعث آسیب رسیدن به سئوی سایت بشود بنابراین سعی کنید همیشه در جایگاه یک مدیر سایت هر روز صفحات وب سایت خود را بررسی کنید تا اگر اروری به وجود آمده بود فورا آن را برطرف کنید. در ادامه روش های رفع ارور Not Found Error 404 برای شما توضیح داده ایم.

 

روش های رفع ارور Not Found Error 404

در ابتدای مقاله شما را به صورت کامل با ارور Not Found Error 404 و انواع نحوه نمایش آن آشنا کردیم. ارور Not Found Error 404 می تواند به دلایل مختلفی در صفحات مرورگر برای شما ظاهر شود که شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع ارور  404 اقدام نمایید بنابراین در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با این روش ها آشنا کنیم.

روش های رفع ارور Not Found Error 404

ارور Not Found Error 404 ممکن است از سمت کاربر یا مدیر سایت رخ بدهد به همین دلیل در ادامه روش های رفع ارور 404 از سمت کاربر و مدیر سایت را به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

 

رفع ارور Not Found Error 404 از سمت کاربر

همان طور که می دانید ممکن است اروری که در صفحه مرورگر برای شما ظاهر می شود از سمت کاربر باشد که رخ دادن آن به دلایل مختلفی بستگی دارد مانند وارد کردن آدرس اینترنتی اشتباه، غلط املایی در آدرس اینترنتی و … که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم تا هر زمان که شما به عنوان یک کاربر با خطای 404 مواجه شدید بتوانید از روش های رفع ارور 404 از سمت کاربر بهره مند شوید.

روش های رفع ارور Not Found Error 404 از سمت کاربر عبارتند از موارد زیر:

 

Refresh  کردن صفحات

در بعضی موارد ممکن است صفحه ای که به دنبال آن هستید به درستی بارگذاری نشود و در نهایت ارور Not Found Error 404 در صفحه مرورگر به شما نمایش داده شود. برای رفع ارور Not Found Error 404 می توانید از ساده ترین روش که رفرش کردن صفحه می باشد استفاده کنید امکان این که مشکل شما برطرف شود وجود دارد. برای رفرش کردن صفحه مرورگر می توانید از دکمه F5 یا از کلید ترکیبی Ctrl+R  استفاده کنید.

 

استفاده از یک مرورگر دیگر

ممکن است ارور Not Found Error 404 که در صفحه مرورگر شما ظاهر شده است مربوط به خود مرورگر باشد بنابراین یکی از راه هایی که به رفع ارور Not Found Error 404 می تواند کمک کند تغییر دادن مرورگر می باشد و سپس در مرورگر جدید می توانید مجددا آدرس اینترنتی وب سایت مورد نظر را جستجو کنید احتمال اینکه مشکل شما برطرف شود وجود دارد.

 

خطا در آدرس اینترنتی

در برخی موارد خطای انسانی می تواند سبب رخ دادن ارور Not Found Error 404 در صفحات مرورگر بشود مانند وارد کردن آدرس اینترنتی اشتباه یا وجود غلط املایی در آدرس اینترنتی می تواند از دلایل رخ دادن ارور Not Found Error 404 باشد. بنابراین شما می توانید برای رفع ارور Not Found Error 404 یک بار دیگر مجددا آدرس را چک نمایید و از درست بودن آن مطمئن شوید.

 

ریدایرکت کردن لینک ها

اگر در صفحه مرورگر خود با ارور Not Found Error 404 مواجه شدید می توانید در قسمت نوار جستجو قسمتی از آدرس را پاک نمایید تا به ریشه دایرکتوری آدرس برسید به عنوان مثال به آدرس https://shahrwp.com/sql-injection مراجعه کرده اید و با ارور 404 مواجه شده اید بنابراین می توانید قسمتی از آدرس را به این شکل https://shahrwp.com حذف کنید تا به ریشه دایرکتوری برسید و سپس در صفحه اصلی سایت به دنبال صفحه مورد نظر خود بگردید.

 

پاک کردن حافظه نهان مرورگر

اگر مطمئن هستید که ارور Not Found Error 404 فقط برای شما در صفحات مرورگر رخ  می دهند می توانید برای رفع ارور Not Found Error 404 از  روش پاک کردن حافظه نهان یا همان حافظه کش استفاده کنید چون ممکن است وجود برخی از اطلاعات معیوب در حافظه مرورگر شما سبب به وجود آمدن خطای 404 شده باشند بنابراین می توانید وارد تنظیمات مرورگرتان شوید و از طریق گزینه Privacy and Security اقدام به حذف حافظه کش خود نمایید.

 

تماس گرفتن با پشتیبانی سایت

اگر تمامی مراحل بالا را انجم دادید و هنوز مشکل شما برطرف نشده است احتمال اینکه ارور Not Found Error 404 از سمت مدیر سایت باشد وجود دارد بنابراین می توانید از طریق راه های ارتباطی با مدیر سایت یا پشتیبان تماس بگیرید و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن برای رفع مشکل شما اقدام نمایند.

 

رفع ارور Not Found Error 404 از سمت مدیر سایت

گاهی اوقات ممکن است ارور Not Found Error 404 که در صفحات مرورگر نمایش داده می شوند از سمت مدیر سایت باشد که کاربران قادر به رفع آن نیستند و مشکل را به بخش پشتیبانی یا به مدیر سایت ارجاع داده اند تا برای رفع  Error 404 اقداماتی را انجام دهد. در ادامه قصد داریم روش های رفع خطای 404 از سمت مدیر سایت برای شما توضیح دهیم تا در زمان مواجه شدن با آنها بتوانید به راحتی برای رفع خطای 404 اقدام کنید.

رفع ارور Not Found Error 404 از سمت مدیر سایت

روش های رفع  Error 404 از سمت مدیر سایت عبارتند از موارد زیر:

 

ایجاد کردن ریدایرکت

یکی از عواملی که می تواند سبب رخ دادن ارور Not Found Error 404 در صفحات مرورگر از سمت مدیر سایت بشود ریدایرکت نکردن لینک های موجود در وب سایت می باشد چون ممکن است برخی از صفحات از وب سایت شما حذف شده باشند یا اینکه آدرس آنها تغییر کرده باشد بنابراین برای رفع ارور Not Found Error 404 می توانید آدرس های جدید را جایگزین آدرس های قدیمی بکنید تا مشکل به وجود آمده حل شود.

 

بررسی تصاویر موجود در وب سایت

اگر به عنوان مدیر سایت تصاویری را در صفحات وب سایت خود قرار داده اید و در یک زمان دیگر آنها را از روی سرور یا رسانه های خود پاک کرده اید با ارور Not Found Error 404 مواجه خواهید شد. بنابراین برای رفع ارور Not Found Error 404 می توانید به صفحه ای که تصاویر در آنم فراخوانی می شوند مراجعه کنید و تصاویر قبلی را حذف نمایید و سپس مجددا تصاویر جدید را جایگزین کنید.

 

رفع مشکل لینک های شکسته شده

گاهی اوقات ممکن است یک سری لینک ها در صفحات وب سایت شما وجود داشته باشند که به آدرس های اینترنتی اشتباه لینک داده شده اند و دیگر این لینک ها در سایت وجود ندارند بنابراین شما برای رفع  Error 404 باید این لیک ها را پیدا کنید و آنها را اصلاح نمایید.

 

ساخت صفحه 404

به عنوان یک مدیر سایت می توانید در قالب وب سایت خود برای رفع ارور Error 404  یک صفحه با عنوان ارور Not Found Error 404 بسازید و در آن به کاربر نمایش دهید که آدرس مورد نظر در سایت وجود ندارد. با انجام این کار و قرار دادن مطالب پیشنهادی و باکس های جستجو در صفحه ساخته شده می توانید از خروج کاربر از سایت جلوگیری کنید و مقدار ضریب خروج را کاهش دهید.

 

تغییر دادن فرمت پیوند یکتا سایت

یکی دیگر از مواردی که باعث رخ دادن ارور Not Found Error 404 می شود تغییر دادن فرمت یکتا سایت می باشد به این صورت که مدیر سایت اقدام به ریدایرکت کردن آدرس سایت به یک دامنه جدید می کند که ممکن است با ارور Not Found Error 404 مواجه شوید.

به عنوان مثال  آدرس  shahrwp.com این بوده است و حالا می خواهیم آن را به shahrwp.ir  انتقال دهیم اما در آدرس جدید سایت وردپرس با ارور Not Found Error 404 مواجه می شویم و مطمئن هستیم که کار انتقال را به درستی و به صورت کامل انجام داده ایم Not Found Error 404 به عنوان مدیر سایت انجام دهید این است که ابتدا وارد بخش تنظیمات سپس پیوند های یکتا و در نهایت تنظیمات عمومی شوید و یک بار وارد گزینه ساده را انتخاب کنید و تنظیمات را ذخیره کنید و سپس دوباره همان گزینه قبلی که انتخاب کرده بودید را انتخاب نمایید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

 

غیر فعال کردن افزونه ها

اگر به عنوان مدیر سایت هیچ تنظیماتی بر روی وب سایت خود اعمال نکرده اید و با ارور Not Found Error 404 مواجه می شوید ممکن است مربوط به افزونه های نصب شده در وب سایت وردپرسی شما باشد. برای رفع Error 404 می توانید افزونه های وب سایت خود را غیر فعال نمایید و سپس هر یک را جداگانه فعال نمایید و سایت را بررسی نمایید ممکن است برخی از افزونه ها با هم تداخل داشته باشند و سبب رخ دادن خطای Not Found Error 404 بشوند.

در بالا تمام مواردی را که می توانند به شما کمک کنند تا با بررسی آنها ارور Not Found Error 404 را که در صفحات رخ می دهند را بر طرف کنید مورد بررسی قرار دادیم تا شما در جایگاه کاربر و مدیر سایت بتوانید به راحتی مشکلات خود را در کمترین زمان ممکن حل نمایید.

 

نتیجه گیری

در مقاله بالا راجب یکی دیگر از ارور های دسته 400 که دارای کد وضعیت HTTP از نوع 4xx می باشد را معرفی کردیم. ارور Not Found Error 404 که به معنای پیدا نشدن صفحات مورد نظر می باشد در صفحات مرورگر به دلایل مختلفی رخ می دهد که در بالا به توضیح آنها پرداختیم. همچنین ممکن است ارور Not Found Error 404 به شکل های مختلفی در صفحات مرورگر نمایش داده بشوند که در این مقاله به بررسی روش های رفع Error 404 از سمت کاربر و مدیر سایت پرداختیم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *